plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Epizoda 4×06 – Damage
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Charlotte jde dolů nebezpečnou cestou a Emily má strach, že už nemůže být zachráněna. David se účastní živého interview a Victoria má strach co prozradí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Emily si jde zaplavat do moře, ale zarazí se, když vidí Davida, jak jde dělat to stejné. Z dálky ho pozoruje, jak si sundavá košili, prohlíží si jizvy na jeho zádech, pak se otočí a odejde.
Nolan se hacknul do složek FBI, aby si s Emily mohli prohlédnout Davidovo výslechové video. Emily chce vědět, co všechno si její otec prožil. Po jeho shlédnutí se ji ale na tom něco nezdá a chce zjišťovat víc.

David se vrací do domku, kde na něj čeká Victorie. Chce ho připravit na dnešní živý rozhovor pro Margaux, ten ale pomoc odmítá. Chce jen říct pravdu a k tomu nic dalšího nepotřebuje.

Charlotte se probouzí v posteli kluka, se kterým strávila minulou noc. Hledá svoje věci, ale nemůže je najít. Kluk jí řekne, že většinou s návnadou nespí, ale nemohl odolat. Pak ji sváže na židli. Charlotte se ho snaží přemluvit, aby ji pustil, v nestřeženou chvíli se ho pokusí praštit židlí a začnou se prát. Charlotte se ho podaří povalit na zem, kluk se praští do hlavy a zlomí si vaz. Vyděšená Charlotte hledá svoje věci a chce zavolat policii, jenže najde složku plnou novinových výstřižků o Davidovi.

Victoria jde za Danielem a vidí otevřené noviny se stránkou na drbech, kde se píše o Danielovi a Louise. Victoria mu řekne, že se po Pascalově smrti zhroutila a sama se nechala zavřít na psychiatrickou léčebnu, řekne mu, že Louise byla její spolubydlící.

Na policejním okresku se roznese zpráva o smrti jednoho z kolegů a všichni jsou pozváni na pohřební hostinu. Jack se dozví, že Ben podezříval Jacka z Conradovi smrti a naštve se.

Charlotte volá Emily o pomoc, ta za ní přijde a chce vědět, proč radši nezavolala policii. Charlotte ji ukazuje Davidovu složku a řekne ji, že o ni mluvil jako o návnadě. Emily ji přesvědčí, že jde nejspíš jen o fanatika, který stále věří v Davidovu vinnu. Pomůže jí zinscenovat smrt toho kluka jako předávkování. Charlotte si vzpomene, že Aiden taky umřel na předávkování a Emily mu řekne, že ho zabila Victoria.

David jde za Nolanem a chce, aby Nolan byl přítomný u jeho rozhovoru dnes večer. Nolan s radostí přijímá. Mezitím Louise jde na schůzku s Victorií, představuje si, jak ji Victoria přivítá jako nejlepší kamarádku. Místo toho ji Victoria zpraží, že jestli využívá jejího syna, tak by se měla začít bát a pak odchází na oběd s Margaux. Louise je naštvaná.
Zapíše se do tenisového klubu a jde hrát s Margaux. Přijde tam i Daniel, který je překvapený, že je vidí společně. Vyčte Louise, že mu neřekla o tom, že se zná s jeho matkou z psychiatrické léčebny, taky ji varuje, že nechce být opět využívaný. Louise mu ale řekne, že tady nejde o něj a odchází.

Nolan jde na Davidovo interview, když mu volá Emily, že jde na obhlídku sila, kde Conrad údajně držel Davida. Nolan se ji to snaží rozmluvit. Mezitím Ben s Jackem jsou na pohřební hostině, Ben tam vyslýchá dceru zesnulého ohledně Conrada. Jack ho zastaví.

Emily si prohlíží silo a celé si ho fotí, mezitím David vypráví svůj příběh naživo. Pak požádá Nolana, aby se k němu připojil a v živém přenosu ho obviní, že ukradl jeho dceři peníze. Místo toho, aby je dal Amandě si je nechal a chudák Amanda se musela živit jako prostitutka. Nolan je šokovaný a nemůže mu to nějak vysvětlit, tak odchází.

Charlotte se loučí s Victorií, chce se nechat zapsat na odvykačku. Victoria ji chce pomoct, ale Charlotte s ni nechce mít nic společného. Řekne, že ví, že zabila Aidena a taky chce, aby Davidovi řekla o Emily.
Jde se pak rozloučit i s Danielem, kterému řekne, že je něco, co by měl vědět o Emily.

Louise volá Margaux do kanceláře, aby si s ní domluvila další tenisový zápas. Margaux se ptá jak věděla, že bude ještě v kanceláři, Louise ji sleduje z bytu naproti a řekne, že to bylo jen tušení.

Ben prohledává garáž zesnulého a nachytá ho u toho Jack, chce aby toho nechal, ale on říká, že sousedi vypověděli, že z jeho garáže několik měsíců viděli někoho vycházet. Najdou tam postel, na které je vyryté dvojité nekonečno a Jack souhlasí, že mu s vyšetřováním pomůže.

David navštíví Nolana a dá mu pěstí, jak od něj odejde, žádá Victorii, aby se k němu nastěhovala.
Emily se Nolanovi omlouvá a říká, že Davidovi ale nemůže říct pravdu. Ukazuje Nolanovi fotky ze sila a říká, že tam protéká a všechno je zrezivělé, kromě nohou postele, které stojí ve vodě. Naznačuje, že to její otec celé nastrčil, navíc mu ukazuje fotku ze složky, kterou měl kluk, co unesl Charlotte. Je na ni David, na veřejnosti a fotka je stará jen pár měsíců.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

For You (Angus and Julia Stone)

Emily sleduje Davida, jak se prochází po pláži.

Death Defying Acts (Angus and Julia Stone)

Charlotte čte v autě dopis, David sedí u ohně.
Hlavní postavy
Emily Thorne / Amanda Clarke
Victoria Grayson
Nolan Ross
Daniel Grayson
Jack Porter
David Clarke
Charlotte Grayson
Margaux LeMarchal
Ben Hunter
Louise Ellis
Vedlejší postavy
Stage Manager
Interviewer
Denise Mostrowski
Sergeant Nelson
Sergeant Kokame
5letá Amanda Clarke
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevDamage (neoficiální název)
Původní názevDamage
Rok natočení2014
Premiéra2. listopadu 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry4 670 000 diváků (1,20 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody