plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Epizoda 3×15 – Struggle
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Emiliiny výpadky jsou pořád víc a víc nebezpečné a její jediná naděje na spásu leží v rukou člověka, kterého zradila nejvíc. Mezitím se Victoria snaží vypořádat s někým ze svojí minulosti.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Emily přijde ke svému domku na pláži, postaví se ke sloupku, kde je vyryté dvojité nekonečno. Prsty po něm přejede, pak vytáhne nůž a zničí ho.

Stevie jde za Jackem do Stowaway a ukazuje mu věci, které jí Jackův otec poslal, jsou tam některé jeho školní ceny a také jsou tam dvě fotky Jacka z porodnice.

Patrick se zastaví v baru, kde si Jimmyho přátelé připíjejí na zesnulého. Říkají o něm hezké věci, ale Patrick řekne, že to byl násilník a dostane se do bitky.

Stevie jde za Victorií, aby jí řekla, že se má odstěhovat, ta řekne, že nikam nejde. Mezitím Emily jde za Nolanem, aby mu řekla, že měla další výpadek a že zničila otcovo dvojité nekonečno. Nolan chce, aby s tím něco dělala, ona se naštvaně otočí a jde pryč, když se jí Nolan zeptá kam jde, otočí se na něj a řekne, že jde udělat něco, co měla udělat už dávno, zabít všechny Graysonovi.

Victoria vyzvedává Patricka z vězení a Nolan vyhledá Aidena, chce po něm, aby pomohl Emily, protože ta to očividně sama nezvládá. Daniel si najme soukromé očko, které má sledovat Emily.

Charlotte pracuje ve Voulez pro svého otce a snaží se od něho vyzvědět, co dělá. Emily se vkrade do pokoje Conrada a chce si na něj počkat a uškrtit ho. Někdo vejde do pokoje po ní a Emily se schová pod postel, někdo ji ale vytáhne ven. Ona se pak probudí svázaná v jakémsi skladu. Sehne se k ní Aiden a chce jí pomoct. Chce uvolnit její mysl, jako to dělával Takeda a ponoří Emily hlavu do vody.

Nolan pořádá doma jednání, na které se dostaví i Victoria, ta počká až všichni odejdou, protože si chce s Nolanem promluvit o Patrickovi. Vynadá mu, že mu poskytl informace o jeho otci a řekne mu o tom, že se Patrick dozvěděl, že je syn násilníka. Nolan se později staví u něj doma, aby mu řekl, že pořádá výstavu a že je tam pro jeho dílo místo a že to přijde okouknout Stefano Leone. Naznačí mu, že si nemyslí, že to co se stalo Jimmymu byla nehoda a že už zabil dva lidi od doby, co přijel do Hamptons.
Patrick se nakonec rozhodne na výstavu jít a vystavit tam svoje dílo. Victoria mu naznačí, že ho irituje Stevie a že se jí bude muset nějak zbavit.
Stefano Leone se zastaví u Patricka a nabídne mu místo.

Emily si konečně vzpomene na zapomenutou vzpomínku. Noc předtím, než byl její otec uvězněn, ho viděla s Victorií a vešla do ložnice, když spolu spali. Utekla ven a její otec běžel za ní, malá Amanda se mu snažila říct, že jí nevěří a chce aby šla pryč. Další den ráno její otec vyřezal na verandu symbol dvou nekonečen. Zároveň si vzpomene na všechno, co dělala v těch svých výpadcích. Všechno to dělala ze vzteku na svého otce. Děkuje Aidenovi, že jí pomohl a na rozloučenou se políbí.

Jack se staví za Emily pro radu. Řekne jí o Stevie a chce vědět, jestli jí má dát šanci. Emily mu řekne, že by to měl zkusit. Victoria poslouchá vzkaz od Patricka, který jí volá, že se omlouvá, ale že se mu nelíbí osoba, kterou se stal v Hamptons a že odjíždí. Později se ukáže, že Victoria s Nolanem to naplánovali, chtěli aby si Patrick myslel, že chce Stevie zabít a sám se tak radši rozhodl odjet.

Jack se staví za Stevie, aby jí dal šanci. Ta mu vysvětlí, že se o něj nemohla starat, protože byla tehdy alkoholička. Teď se nenapila už skoro dvacet let.

Danielovi se vrátí jeho soukromé očko s fotkami Emily a Aidena, jak se líbají. Mezitím se ve Voulez připravují na příjezd Margaux, která přiletí i se svým otcem Pascalem.

Nolan přinese Emily novou schránku pomsty s patentem, který dokáže otevřít jen Emily svým otiskem prstu. Nolan se zeptá Emily, jestli si dá gin a jde připravit drink. Emily zvedne jeden z deníků a listuje v něm, dokud nenarazí na pasáž, kdy ve vězení někdo navštívil otce, někdo z koho byl cítit gin. Emily dojde, že to byla Stevie a chce zjistit její tajemství.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

The Weight Of Us (Sanders Bohlke)

Stevie přijde Jackovi ukázat věci z dětství.
Hlavní postavy
Emily Thorne / Amanda Clarke
Victoria Grayson
Nolan Ross
Daniel Grayson
Jack Porter
David Clarke
Charlotte Grayson
Conrad Grayson
Aiden Mathis
Vedlejší postavy
Stevie Grayson
Cultural Art Board
Pretty Woman
Stefano Leone
Paul Charney
Joanne Brunner
Patrick Osbourne
malá Amanda Clarke
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevStruggle (neoficiální název)
Původní názevStruggle
Rok natočení2014
Premiéra16. března 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry6 240 000 diváků (1,70 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody