plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Epizoda 3×10 – Exodus
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Když se konečně přiblíží den svatby, všechno naznačuje, že Emiliin plán vyjde bez zádrhelu..

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Emily stojí ve svatebních šatech na lodi a dívá se na oceán. Najednou se na někoho otočí a řekne, že se omlouvá. Mimo záběr někdo zvedne pistoli, postřelí ji do břicha a ona spadne do vody.

Děj se vrátí o několik hodin dříve. Emily si u Nolana sama odebírá ampulku svojí krve. Nolan tvrdí, že by se měla spíš strachovat o to, že Victoria na svatbu nepřijde. Emily si s tím ale očividně nedělá moc starostí.

Conrad najde deník, který si vedla Lydie pro Margaux. Osočí ji, že ho obelstila a vyhodí ji z domu. Než Lydia odejde, vezme si sebou fotku, na které je neupravená Emily z novoroční párty. Když Conrad odchází, dostane smsku od Emily, že si s ním potřebuje promluvit. Conrad jde k ní do domu, kde mu řekne, že Victoria na tu svatbu nechce jít, ale, že ona by jí tam chtěla, protože je pro ní rodina důležitá. Naznačí, že kdyby se vrátil Patrick, Victoria by pravděpodobně na svatbu šla.

Daniel je v redakci Voulez. Margaux po něm chce, aby se šel připravovat na svatbu, on jí ale odporuje s tím, že obléknout se do smokingu mu bude trvat deset minut. Staví se za ním Sara, která byla povolána, aby dala interview o dortu, který pro svatbu pekla. Daniel po ní chce, aby mu odpustila, ale ona to neudělá.

Victoria stojí na balkoně, když se k ní přidá Patrick. Ta je celá nadšená, že ho vidí, ale když zjistí, že ho povolal Conrad, začne se o něj bát. Conrad po ní ale chce, aby šla na svatbu a že když se bude účastnit všemožných svatebních aktivit, odpustí Patrickovi. Poté co jí i Patrick přemlouvá, aby na svatbu šla, souhlasí.

Emily s Nolanem a Aidenem si ještě jednou procházejí plán. Po nalodění do jachty pustí Emily speciální prezentaci, kterou udělal Nolan, když projde kolem Victorie zakopne a polije jí šaty. Victoria půjde podpalubí, aby si je očistila, Aiden jí pak zamkne dole. Emily půjde mezitím na palubu, tam vylije svoji krev, vystřelí z pistole a skočí do vody. Poplave k bójce, kde s Aidenem schovali věci na potápění a pak dál poplave na pláž, kde se setká s Aidenem.

Emily se jde rozloučit s Jackem. Než odejde, tak mu řekne, že byla s Amandou tu noc, kdy umřela a řekne mu, že jí donutila slíbit, že se postará o její rodinu. Jacka to rozčílí, chce vědět proč mu to neřekla dřív. Osočí Emily, že je sobecká a že využívá všechny kolem sebe.

Patrick jde za Nolanem, který mu neustále posílá smsky. Zatímco Nolan se chce dát znovu dohromady, Patrick je proti. Vrátil se kvůli svojí matce a nechce být ničím vyrušován.

Lydia navštíví Emily, aby jí ukázala dvě fotky. Jedna z nich je ta, kterou upravoval Nolan, druhá je ta skutečná, kterou našla u Conrada. Chce, aby jí Emily přenechala její domek a ta s tím souhlasí.

Emily se obléká do svatebních šatů, dovnitř se vplíží Aiden. Emily mu řekne o svém problému s Lydií, ten jí slíbí, že se o to postará. Chce Emily obléknout podvazek, který má v sobě zabudovaný kámen s nouzovým tlačítkem. Začnou se líbat a Aiden po chvíli mizí.

Nastává chvíle svatby, svatební obřad proběhne v klidu a Emily s Danielem si vymění svoje ano. Lydia se chce vkrást na svatbu, Aiden jí ale nepustí. Dá ji obálku s papíry pro převod domu. Pokud ale projde dovnitř do kostela, nabídka padá. Lydia tak odejde.

