plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Epizoda 4×07 – Ambush
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Daniel a Emily se po dlouhé době znovu setkají. Nolan se snaží uprchnout před médii. Emily zjišťuje šokující věci o jejím otci, mezitím se Victoria snaží udržet si Davida na svojí straně.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Záběr na mokrou silnici, kde probíjí elektřina, Victoria padá na zem.

Děj se vrátí o 20 hodin dříve, Victoria spí s Davidem v domku na pláži, probudí se a zaslechne zvuky, tak se jde podívat dolů. Je tam Emily, která prohrabává svoji bývalou tajnou skrýš, podaří se ji ale schovat než ji Victoria objeví. Ta jde zpátky do postele, zatímco Emily se vrací do svého domu a volá Nolanovi. Ten nemůže spát, tak za Emily jde a ptá se, jak může pomoct. Emily chce, aby se Nolan naboural do složek FBI a řekl, jak má vypadat nůž, kterým byl zabit Conrad, protože ona jeden nůž našla u Davida. Taky našla klíč a chce, aby Nolan zjistil, k čemu patří.

Daniel si na počítači prohlíží fotky Emily, když k němu přijde Margaux, počítač sklopí. Margaux mu říká, že jde odpoledne hrát s Louise tenis, Daniel je proti tomu, ale Margaux si stojí za tím, že je Louise neškodná.

Jack mluví s Emily a říká ji o tom, že s Benem prohledávali garáž zesnulého policisty Moskowskiho a našli tam vyryté dvojité nekonečno na posteli. Jack ví, že Emily to neudělala a ptá se ji, co mu neříká. Než Emily něco stačí říct, přijde do místnosti Ben a vynadá Jackovi za soukromý telefonát. Pak mu řekne, že má návštěvu. Je to David, jde se Jackovi omluvit za to, že v rozhovoru pro televizi vyčetl veřejnosti všechno co Amanda neměla, místo toho, aby poděkoval Jackovi za to, co měla. Jack mu řekne, že to co udělal Nolanovi nebylo správné, protože Nolan byl Amandin kamarád a jeden z lidí, kteří ji byli nejblíž. David je zmatený a chce se o Amandě dozvědět více, tak se ptá Jacka, s kým si ještě byla blízká.

Emily je na odchodu, když otevře dveře, na druhé straně najde Davida. Ten se s ní jde seznámit, protože mu Jack řekl, že je Emily Carlova kmotra a že byla Amandina nejlepší kamarádka. Ta mu to všechno odkýve a snaží se ho varovat před Victorií, řekne mu, že Victoria pro Amandu pořádala oslavu, všichni pak slyšeli křik, jak se ty dvě hádaly a další co všichni vidí je, jak Amanda leží zkrvavená na zemi. Pak mu řekne, že musí odejít, David tak odchází, Emily za ním zavírá dveře a začne brečet. Utíká za Nolanem do domku u bazénu a říká, že nemůže uvěřit, že ji její vlastní otec nepoznal. A že netuší, kdo ten muž byl, protože se změnil. Chce zjistit jeho tajemství, s tím ji Nolan může pomoci, protože našel depozitní schránku, ke které patří klíč co Emily našla.
Nolana pronásledují média a najdou ho i u Emily, protože se ozve helikoptéra, Emily s Nolanem tak oba radši odchází.

Daniel jde za Victorií, aby ji vynadal, že mu neřekla pravdu o tom, kdo Emily ve skutečnosti je. Chce po ni, aby ho vynechala z války mezi ní a Emily. Ta mu řekne, že mluví se špatnou stranou.
David pak jde za Victorií s historkou, kterou mu řekla Emily. Victoria to celé obrátí v její prospěch, slyšela, že má Amanda jeho deníky, tak si je chtěla přečíst a celá nehoda byla jen nešťastná náhoda a že to všichni hosté té oslavy, kromě Emily, můžou potvrdit.

Margaux s Louise jdou do sauny. Louise vyzvídá na Daniela a Victorii, potom řekne, že musí jít, protože má schůzku a odchází. Před saunou stojí její matka, která Louise řekne, že se nediví, že Graysonovi mají radši Margaux než ji a že vždycky všechno vzdala. Louise si vytáhne z drdolu sponku a aktivuje zámek na dveří sauny, pak pustí co největší teplotu a otočí se zpátky na místo, kde byla její matka, nikdo už tam ale není. Louise svoji matku ale očividně dále vidí, protože na ni mluví.
Margaux se po chvíli snaží ze sauny dostat, ale zjistí, že je zamčeno. Podaří se jí utrhnout madlo u dveří a rozmlátit s ním dveře, takže se dostane ven.

Victoria jde na návštěvu ke svojí přítelkyni, která si vydražila sošku koně, kterého měla Victoria. Když její přítelkyně odejde z místnosti, Victoria odlepí spodek a ze sošky vytáhne pytlíček s náhrdelníkem.

Margaux je rozčílená a dožaduje se vysvětlení, jak je možné, že ji někdo zamknul v sauně. Přijde Nolan, který ji řekne, že karma je holt mrcha. Vedoucí klubu neví jak je to možné, protože zámky nejsou aktivní, někdo by ho musel aktivovat, ale čidlo je tak malé, že by to zvládla tak maximálně sponka do vlasů. Margaux si spojí dvě a dvě dohromady a dojde ji, že to byla Louise.
Nolan volá z klubu Emily, protože je to jediné místo, kde ho nemůžou vysledovat paparazzi. Říká, že přesně v půl vyhodí elektřinu v celém patře, aby se mohla potají dostat k depozitní schránce, má na to sedm minut, než se elektřina znovu nahodí.

Emily nastupuje do výtahu, jenže k ni nastoupí i Daniel, který výtah zastaví v mezipatře. Emily chce výtah znovu pustit, protože na něj nemá čas, Daniel ji ale prozradí, že zná její malé tajemství a že ho prozradí, pokud mu nedá co chce. Chce, aby ho Emily nechala na pokoji. Ta s tím souhlasí a výtah dá znovu do pohybu, jenže téměř okamžitě se výtah znovu zastaví, protože je půl a jejích drahocenných sedm minut začne ubíhat. Nastaví si tak hodinky a snaží se dostat ven. Daniel chce vědět, jestli vůbec něco z jejich vztahu bylo reálné. Emily mu řekne, že možná ze začátku, ale v okamžiku, kdy se spojil s Conradem byl konec. Podaří se ji dostat ven a Daniela nechá ve výtahu. Ten dostane telefonát od Margaux, že se ji Louise pokusila zabít.

Jack s Benem jdou vyšetřovat byt, kde někdo nahlásil smrad. Najdou tam kluka, kterého Charlotte omylem zabila a Emily ji to pomohla zakamuflovat. Jack to volá na dispečink, Ben se mezitím prohrabuje výstřižky novin na stole a najde mezi nimi nůž, který podezřele vypadá jako ten stejný, který měl být použit na zabití Conrada.

David jde do stripklubu, kde pracovala Amanda a vyptává se jedné z jejích kamarádek na párty, které se účastnila. Ta mu potvrdí, že to bylo všechno jen nedorozumění, a že Victoria se o Amandu snažila postarat. Dokonce ji v klubu i několikrát navštívila, ale Amanda ji nikdy nechtěla vidět. David ji zaplatí a odchází, ona jde do vedlejší místnosti, kde řekne Victorii, že na všechno skočil, ta ji dá náhrdelník, který vytáhla ze sošky koně, a poděkuje.

Emily má necelou minutu, aby se dostala do depozitu. Podaří se ji najít schránku, v ní jsou peníze a flashka, tu si Emily vezme a všechno uklidí na místo přesně v okamžiku, kdy se rozsvítí světla. Daniel mezitím volá s Louise a chce po ni vysvětlení, ta všechno popírá. Během telefonátu si na tabletu dělá koláže sebe a Victorie.
Když zavěsí, posadí se vedle ni Nolan, ta mu začne říkat, že by si měli vyjet na moře, Nolan je ale proti, protože se blíží bouřka. Louise mu nakonec řekne, že by se měl vykašlat na všechno, co o něm lidi říkají, protože na konci dne, on je ten, kdo si může koupit co chce.

Jack volá Emily, aby ji řekl o nálezu, který našli v bytě a chce po ni vysvětlení.
Emily si prohlíží flashku, kterou našla v depozitu. Jsou na ni různé fotky Amandy z jejího pobytu v Hamptons, Emily je šokovaná a brečí. Později vyjde na balkon, kde stále brečí a dívá se na domek na pláži.

Nolan je mezitím poslední v klubu, jeho majitel ho požádá, aby odešel, protože zavírají brzy. Venku je velká bouřka. Nolan nabídne, že od něj klub odkoupí a vedoucí přijímá.
Otřesená Margaux je u Daniela v pokoji a ptá se na to, jak Louise reagovala, když Daniel dal výpověď. Ten se ale vymlouvá a Margaux pozná, že na něj Louise něco má. Nakonec uhodne, že spolu spali, vylije mu skleničku do obličeje a odejde.

David děkuje Victorii, že se tak snažila postarat o jeho dceru, v tom do domku vpadne rozčílená Emily a řekne Victorii, aby vypadla. Začne na Davida křičet a hodí na stolek fotky Amandy, ptá se, proč pro ni nepřijel. David nejdřív nechápe, když si ale všimne tetování, které má na zápěstí, pochopí, kdo Emily ve skutečnosti je.
Victoria mezitím prchá z domu, běží k autu, když v tom spadne jeden z elektrických sloupů a Victoria spadne na zem.

David a Emily vyběhnou ven, aby se podívali, co se stalo.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Them Niggas (HS87)

David se Crystal vyptává na Amandu.
Hlavní postavy
Emily Thorne / Amanda Clarke
Victoria Grayson
Nolan Ross
Daniel Grayson
Jack Porter
David Clarke
Margaux LeMarchal
Ben Hunter
Louise Ellis
Vedlejší postavy
Buffy Van Pelt
Charles Dawson
Penelope Ellis
Beach Club Waitress
Detective
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevAmbush (neoficiální název)
Původní názevAmbush
Rok natočení2014
Premiéra9. listopadu 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry5 260 000 diváků (1,30 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody