plakát seriálu

Policajt

(Copper)

Názory uživatelů

Překvapivě dobrý

Od seriálu jsem nečekal mnoho, nicméně je to BBC, takže by to mohlo i za něco stát, že?

Nu a stojí kupodivu. Nápad natočit kriminálku trochu jinak (rok 1864) byl docela dobrý. Historickou autenticitu řešit nebudu, koukám na to kvůli zábavě a tenhle účel seriál splňuje.

Ono koukat na další a další klony ze současné doby je časem dost nuda. Některá technologická řešení v rámci tehdejší doby jsou docela zajímavá (aneb jak poznat čí je to krev, když nemáte zrovna rozbor DNA). A celkově ta doba umožňuje věci, které dnešní ne. Teda alespoň oficiálně není možné podezřelé zavřít do klády a mlátit dokud nekápnou božskou.

Seriál není zrovna pro prudérní osoby, neb nahých a mrtvých osob se tam vyskytuje poměrně dost. V tomhle mi BBC America připomnělo spíš produkci Starz nebo HBO. Nicméně to není bezúčelné.

Díly mají dobrou návaznost a nejsou to jen jednotlivé epizodky (ala CSI Miami), takže vcelku je i důvod koukat na další.

Osobně se mi tenhle seriál líbí, protože i když je to možná v něčem stejné jako ostatní, tak se současně dostatečně odlišuje, což je vcelku dobrý důvod proč se na něj koukat.

Teda kromě toho, že v tom hraje "Lola". :D

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

První pokus

Na to, že se jedná o první pořádný vlastní seriál BBC America, to dopadlo celkem slušně. Základním problémem je rozpočet, který zkrátka není tak velký jako u britské BBC či HBO. Proto měli spíše natočit kriminálku ze současnosti, a ne z roku 1864.

V Copperovi je totiž spousta nepřesností a patolog tmavé pleti v době Občanské války je hodně velký výplod fantazie. Je to zkrátka průměr.

50 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí