plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Epizoda 3×14 – Payback
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Zatímco Victoria konfrontuje duchy svojí minulosti, Emily a její výpadky paměti dostanou její milované do nebezpečí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Emily jde k doktorovi na vyšetření kvůli svým výpadkům. Zjistí, že má otoky v mozku, které by měly časem zmizet. Doktoři ale neví, jestli způsobují ony výpadky a řeknou, že to pošlou ke specialistovi.

Conrad se staví za Victorií, aby jí řekl, že jejich druhý rozvod nemusí probíhat stejně jako jejich první. Mezitím Jack a Margaux prochází byty. Margaux si stěžuje, že už třetí člověk dal výpověď kvůli dohodě, kterou udělala s Conradem. Jack o něm ale nechce mluvit, taky řekne, že se mu tenhle dům líbí a chce ho koupit.

Charlotte jde za Danielem, aby ho požádala o dárek k narozeninám. Nedostala se na školu designu, tak by chtěla začít pracovat ve Voulez, ten jí ale řekne, že ho Conrad vyhodil, takže s tím musí za ním. Taky jí řekne, že jí naplánuje úžasnou narozeninovou párty.

Victoria dostává telefonát o požáru v galerii a běží za Patrickem, aby se zeptala, co se stalo. Ten se ji snaží dostat pryč, ale nestihne to včas, v galerii se objeví Jimmy Brennan, kterého Patrick najal, aby jim to tam opravil. Victoria po něm chce, aby ho vyhodil, ale Patrick ho chce zabít.

Emily jde za Nolanem, aby mu řekla o svých výpadcích. Požádá ho, aby hacknul bezpečností kamery v South Fork Inn a ukázal jí posledních dvanáct hodin. Ten to udělá a ukáže se, že Emily s někým telefonovala na baru a pak šla do pokoje Conrada, který ji tam nechal celou noc spát o samotě a vrátil se až ráno. Emily volá na neznámé číslo a když ho vezme, ukáže se, že je to Stevie Grayson a že se chce sejít, aby probrali Emilyin rozvod.

Conrad vede ve Voulez jednání bez Margaux, ta se naštve a chce po něm vědět, o co mu jde. Pozná, že mu jde o pozornost jeho otce, ale nechápe proč.

Emily se sejde se Stevie, ta s ní v noci telefonovala a očividně jí řekla, že Daniela nemiluje, že miluje někoho jiného. Celou záležitost s rozvodem ale zahraje do outu. Když Stevie odejde, Emily má opět výpadek. Ukáže se u Aidena, na kterého se vrhne, začne ho líbat a skoro svlékat, ale on ji zastaví a odejde k autu, kde na něj čeká Niko. Něco mu píchne a strčí ho do kufru. Aiden se později probudí svázaný v Takedově bytě. Niko mu řekne, že nechala malou nápovědu pro Emily a až sem přijde, tak ji zabije. Protože Aiden jí vzal někoho, koho miluje, ona udělá to stejné.

Conrad se staví za Stevie, aby se jí omluvil, ona ho ale vyhodí. Patrick se mezitím dá do řeči s Jimmym a chce ho zabít elektrickým proudem, když má ruku na drátech. Jimmy ale působí jako, že toho co udělal Victorii lituje, tak Patrick zaváhá.

Nolan najde Emily spát před domkem na pláži, když ji probudí, ona vůbec neví, co dělala od svojí schůzky se Stevie, což, jak jí řekne Nolan, bylo včera. O chvilku později má další výpadek a probere se až uprostřed narozeninové párty pro Charlotte.

Margaux řekne Danielovi o tom, že chce zjistit, co chce Conrad s jejím otcem. Conrad mezitím děkuje Emily za to, že sem dostala Stevie. Daniel dostane telefonát, kde zjistí, že Emily byla v noci u Conrada. Na párty se objeví Jimmy a dá se do řeči s Charlotte, Victoria k nim přiběhne a chce po něm vědět, co tam chce. On jen chtěl, aby vybrali vzory do galerie. Victoria jde hned za Patrickem do galerie, aby mu řekla, že ho má vyhodit, že ho nechce ve svém životě a že místo toho, aby trpěl on, trpí ona. Jimmy, který se do galerie vrátil pro svoje nářadí, je zaslechne a dá si dvě a dvě dohromady. Pozná Victorii a spustí se šarvátka, při které Patrick do Jimmyho strčí a on se praští o krabici do hlavy. Chce, aby mu pomohli, ale Victoria nenechá Patricka, aby zavolal včas sanitku.

Nolan ukazuje Emily video, které natočil hned potom, co se spustila jedna z jejích "epizod". Emily byla rozčilená a řekla Nolanovi dost hnusných věcí, nakonec mu rozbila mobil a utekla mu. Emily v jedné z krabic najde obal od své katany a pochopí, že při jednom ze svých výpadků nastrčila katanu Aidenovi a Niko ji našla. Hned běží do Takedova bytu, aby ho zachránila, přepadne ji tam Niko a dají se do boje. Emily nad ní zvítězí a chce ji zabít, Aiden jí to ale nedovolí.
Později spolu mluví a Emily se mu snaží vysvětlit, co se s ní děje, Aiden jí ale řekne, že mu nikdy nedala šanci a odchází.

Stevie se staví ve Stowaway na drink a dá se do řeči s Jackem, ten se netváří zrovna nadšeně, když zjistí, že je Stevie bývalá žena Conrada. Když odejde, Stevie volá do LA a říká, že se chce ještě zdržet.
Victoria a Conrad se rozvádějí a mají podepisovat papíry, zastaví se ale Stevie, aby jim řekla, že protože půdu pod sídlem Graysonových koupil Conrad a ona dostala v rozvodu všechny jeho dosud nepostavené majetky, sídlo Graysonových je vlastně její a chce, aby se Victoria okamžitě vystěhovala.

Emily jde za Nolanem, aby mu řekla výsledky testů. To otékání nemá s jejími výpadky nic společného. Oba se tedy bojí, že Emily geneticky zdědila stejnou nemoc jako její matka.

Stevie se vrací do Stowaway a chce, aby jí Jack řekl, co Conrad udělal jeho rodině. Ten odmítá s tím, že to není její věc, Stevie ale řekne, že je, protože je Jackova matka.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Young Presidents (Someone Still Loves You Boris Yeltsin)

Stevie a Jack si ve Stowaway povídají.
Hlavní postavy
Emily Thorne / Amanda Clarke
Victoria Grayson
Nolan Ross
Daniel Grayson
Jack Porter
Charlotte Grayson
Conrad Grayson
Margaux LeMarchal
Aiden Mathis
Vedlejší postavy
Dr. Angela Sturman
Jimmy Brennan
Patrick Osbourne
Stevie Grayson
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPayback (neoficiální název)
Původní názevPayback
Rok natočení2014
Premiéra9. března 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry6 600 000 diváků (1,90 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody