plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Epizoda 2×20 – Engagement
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Emily a Daniel se znovu zasnoubí. Aiden má problém, když Takeda poskytne Danielovi jeho osobní složku. Mezitím se Ashley s Jakem stále pokouší sabotovat Conradovu politickou kampaň.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Emily se rozhodne přijmout Danielovu nabídku k zasnoubení a připraví pro něj překvapení v podobě romantické večeře na střeše jeho podniku. Součástí jejího překvapení jsou dvě letenky do Paříže. Jejich rozhodnutí se znovu zasnoubit a přestěhovat se do Paříže příliš nepotěší Viktorii.

Aiden, který je už takhle frustrovaný, protože jeho vztah s Emily se nemůže nikam posunout, se dostane do problémů s Danielem, když Daniel díky osobní složce od Takedy zjistí, že Aidenův otec byl ten, kdo do dostal do letadla 197 bombu. Daniel ho vyhodí, což Aiden nenese zrovna dobře. Rozhodne se, že Emily stejně díky pomstě nedosáhne uspokojení, a s pomocí Nolana se chce nabourat do účtu k nadaci Amandy Clarke, převést všechny peníze na jiný účet a zbankrotovat tak Greysonovi.
Na to, aby se ale dostali k penězům musí Nolan navštívat Falcona ve vězení. Falcon mu nejdřív prozradí, že Viktoria zaplatila 5 milionů svému synovi Patrickovi, aby zmizel a taky mu řekne jednoduchou hádanku, jak prolomit její kód, zatímco Nolan jí slíbí, že ji dostane z vězení ven.

Jack jde s fotkami na kterých je Conrad vyfocený s guvernérovou ženou, za Viktorií, ta nelení a jde ženu konfrontovat, aby zjistila o co mezi ní a jejím mužem jde.

Naštvaný Aiden rozhodne jít do přímé konfrontace s Takedou, což vyústí v souboj s meči, kdy se Aidenovi podaří Takedu zabít.
Mezitím Charlotte pokračuje ve své divoké párty jízdě a skončí ve vězení. Daniel opustí svojí vlastní zásnubní párty, aby svojí sestru dostal z vězení. Vezme ji potom na večeři a pokusí se z ní vytáhnout, co se s ní poslední dobou děje. Charlotte mu prozradí, že je těhotná.

Emily na poslední chvíli zjistí o co se Aiden pokouší a chce ho zastavit. Než mu v tom ale stihne zabránit, Aiden převede všechny peníze Graisonových na jiný účet.

Pár minut poté celý New York postihne výpadek proudu.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Open (Rhye)

Daniel a Emily mluví s Victorií.
Hlavní postavy
Emily Thorne / Amanda Clarke
Victoria Grayson
Nolan Ross
Daniel Grayson
Jack Porter
Charlotte Grayson
Conrad Grayson
Ashley Davenport
Declan Porter
Aiden Mathis
Vedlejší postavy
Diner Patron
Allison Stoddard
Satoshi Takeda
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevEngagement (neoficiální název)
Původní názevEngagement
Rok natočení2013
Premiéra5. května 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry628 000 diváků (1,80 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody