plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Epizoda 4×03 – Ashes
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Emiliin život visí na vlásku, když se Victoria rozhodne uspořádat nebezpečné rodinné setkání. Jack se snaží vzpamatovat z toho, co se stalo jeho baru a Daniel zjišťuje, že nebude tak snadné získat práci.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Stowaway hoří, hasiči stále nikde, jen se kolem shromažďuje spousta lidí. Mezi ně přiběhne i Jack, který je zděšený a ptá se, jestli je někdo vevnitř. Muž, kterému Charlotte řekla, že byla vevnitř sama, řekne, že ne. Jack se ale i tak chce dostat dovnitř, aby si vzal alespoň nějaké fotky. Nikdo ho tam nechce pustit s tím, že hasiči už jsou na cestě. On se tam ale přece jen dostane a jde pro fotky, které jsou za barem, když na zemi spatří Emily. Vrhne se k ní, zvedne ji do náruče a vynese ven ve chvíli, kdy dorazí hasiči. Charlotte tomu přihlíží a když vidí, že se Emily probouzí, otočí se a odejde.

Margaux s Danielem se spolu probouzí v posteli a Margaux naznačuje, že tohle není poprvé co spolu kdy strávili noc. Margaux musí odejít, aby našla nového zástupce ředitele po Gideonovi, Daniel se natahuje pro mobil, kde má šest zmeškaných hovorů od Charlotte.

Victoria s Davidem se vloupají do opuštěné chaty v lese, kde se chtějí ubytovat. Victoria Davidovi slibuje, že nikdo nebude vědět o tom, že tu jsou. Mezitím Emily dává svojí výpověď policii o tom, co se ve Stowaway stalo. Tvrdí, že šla kolem a cítila kouř, šla tak dovnitř, protože je to kamarádův bar a chtěla oheň uhasit, ale už se vymknul kontrole. Navíc ji něco muselo spadnout na hlavu, protože další co si pamatuje, je jak ji Jack nese ven.
Další den ráno jde Nolan za Emily do nemocnice, ale nenajde ji tam. Emily se sama propustila a je zpátky doma. Řekne Nolanovi o tom, co se ve skutečnosti stalo, taky mu řekne, že nechce Charlotte opustit a že ji jde najít. Nolan ji řekne, že ale konečně našel Victorii, která je zpátky ve městě. Emily to ale dneska nechce řešit, chce najít Charlotte.

Daniel jde do svého hotelu, když tam narazí na Victorii. Je překvapený, že ji vidí, ale nadšením z toho zrovna nesrší. Victoria si s ním chce promluvit, taky po něm chce všechny peníze, které ukryl, stejně jako je vždycky ukrýval Conrad. Daniel se jí ale vysměje a řekne, že žádné peníze nemá. Než odejde, tak jí rychle updatuje na to, co se stalo za těch 6 měsíců její "dovolené", Charlotte se skamarádila s drogovými dealery, strká si kdovíco do nosu a málem skočila ze střechy hotelu. Pak se otočí a odejde, Victoria ta ještě chvíli stojí, než taky odejde.
Osoba, sedící na jednom z křesel se otočí a podívá se Victoriiným směrem. Je to Louise, Victoriina spolubydlící z blázince. Později ji doběhne na ulici a chce po ni pomoct, protože nemá kde bydlet. Victoria to ale odmítne, protože toho má sama spoustu.

Jack jde uklízet úplně vyhořelý Stowaway, Nolan mu u toho chce pomoct. Řekne mu, že toho je teď moc a že se má nejdřív zaměřit na to nejdůležitější. Když jde pro odpadkový koš, dovnitř vejde muž ze včerejšího večera, aby se Jackovi omluvil. Ten na něj vyjede a ptá se, proč mu tvrdil, že vevnitř nikdo není. On mu řekne, že to proto, že mu to řekla ta slečna co odtud utekla těsně předtím, než se oheň rozšířil, ta co u Jacka pracovala loni v létě.
Jack volá Emily, aby za ním přišla a konfrontuje ji s informacemi od toho muže. Ta mu nejdřív nechce nic říct, protože neví, jestli mluví s Jackem svým kamarádem, nebo Jackem policajtem. Nakonec mu ale řekne, že jí Charlotte zavolala, praštila do hlavy a podpálila Stowaway. Ten je z toho šokovaný a chce, aby řekla pravdu policii, ale Emily to odmítne.

Victoria jde za Charlotte do jejího hotelu. Ta jí řekne, že je Emily Amanda a taky ji prozradí, že se ji včera pokusila zabít a nevyšlo to. Victoria řekne, že se o to postará a chce Charlotte vzít, aby bydlela s nimi. Když se Charlotte ptá koho tím myslí, Victoria jí řekne, že je David naživu a chce ji poznat. Později ji vezme za Davidem, který je z Charlotte celý nadšený a chce, aby mu o sobě vyprávěla. Victoria ji ale nenechá, aby o sobě nic řekla a místo toho ji do toho skočí a začne Davidovi vykládat, jak Charlotte bojovala za jeho nevinnu a nakonec dokázala očistit jeho jméno. Ta vstane s tím, že je toho na ni moc, David tvrdí, že to chápe a že dojde pro nějaké dřevo.
Victoria pak řekne Charlotte, aby si lehla a odpočinula si.

Daniel se snaží najít práci, ale jeho kamarád mu řekne, že s jeho příjmením ho nikde nepozvou ani na pohovor. Nolan se ptá Emily, jak se jí podařilo usmažit všechny jeho bezpečnostní kamery. Ta mu řekne, že se jen snažila najít Charlotte a taky, že ji našla a že za ní jede. Nolan je proti tomu, ale Emily ho neposlouchá.

Emily dorazí k chatě, kde je Victoria s Charlotte. Victoria ji vidí skrz okno a vyběhne ven s puškou, řekne, že má jít Emily okamžitě pryč. Ta se ale nenechá zastrašit a volá Charlotte s tím, že si chce jen promluvit. Charlotte to sleduje skrz okno, ale nemá se k pohybu. Victoria na Emily stále míří, ta se rozčílí a řekne, ať jí teda zastřelí, že už je jí to jedno. Victoria však pušku skloní a řekne, že jí toho dluží víc než jen rychlou smrt.
Emily jde zpátky ke svému autu, kde se srazí s Benem, ten si auto prohlíží a pak je překvapený, že vidí Emily, myslel si, že se jedná o nějakou dámu v nesnázích. Emily ho uzemní s tím, že se jen ráda prochází v lese a odjede.
Všechno to pak vypráví Nolanovi, který je zděšený z toho, že Emily tak riskovala. Ona ale pořád nechápe co Victoria myslela tím, že ji dluží víc než rychlou smrt. Nolan řekne, že dneska v noci spí v jejím domku u bazénu a dá dohromady bezpečnostní kamery.

Victoria řekne Davidovi, že je Emily našla a že ona jede do města, aby sehnala peníze a mohli odjet. Chce po něm, aby tu zůstal a hlídal Charlotte. On souhlasí, jakmile ale Victoria odejde, vezme nůž, strčí si ho za pásek a taky odejde.

Jack se staví za Emily, aby jí dal fotku, kterou zachránil ze Stowaway. Je na ni Jack a Amanda jako děti, ve Stowaway visela něco přes dvacet let. Emily si ji vezme s tím, že mu ji ale vrátí hned jakmile bar přestaví. Ten si ale není úplně jistý, jestli ho vůbec přestavovat chce. Mít bar byl sen jeho otce a Jack teď s novou prací moc nestíhá.

Daniela vystěhují z hotelu, protože nemá dostatek peněz na zaplacení, ten pak jde do baru, kde se s ním náhodně střetne Louise a začne mu vykládat o svojí příšerné rodině. Nakonec ho požádá o radu ohledně peněz. Victoria jde za Margaux, pro peníze. Margaux jí nabídne půjčku a Victoria přijímá.

David se vloupe do Graysonova sídla a jde do pokoje Emily. Nolan mezitím opravuje bezpečnostní kamery, které naskočí zrovna, když si David s nožem v ruce stoupne nad Emily. Chce ji zabít, ale když vidí její obličej, tak zaváhá. Nolan přiběhne do pokoje, křičí Emiliino jméno a po Davidovi vystřelí z pistole, ten se lekne a vyskočí z balkonu. Ani Emily, ani Nolan si ho pořádně neprohlédnou. Emily se Nolana vyděšeně ptá, co to bylo.

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Emily sedí a dělá něco na notebooku.)
Nolan: Podle Twitteru se tvá uprchlá šílenkyně Victoria Grayson zrovna vynořila ze svého penzionu v pekle, nebo z jaké díry to vylezla.
Emily: Kdy?
Nolan: Ani ne před hodinou. V centru Manhattanu. (Emily zakroutí hlavou a zase se zadívá do notebooku) A ty se nehýbeš. Pořád se nehýbeš. Ems, proč se nehýbeš?
Hlavní postavy
Emily Thorne / Amanda Clarke
Victoria Grayson
Nolan Ross
Daniel Grayson
Jack Porter
David Clarke
Charlotte Grayson
Margaux LeMarchal
Ben Hunter
Louise Ellis
Vedlejší postavy
Pedestrian
Fire Investigator
Tom Mullen
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevAshes (neoficiální název)
Původní názevAshes
Rok natočení2014
Premiéra12. října 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry4 660 000 diváků (1,20 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody