plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Epizoda 3×03 – Confession
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Nečekaný host na Nolanově párty vede k hádce, která šokuje celou komunitu. Conrad zpochybňuje svoje hříchy.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Conrad spí v posteli, když k němu přijde Charlotte, vezme nůž ze stolku a se slovy "to je za mého otce" mu ho zabodne do hrudi. Conrad se vyděšeně probudí, aby zjistil, že šlo jen o sen. Je u něj Emily, která se o něj teď stará, podává mu prášky a povídá si s ním.

Victoria se opět setká s Aidenem, který jí předá důkaz o existenci bankovního účtu na Kajmanech. Na účtu je přibližně stejný obnos, který byl Graysonovým ukraden a někdo z něj nedávno vybral 10 milionů, tedy stejnou částku za kterou byl pořízen Nolanův dům. Aiden je přesvědčený, že majitelkou účtu je Emily, ale nemá o tom důkaz. Slíbí tedy Victorii, že to dohledá. Zároveň jí řekne, že on a Emily spolu dál tajně chodili i po jejím zasnoubení s Danielem.

Nolan plánuje velkou oslavu v novém domě. Margaux chce na první obálku svého časopisu dát právě Nolana a sepsat o něm článek. Daniel je výhradně proti tomu a snaží se jí to rozmluvit. Ta se ale nenechá tak snadno odradit a chce pozvání na Nolanovu párty.

Otec Paul se snaží svoje nadřízené přesvědčit o tom, že fotografie na něj někdo nastrčil. Jde potom do zpovědnice, kde na něj čeká Emily. Řekne mu o tom, že to ona fotky nafingovala, protože věděla, že měl prsty v obvinění Davida Clarka. Řekne, že Amanda byla její blízká kamarádka a ona chce, aby bylo Davidovo jméno očištěno. Přiměje Paula, aby se vrátil do Hamptons za Conradem a přemluvil ho k tomu, aby všechno přiznal. Výměnou za to se postará, aby se na celý skandál s fotkami zapomnělo a navíc Paul dostane to, co nikdo jiný - Emiliino odpuštění.

Margaux se staví za Charlotte, která se nastěhovala do Stowaway. Ta jí seznámí s Jackem. Jakmile Margaux zjistí, že je Jack pozvaný na Nolanovu oslavu, chce aby ji vzal sebou jako doprovod.

Victoria konfrontuje Daniela. Řekne mu o domě, který pro Nolana koupila Emily za deset milionů a také se zmíní o tom, že potajmu chodila s Aidenem. Ten jí nevěří. Když Victoria odchází z jeho kanceláře, zavolá Aidenovi a řekne mu, že jestli se chce vrátit do podvědomí Hamptons má pro něj perfektní příležitost.

Nolan v Klubu plánuje svojí oslavu po telefonu. Patrick mu přitom vynadá, že se tam nemá telefonovat. Dají se spolu do řeči a Nolan ho pozve na svoji oslavu.

Daniel čeká na Emily u ní doma a začne jí pokládat různé otázky, o tom, kde byla, o domě, který koupila Nolanovi a o Aidenovi. Přeruší je příchozí Nolan, který se zmíní o tom, že potkal Patricka a pozval ho na svoji oslavu dřív, než zjistil, o koho se jedná.

Charlotte se snaží přesvědčit Jacka, aby začal trochu žít. A že by mohl začít s tím, že vezme Margaux na Nolanovu párty. Ten s tím nakonec souhlasí.

Otec Paul navštíví Conrada a přesvědčí ho, aby očistil Davidovo jméno pro svojí dceru Charlotte. Mezitím se na Nolanově párty sbližuje Jack a Margaux a Victoria se objeví s Aidenem. Ten se pohádá s Emily, která pak ve vzteku vyčte Victorii, že jí prostě závidí peníze, protože ona teď žádné nemá.

Z domova pak Emily volá otci Paulovi, aby se ho zeptala, jak to šlo s Conradem. Ten jí ujistí, že jestli se Conrad nepřizná, tak on půjde s pravdou ven.

Margaux stále chce udělat článek o Nolanovi, Daniel je ale proti. Dokonce zavolá i jejímu otci, aby mu řekl, že jestli Margaux ten článek vydá, stáhne z časopisu všechny svoje investory. Margaux si to ale nenechá líbit a řekne mu, že já právě dokázal, že je v Nolanově příběhu víc než si myslela a že ho vydá.

Aiden se sejde s Victorií. Přizná, že se spletl. Bankovní účet na Kajmanech je vedený na Iru Tanneberg a že si koupila za deset milionů dům v Miami. Ať už tedy má peníze kdokoliv, Emily to není. Omluví se za to, že plýtval jejím časem a chce odejít, ale Victoria ho zastaví a chce s ním dál spolupracovat, protože má na Emily očividný vliv a to ona potřebuje.

Daniel nechá nainstalovat bezpečnostní systém do domu a přizná Emily, že v den voleb pro ni přišel do domu a tam našel Aidena. Řekne, že se poprali a Daniel ho pak postřelil.

Conrad řekne Victorii, že se chce přiznat policii. Ta začne šílet a házet po něm různé věci. Když pak nasedá spolu s Paulem do auta, křičí za ním, že jestli nasedne, tak je to to poslední, co v životě udělá.

Emily sedí na pláži a něco si zakresluje do mapy, když za ní přijde Aiden. Objasní se, že ho zpátky do Hamptons zavolala Emily a celé to s Victorií byla lest, i když Aiden neměl přiznat, že spolu něco měli. Zeptá se ho pak, kde ho Daniel postřelil a on ji ukáže jizvu kus nad srdcem.

Emily pak nasedne do auta a jede domů, když po cestě narazí na vrak Conradova auta. Otec Paul leží bezvládně na chodníku. Emily zastaví a vystoupí. Kromě otce Paula je tam i Conrad, který se k ní celý zkrvavený rozejde.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Ms Mr (Bones)

Závěrečná scéna.

Royal (Lorde)

Na párty u Nolana.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Victoria: Tady je. Můj těžce pracující chlapec.
Daniel: Lidé totiž pracují, když jsou bez peněz, měla bys to zkusit.
Emily: Vidím, že vůbec nešetříš. Ne, že bych pro tvou párty čekala něco jiného. Pozval jsi celý New York?
Nolan: Ne, seznam jsem utnul na stovce, aby to byla nejžhavější akce sezóny. A někdo musí zaujmout Victoriino místo, když je teď na mizině a zarmoucena umírajícím manželem.
Emily: Asi proto si do domu nastěhovala Patricka. Doufá, že Conrada přivede do hrobu dřív.
Hlavní postavy
Emily Thorne / Amanda Clarke
Victoria Grayson
Nolan Ross
Daniel Grayson
Jack Porter
Charlotte Grayson
Conrad Grayson
Margaux LeMarchal
Aiden Mathis
Vedlejší postavy
Party Goer
Patrick Osbourne
Father Paul Whitley
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevConfession (neoficiální název)
Původní názevConfession
Rok natočení2013
Premiéra13. října 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry6 000 000 diváků (1,60 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody