plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Epizoda 3×13 – Hatred
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Daniel začne intrikovat a snaží se dostat Emily ze svého života. Patrick pátrá po svém otci, zatímco Niko pokračuje v pátrání po tom, kdo zabil toho jejího.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Emily spí a po probuzení zjistí, že má celou ruku od krve. Zavolá Niko, jestli by jí mohla přijít pomoct. Ta jí řekne, že si vytrhala stehy ve spaní a že jí je znovu zašije. Emily jí ale podá pohrabáč z ohně a chce, aby jí ránu vypálila, aby to šlo rychleji. Niko s tím nejdřív nesouhlasí, ale Emily ji k tomu přesvědčí.

Nolan se staví za Patrickem v galerii, aby mu předal obálku se jménem jeho otce. Emily si pozve do domu terapeuta, toho stejného, ke kterému chodí Victoria, ta je náhodou doma a nevypadá z toho příliš nadšeně. Jack a Margaux jsou na procházce s Carlem, přijdou k trafice, kde je nové číslo Voulez a Margaux si ho začne pyšně prohlížet. Po chvíli ztuhne a řekne Jackovi, že tohle ale nepsala ona. Napsala něco podobného, ale někdo její slova upravil. Margaux pospíchá zpátky do kanceláře.

Emily narazí na Conrada, který si balí svoje věci. Vyčte Emily, že její přiznání ho nechalo v tomhle domě bez jediného spojence a že se stěhuje a bude se rozvádět. Nabízí jí, že když ho bude někdy potřebovat, najde ho v South Fork Inn. Staví se u nich služebná, která Emily řekne, že volá Margaux a shání Daniela, že je to prý naléhavé. Ptá se, jestli ho má jít vzbudit, ale Emily jí řekne, že to udělá ona. Když potom vejde do Danielovy ložnice, najde ho tam se Sarou.

Emily později najde Saru, jak sedí u jejich bazénu a opaluje se. Začne jí vyhrožovat, ale Sara si z jejích výhrůžek nic nedělá.

Aiden se vrací k Nolanovi do domu, ten ho hned odchytí a začne mu vyčítat, že mu neřekl o tom, že se k nim do domu stěhuje někdo jiný. Aiden netuší, o čem to mluví. Ukáže se, že je to Niko, nechce dál zůstávat v bytě svého otce, tak se chce nastěhovat k Aidenovi. Chce po něm, aby jí pomohl vypátrat vraha jejího otce. Ten nejdřív váhá, ale nakonec souhlasí.

Daniel přijde do redakce Voulez a nahlas recituje větu z magazínu, kde je napsáno o tom, jak byla mezi Emily a Lydií špatná krev a že Conrad svojí milence koupil zbraň a pozval ji k nim na jachtu. Margaux říká, že tu větu nepsala a že její asistentka měla časopis v ruce předtím, než byl poslán do tisku. Ta ale není k nalezení, protože dala výpověď a přestěhovala se do Evropy. Daniel řekne, že to byl Conrad, protože se mu mstí. Margaux dostane obsílku, že je Conrad žaluje pro křivé nařčení.

Patrick vyčte Victorii, že jeho otec ho šel hledat do dětského domova, ale vyhodili ho odtamtud. Na počítači našel 32 chlapů se jménem Jimmy Brennan a chce vědět, který to je. Victoria mu to ale nechce říct. Později jsou spolu u domu, kde jeho otec bydlí. Patrick Victorii vypráví o své adoptivní rodině a říká, že to všechno mohlo být jinak.

Daniel jde za Emily a řekne jí, že vyhodil veškeré služky, protože se ven dostaly drby o Saře. Říká, že za celý život nikdo z nich žádnou informaci z domu nevynesl a že je za tím Emily. Ta později vypisuje šeky pro všechny služky, aby jim vynahradila pár výplat dopředu. Staví se za ní Nolan, který jí řekne o tom, že se Niko nastěhovala k Aidenovi a že je tam nechce, protože jsou příliš hluční. Emily je překvapená, že jsou spolu a Nolan se jí omlouvá, že si myslel, že to ví.

Emily později plave v bazénu, když najednou ztratí vědomí. Když se znova probere, stojí v domu u Nolana, kde na ni mluví Aiden a chce vědět, co tam dělá. Ona je ale očividně zmatená a nakonec si vymyslí, že tam hledá Nolana. Aiden se s ní snaží promluvit, ale ona uteče.

Conrad se sejde s Margaux a Danielem, aby probrali jeho žalobu. Margaux chce vědět, co mají udělat, aby to nechal být. Conrad chce, aby vyhodila Daniela a on od něj odkoupí jeho podíly v magazínu. Daniel se mu vysměje, ale Margaux jeho nabídku příjme.

Nolan vejde do domu, kde najde Niko jak odkrajuje slupky z ovoce v kuchyni. Chce jí říct, aby se odstěhovala, když si všimne fotek mrtvého Takedy na stole. Když se jí zeptá co dělá, ona mu řekne, že studuje otcovu smrt a že zjistila, že ho někdo zabil jeho katanou, takže teď se učí jak odřezat z někoho kůži. Nolan jí tedy o stěhování radši neřekne a zase odejde.

Sara připraví pro Daniela romantickou večeři a ten jí pozve do Itálie. Victoria najde Patricka v baru, kde čeká na Jimmyho. Snaží se ho varovat, ale on ji neposlouchá a pošle ji pryč. Když vstane, srazí se s Jimmym, celá se rozklepe a skoro zkolabuje, Patrick ji zachytí a odvede domů. Tam mu Victoria řekne, že když ji matka vyhodila z domu, bydlela kousek od Jimmyho a že mu věřila jako kamarádovi, on jí však jednou znásilnil a ona otěhotněla. Pak ji pronásledoval, takže byla nucená stěhovat se z jednoho bytu do druhého, než nakonec dostala stipendium do Paříže. Patricka tak dala do dětského domova a řekla jim, aby k němu Jimmyho nepouštěli.

Jack hledá dům a ptá se Margaux, jestli by se nepřestěhovala s ním. Ta souhlasí. Mezitím Aiden dá Niko falešné informace o smrti jejího otce. Hodí to všechno na Hoffmana, který dal bombu do Grayson Global. Hoffman je prý v Moskvě, tak Aiden koupí Niko letenku. Ta se diví, že neletí s ní, ale on nechce opustit Emily.

Sara s Danielem se chystají odletět do Itálie, ale v sídle Graysonových se zastaví Sařina matka povolaná Emily. Ta Saře vynadá a chce ji odvést domů, ona ale odmítá. Její matka jí tak řekne, že už není její dcera a odejde. Sara jde později za Danielem a řekne mu, že její matka měla pravdu a že s ním nemůže být. Odchází.
Naštvaný Daniel jde za Emily, hodí ji na postel, kde ji přimáčkne a začne jí vyčítat, že ho vevnitř zabila. Ona mu řekne, že on udělal to stejné a že k sobě patří. Daniel vstane a řekne, že to, že ji sterilizoval je jeho dárek vesmíru. Emily se po jeho odchodu přetočí na posteli, začne se jí motat hlava a má další výpadek. Když se znovu probere je v neznámém pokoji, po chvíli tam přijde Conrad a řekne jí, že byla včera v noci skvělá.

Aiden s Nolanem oslavují, že Niko se chytila. Aiden je překvapený, když zjistí, že Hoffman je opravdu v Moskvě, Nolan chce, aby zaplatil za to, že zabil Declana. Niko se balí v domě a když si chce vytáhnout tašku z pod postele, za něco se zachytí. Skloní se a najde tam katanu.

Patrick maluje v galerii, ale naštve se a rozbije barvu. Když se to snaží utřít, najednou se postaví, zapálí zapalovač a hodí ho na zem, ta okamžitě chytne. Mezitím na letiště přiletí Conradova bývalá žena.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Calling Cards (Neko Case)

Daniel pozve Saru na výlet do Itálie.

We Must Be Killers (Mikky Ekko)

Niko najde otcovu katanu, Patrick zapálí obraz.
Hlavní postavy
Emily Thorne / Amanda Clarke
Victoria Grayson
Nolan Ross
Daniel Grayson
Jack Porter
Conrad Grayson
Margaux LeMarchal
Aiden Mathis
Vedlejší postavy
Patrick Osbourne
Stevie Grayson
Baggage Handler
Dr. Derek Robinson
Loretta Munello
Jimmy Brennan
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevHatred (neoficiální název)
Původní názevHatred
Rok natočení2014
Premiéra19. ledna 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry5 370 000 diváků (1,30 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody