Policejní bažanti

Policejní bažanti (Rookie Blue) — 6. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Sleslikslicka

14. června 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Když tě první série nezabije, druhá tě posílí

Přiznám se, i když u milovaného seriálu to dělám nerada, že zpočátku mě to nijak nenadchlo. Seriál o pěti policejních nováčcích, z čehož tři jsou ženský a ze dvou zbývajích jeden Ephram z Everwoodu a druhej mě dvakrát neoslovil? Naštěstí se po okrsku potuluje banda hezkých strážníků a detektivů (Callaghan, Barber, Swarek) a obě linie - sledování policejní práce a vztahů mezi lidmi na okrsku - se zvládly doplňovat tak, že jsem přečkala první sérii. I když ta policejní práce je samozřejmě zidealizovaná, přesto že se tam pořád opakuje jak není. A pak druhá série - to už byl nářez. Už se neseznamujeme s jednotlivými postavami, už to jede a je to mnohokrát sympaticky neotřelé. Způsob, jak se seznámili Andy McNally a Swarek v první sérii, jak se jejich vztah vyvíjel ve druhé a třetí sérii ... konečně je v seriálu chlap, který nemluví jako představa z dívčího deníčku a "romantické" situace, které nejsou klišoidní, předvídatelné a kde si zůčastnění nesdělují své pocity dopodrobna jako u psychiatra na pohovce. Navíc ve třetí sérii se nám objevil další nováček, se kterým zdá se bude pořádná akce. Většině seriálů po začátku dojde dech, Rookie blue i díky tomu, jak jsou série krátké teprve dech nabírá a já se neskutečně těším na každý další díl.

Avatar uživatele
Lixandra

2. ledna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Pomáhat, chránit a nic nepodělat.

Rookie Blue - pořádně ještě nevím, co napsat, teď jsem to dokoukala a jsem ještě plná emocí a hlavně se hrozně moc těším, že si pustím znovu první díl, protože tenhle kanadský seriál jsem si naprosto zamilovala.

Jsem blázen do policejních seriálů (a uniforem) takže je jasné, že RB budu vychvalovat až do nebes. Ve skutečnosti není nic negativního, co bych seriálu vytkla, kromě nečekané a dost obrečené smrti jedné postavy.

Nejoblíbenější postavy: Det. Barber, Swarek, Andy, Peckstein (Gail Peck + Dov Epstein), Oliver Shaw

Popravdě jsem si teď projela obsazení a nenašla nikoho, koho bych mohla napsat jako postavu, kterou jsem neměla ráda. Teda vlastně jo... Holly a střídavě a jen trošku Marlo.

Nicméně srdcovka jak vyšitá, tekže za mě určitě 100%

Avatar uživatele
Gabik.029

9. srpna 2013

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Rookie Blue

Kriminálky a policejní seriály patří mezi mé oblíbené, proto jsem se rozhodla, že RB zkouknu, když jsem na něj náhodou narazila.

Už od prvního dílu se mi líbilo, že se nejedná o klasickou kriminálku, kterých je na televizních obrazovkách spousta. Rookie Blue je kanadský seriál a rozhodně to jde vidět. Tohle je jedna z věcí, která se mi líbí nejvíc. Jako diváci tak máme totiž možnost podívat se na život policistů v úplně jiném prostředí, které se od amerického (kde se většina kriminálek odehrává) v mnohém liší.

Na začátku seriálu do služby nastoupí pět policejních nováčků, kteří sice mají teoretické znalosti, ovšem v praxi je jejich uplatnění poněkud složitější a to všichni poznají na vlastní kůži při řešení případů, ke kterým byli přiděleni pod dohledem svých vedoucích.

A nebylo by to žádné policejní drama, kdyby si mezi sebou kolegové nic nezačali. Vztahy na pracovišti zakázané nejsou, takže se to na stanici začne pomalu párovat. Moji oblíbení jsou jednoznačně Sam a Andy, bohužel jsou ale vztahy komplikované a ten jejich není výjimkou.

Během sérií přibylo několik nových postav, zejména nováčků, a i když jsem z nich nejdříve nadšená nebyla, musím říct, že tam nakonec skvěle zapadli a zejména Chloe jsem si oblíbila.

Většina dílů není nijak akčních (i když se občas nějaký najde), ale vůbec to nebrání tomu, aby si člověk seriál užil. Velkou část příběhu totiž tvoří samotné postavy a jejich vývoj během jednotlivých sérií, všichni totiž nabírají zkušenosti nejen ve svém profesním životě, ale také v tom osobním.

Za mě 90%, seriál mi přirostl k srdci hlavně svou jedinečností a postavami, i když mezi nimi chybí pořádný záporák.

Avatar uživatele
justynajohnson

7. srpna 2014

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Rookie

Podle mě super,začlenit do policejního sboru pět nováčků a sledovat jejich vývoj mi přijde jako fajn nápad.
Mohlo se cokoli zvrtnout,vybrat hloupé herce,napsat jinak scénář a mít za velitele hrozně pitomého chlapa...ale nestalo se tak a já mám radost.
Vždycky mi v seriálu někdo vadí a tady jsem nikoho nenašla,což je super,dokonce i Gail se pochlapila a vyklubala se z ní fajn ženská.
Andy by mohla být jako hlavní postava taky hloupoučká,namyšlená a bůhví co ještě,ale nestalo se tak(díky díky)
Koho fakt můžu je Sam a Jerry,ti dva mi padli do oka hned v prvním díle a zatím nezklamali,jsem teprve u druhé série a hrozně se těším,co bude nového,co vyvedou a kam povedou jejich kroky.
A díky bohu za to,že začátek nebyl o nudném seznamování s každým hrdinou zvlášt,ale prostě se vše naplno rozjelo.

Avatar uživatele
Bee

14. července 2012

73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Tohle mě chytlo !

Vždycky jsem měla ráda tyhle typi serialu ..
ale tohle mě opravdu šíleně chytlo je tam přesně to co na serialech mám ráda - drama, jsou tam i vztahy, a ještě je to krimi z policejního prostředí. Musím říct je to jeden z mích nejvíc oblíbených serialu vubec. A to jak se vyvíjí třeba vztah mezi Swarkem a McNally to už je jen veliké plus do celého příběhu . Musím serial jen doporučit!

Avatar uživatele
VVVEEE

2. června 2014

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Rookie blue

Tento seriál mě nadchl od prvního dílu první série a baví mě stále stejně. Přímo jsem se do něj zamilovala a těším se na každý díl, co má vyjít. Líbí se mi, že na rozdíl od některých seriálů se postavy v tomto seriálu stále vyvíjejí a nejsou stále na jednom místě. Dále je tam akce i příběh. Prostě vše co má správný seriál mít.

Avatar uživatele
Domi94

16. srpna 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Rookies

Seriál, který přibližuje policejní prostředí a hlavně samotné začátky policistů. Ukazuje nám, že nikdy není nic takové, jaké se zdá, všechna naučená teorie se musí převést do praxe a většina uznání od starších policistů se musí zasloužit. Nechybí zde ani romantická „dramata“, díly jsou vtipné a některé případy celkem zajímavé.
Z hereckého obsazení se mi hodně zamlouvá Missy Peregrym a její postava Andy, která coby perfekcionistka nechce zklamat, poté sarkastická Gail a zbrklý Dove.
Za mě 90% :)

Avatar uživatele
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Moja srdcovka

Po dlhej dobe je tu opäť seriál, ktorý ma fakt chytil za srdce, má všetko - drámu,akciu,lásku,napätie,...páči sa mi aj,že je posadený v policajnom prostredí,to dáva väčší šmrnc...
Ďakujem

Avatar uživatele
fandapcd

6. února 2014

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Netypická "krimoška"

První série byla taková zkouška, ale od druhý vejš to šlo dost dobře nahoru. A musím uznat, že mě seriál dost chytil. Řadím ho mezi své srdcovky. Není to taková ta typicky dokonalá kriminálka. A postavy taky maj co do sebe. Jednoduše řečeno... palec hore. :)

Avatar uživatele
sauerova.veronika

23. srpna 2012

30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Verca

Tenhle serial mě velice chytl,chtěla bych se zeptat jestli nemá někdo tušení kdy se dočkáme 3 série a nebo jestli se nedá někde stáhnout?Děkuji moc.

Avatar uživatele
Zdeny

20. července 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Sloužit a chránit...

Po přetrpění dvou dílů musím konstatovat,že je to na mne až moc povrchní,směšný a až moc sladce americký....takže sorry,ale tohle tedy nééé.