Při svatební hostině se Emily loučí s Nolanem a ptá se, jestli to nějak zvládnul s Patrickem. On řekne, že to má pod kontrolou a odejde. Daniel volá Saře, nachytá ho přitom Charlotte a zavolá ho zpátky na krájení dortu. Margaux pracuje a snaží se, aby všechny fotky vypadaly dobře. Zastaví se u ní Conrad, aby jí začal vyhrožovat. Ona mu ale řekne, že Lydie je pro ní naprosto nepřínosná, protože Conrada očividně miluje. Patrick dostane smsku od Nolana, že ví co se stalo s otcem Paulem. Patrick odejde z hostiny.

Conrad navštíví Lydii, aby se jí zeptal, jestli ho miluje. Když řekne, že ano, tak jí slíbí, že jí konečně dá všechno, co jí sliboval a že je na čase aby rozvířili vody v Hamptons.

Graysonovi se v sídle připravují na odplutí lodi. Patrick se k nim na svatební cestu přidá až zítra, Victoria se snaží promluvit si s Danielem, když Conrad přinese nečekanou bombu. Na svatební cestu sebou bere i Lydii. Ani Victoria, ani Emily z toho nejsou nadšené.

Sara se opíjí ve Stowaway a řekne Jackovi o Danielovi. Chce se s Jackem vyspat, ale ten jí radši zavolá taxíka. Najde obálku od Emily, kde mu nechala náramek Amandy.

Patrick se staví za Nolanem, aby od něj vyzvěděl co všechno ví. Ten řekne, že ví všechno už několik týdnů a nic neřekl, jediné co chce je se s ním usmířit, protože ho miluje.

Celá Graysonovic rodina je na jachtě, kde má Emily proslov a pak jim pustí Nolanovu prezentaci. Omylem polije Victorii šaty, která si je jde podle plánu osušit do podpalubí. Emily se vykrade na palubu. A Daniel dostane telefonát od spolubydlící Sary, ta mu řekne, že se Sara pokusila zabít.
Jenže za Victorií jde dolů Lydia, aby jí ukázala neupravenou fotku Emily z novoroční párty. Victoria pak jde nahoru na palubu, aby s tím Emily konfrontovala. Ta jí v podstatě přizná, že to celé jen hrála a že není těhotná. Zezadu se k Victorii přikrade Aiden, aby Victorii omámil a odtáhl jí pryč. Řekne Emily, že má počkat dvě minuty a pak vystřelit.

Jenže se ukáže, že nebyly na palubě sami. Daniel to celé zaslechl a popadne připravenou pistoli. Emily mu řekne, že se omlouvá a on jí střelí do břicha. Emily přepadne přes palubu a šokovaný Daniel hodí pistoli za ní. Vrátí se zpátky dovnitř, kde ještě stále probíhá prezentace.

Na lodi je vyhlášen poprask, když se zjistí, že někdo přepadnul do vody. Všichni vyjdou na palubu, kde je krev a Emiliin podvazek zachycený na zábradlí. Všichni se shánějí po Emily a po Victorii.

Zpátky u Nolana. Nolan se jde osprchovat a chce, aby Patrick pustil nějakou hudbu, ten otevře šuplík plný ovladačů a náhodně jeden vytáhne. Když ho zmáčkne, otevře se tajná skrýš, kde Nolan skrývá Emiliinu krabičku pomsty.

Aiden se vyplaví na pláž, kde na něj čeká Jack. Řekne mu, že se chce jen s Emily rozloučit, Aiden je ale překvapený, že tam Emily ještě není. Oba se po ní začnou shánět v okamžiku, kdy se na břeh vyplaví zkrvavené svatební šaty.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Days Are Gone (Haim)

Daniel mluví s Margaux, poté ho přijde navštívit Sara.

Break My Bones (John Taylor)

Sara a Jack spolu popíjí ve Stowaway.

Song for Zula (Phosphorescent)

Emily na lodi promítá fotky sebe a Daniela.
Hlavní postavy
Emily Thorne / Amanda Clarke
Victoria Grayson
Nolan Ross
Daniel Grayson
Jack Porter
Charlotte Grayson
Conrad Grayson
Margaux LeMarchal
Aiden Mathis
Vedlejší postavy
Wedding Photographer
Patrick Osbourne
Lydia Davis
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevExodus (neoficiální název)
Původní názevExodus
Rok natočení2013
Premiéra15. prosince 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry6 220 000 diváků (1,50 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody