plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Epizoda 3×16 – Disgrace
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pacal LeMarchal poctí svojí návštěvou Hamptons a Emily s Victorií se pustí do veřejné hádky.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Vyděšená Emily běží ze schodů opery pryč. Za zvuků fotoaparátů se zastaví a děj se vrátí o 36 hodin dříve.

Daniel ukazuje svojí matce fotky Emily a Aidena, ta je z toho nadšená a chce být u toho, až Daniel Emily řekne, že je konec a že se má odstěhovat.

Emily jde za Nolanem se složkami o Stevie, ten se jí ptá, jestli do toho nechce zatáhnout i Jacka, když už je to jeho matka, ale Emily je proti.

Pascal s Conradem se spolu baví ve Voulez, pak spolu jdou hrát tenis. Margaux z toho není nadšená, Pascala sebou vzala zpátky jen proto, aby se postaral o Conrada a ne aby s ním hrál tenis.

Emily se "náhodně" srazí se Stevie, přimotá se k tomu i Jack. Tomu dojde, že jde Emily o něco víc než jen o náhodné pokecání a chce po ní, aby ze všeho Stevie vynechala.

Conrad porazí Pascala v tenise, než odejdou tak se srazí s Victorií. S tou začne Pascal hned flirtovat, ale ona ho odmítá.

Stevie si prohlíží svatební album Jacka a zmíní se o tom, že navštívila Davida Clarka ve vězení a že věřila v jeho nevinu. Taky prý měla důkaz, ale všechno jí zabavili, když ji zatkli za řízení pod vlivem. A protože nikdy neřídila opilá, musel to na ni nastražit Conrad. Když pak narazí na fotku Amandy s Emily, chvíli si ji zaraženě prohlíží.

Emily se vrátí domů a je hned povolána do studovny. Daniel před ni hodí fotky s Aidenem a chce rozvod, dokonce jí i dají nějaké peníze. Ta to ale odmítá, Victoria jí pohrozí, že půjdou k soudu. Emily se na ni otočí a plačtivě začne říkat, že se jí přece nikdo nemůže divit, že hledala útěchu v náručí jiného muže potom, co jí vlastní manžel postřelil a pak ji donutil, aby to hodila na Lydii. Zbytek, že prý ráda dořekne u soudu.

Stevie navštíví Emily a chce po ní vědět, kdo skutečně je. Vytáhne z Emily, že byla blízká kamarádka Amandy a že taky věří, že byl David Clarke nevinný. Stevie se s ní chce spojit, ale Emily ji pošle pryč, protože chce uctít slib, který dala Jackovi.

Když Nolan přijde domů, najde tam Javiera, jeho kamaráda z vězení. Toho pustili a on nemá kam jinam jít, chce tedy zůstat u Nolana. Ten souhlasí s tím, že tam může být na jeden den.

Victoria mluví se soukromým očkem, kterého najal Daniel, ale vyruší ji Pascal, který pro ni nechal speciálně ušít šaty do opery. Jack mluví se Stevie, která se zmíní o tom, že mluvila s Emily. Jack chce vědět, jestli jí volala Emily, ale Stevie potvrdí, že ji Emily poslala pryč z loajality k němu.

Nolan s Jackem se pak dohodnou na plánu vkrást se do bývalé firmy, kde pracovala Stevie a ukrást záznamy z června 1997. Nolan předstírá, že chce najmout nové právníky a z mobilu hackne Jackovi přístup do archivů. Ten se dostane dovnitř, ale záznamy jsou označené v kódech, takže neví co je co. Píše Nolanovi, který ho přepojí na Javiera, ten Jackovi poradí, co vzít.
Jack jde pak dát záznamy Emily, té se ale nelíbí, že je do toho zapletený.

Charlotte, která teď pracuje v redakci drbů, přijde při opeře na mobil Emilyina zpráva z nemocnice, která jim prozradí, že Emily nebyla nikdy těhotná. Ukáže to Victorii, která neváhá ani minutu a udělá uprostřed představení velkou scénu. Vyděšená Emily uteče a později se odstěhuje ze sídla Graysonových, kde dostane papír s rozvodem, ale bez peněz.

Victorii se to ale nezdá, kdyby byla Emily zlatokopka, vzala by si jejich nabídku předtím. Takhle to ale vypadá, že Emily nejde po penězích, ale po její rodině.
Zprávu Charlotte poslala sama Emily, která chtěla, aby si Graysonovi mysleli, že nad ní vyhráli.

Jack jde za Emily a chce vědět, co našla. Ta nechce, aby byl zapletený, ale on ji přesvědčí, aby mu to řekla. V záznamech je oskenovaná ručně psaná poznámka. "Conrade, jak jsi chtěl, postaral jsem se o TWM, tvůj plán s DC je v pohodě." DC naznačuje David Clarke, Emily neví co znamená TWM a chce to zjistit. Jack ale naznačuje, že neví kdo to psal.
Emily ale vytáhne ručně psaný papír, který dostala z Voulez potom, co jim povolila nafotit svatbu. Je to stejné písmo a pochází to od Pascala.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Emily Thorne / Amanda Clarke
Victoria Grayson
Nolan Ross
Daniel Grayson
Jack Porter
Charlotte Grayson
Conrad Grayson
Margaux LeMarchal
Vedlejší postavy
Opera Attendee
Pascal LeMarchal
Javier Salgado
Stevie Grayson
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDisgrace (neoficiální název)
Původní názevDisgrace
Rok natočení2014
Premiéra23. března 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry5 660 000 diváků (1,50 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody