plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Epizoda 3×09 – Surrender
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jak se svatba století pomalu ale jistě blíží, Emily dělá poslední kroky ke zdokonalení svého plánu. Čím pevněji ale Emily drží Graysonovi ve svém sevření, tím více jí proklouzávají mezi prsty.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Emily a Daniel se nechávají fotit do speciálního svatebního čísla Voulez. Emily chce světu říct, že je těhotná, ale Daniel je proti, chce to držet v tajnosti až do svatby.

Margaux ubytuje Lydii v luxusním apartmá, protože chce aby ji Lydia dala seznam lidí, kteří mohou podpořit její historku o tom, že to celé bylo na Davida Clarka jen nastrčené.

Daniel si v kanceláři prohlíží nafocené fotky, když za ním přijde Sara a vytkne mu, že se jí už týden neozval. On se jí snaží vysvětlit, že to není tak jednoduché, ale nechce říct proč.

Emily se staví za Nolanem a Aidenem, kterým řekne, že ta bomba s dítětem na Daniela moc nezabrala, protože je pořád v kontaktu se Sarou a že by to potřebovala vykřičet do světa, ale nemůže to udělat, protože by na to Daniel přišel. Když odejde, Aiden se ptá Nolana, jestli mu sehnal to, co chtěl. On mu podá obálku a řekne, že to ale nebylo v Emilyině plánu.

Victoria a Emily se snaží dát dohromady zasedací pořádek na svatbu. Victoria neví, kam má dát Nolana. Emily chce, aby seděl u hlavního stolu, když ji povede k oltáři. Emily se jí snaží naznačit, že je těhotná, když někdo začne vyhazovat věci Victorie z okna. Obě běží nahoru a najdou tam Lydii. Zatímco Emily je šokovaná, že je naživu, Victorie není, protože to ona ji z toho letadla zachránila. Podle všeho se měly obě ukrýt a už se nikdy neobjevit.

Sara chce dát výpověď ze Stowaway, ale Charlotte jí to nedovolí. Řekne jí, že vidí, že se s Danielem milují a že mu má dát čas.

Emily řekne Danielovi, že je Lydia pořád naživu a že právě hovoří nahoře s jeho matkou. Tomu se to nechce věřit, ale Lydia přece jen sejde dolů. Na odchodu ji odchytí Emily, aby jí řekla, že ji ráda viděla. Lydia jí ale řekne, aby si to ušetřila, že ji neoblafne. Strčí do ní a Emily spadne na zem. Daniel chce volat záchranku, Victoria mu řekne, aby nepřeháněl a Daniel jí pak řekne, že je Emily těhotná.
Victoria pak jde a řekne o Emilyině těhotenství Conradovi. Zatímco on je z toho nadšený, Victoria tomu nevěří.

Emily řekne Aidenovi a Nolanovi o Lydii a vysvětlí Aidenovi jak jí málem prozradila, když našla fotku z párty, na které Emily pracovala ještě jako Amanda Clarke. Aiden řekne, že se o ni postará, Emily pak řekne, že Victoria konečně ví o tom, že je těhotná a jde udělat pár telefonátů.

Daniel jde běhat, doběhne ho Charlotte, která řekne, že touhle cestou běhá jen když je vystresovaný. Snaží se mu naznačit, že by si neměl brát Emily, ale on jí řekne, že to není tak jednoduché.

Jack chce po Nolanovi, aby hacknul počítač Margaux, protože chce vědět, co zjistila o Conradovi. Mezitím Emily a Daniel jedou k doktorovi, když je přepadnou paparazzi. Daniel pak vyčte Victorii, že prozradila novinám, že je Emily těhotná. Ta to popře a chce to všechno hodit na Emily, Daniel to ale nechce slyšet.

Conradovi zavolají, že ho chtějí nafotit na obálku časopisu. Když ale dojde na určené místo, najde tam místo toho Lydii. Ta se ho snaží lstí donutit, aby se přiznal k tomu, že mohl za výbuch toho letadla, protože to nahrává na záznamník. Nic ale z Conrada nedostane. Aiden pak zavolá Margaux, aby jí řekl o Lydiině návštěvě. Rozčílená Margaux jde do hotelu, aby jí vynadala a řekla, že to celé dělala jen proto, aby se dostala zpátky ke Conradovi a řekne, že už jí platit hotel nebude.

Charlotte jde za Emily, aby jí poblahopřála k těhotenství a slíbí, že bude lepší teta než družička.

Emily jde na střelnici, Aiden jí přinese Victoriinu pistoli, ze které Emily vystřelí, aby ji pokryla střelným prachem.

Nolan navštíví Margaux, aby jí řekl něco o Conradovi, mezitím Lydie znovu navštíví Conrada. Všechno si s ním vyříká a pak se políbí.

Daniel čeká na Saru před Stowaway, ta řekne, že už rozumí tomu, proč chce zůstat s Emily a vrátí mu náhrdelník, který jí dal. Když odejde, Daniel ho hodí do vody.

Charlotte jde za svojí matkou, aby jí řekla, že už se nebude vměšovat do Danielova osobního života, protože mu tím se Sarou akorát ublížila a říká, že Victoria by s tím taky měla přestat. Zároveň řekne, že se chce postavit na vlastní nohy ve vlastním bytě. Mezitím se Emily připravuje na svatbu, která už je další den. Medituje a Aiden jí s tím pomáhá. Potom jí požádá o ruku a ona souhlasí. Také jí ukáže falešné pasy, jejich příjmení bude Ross, protože Nolan z nich chtěl udělat příbuzné, aby je mohl jezdit navštěvovat. Stráví spolu noc, když pak musí odejít, Aiden jí slíbí, že je to ta poslední, kterou tráví odděleně.

Margaux se staví za Jackem a chce po něm vědět, co má společného s Conradem. Ten jí řekne, že Conrad měl prsty ve smrti jeho ženy a bratra, ta tomu ze začátku nevěří. Nakonec ale řekne, že příběhů bude ještě spoustu, kdežto Jack Porter je jen jeden.

Daniel jde podle tradice spát jinam, ale než odejde, chce po Emily vysvětlit, proč mu nevyčetla, že strávil noc se Sarou. Přísahá ale, že spolu nespali.

Lydia prochází Conradova fotoalba a najde neupravenou fotku Emily jako Amandy Clarke. Victoria se staví za Emily, aby jí řekla, že našla místo u stolu pro Nolana. Předá jí svoji pozvánku na svatbu, kde označila, že se Victoria Grayson svatby nezúčastní.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Hanni El Khatib (Head in the Dirt)

Daniel běhá po pozemku, když se potká s Charlotte.

Walking in Your Footsteps (Shout Out Louds)

Sara si do Stowaway přijde promluvit s Charlotte.
Hlavní postavy
Emily Thorne / Amanda Clarke
Victoria Grayson
Nolan Ross
Daniel Grayson
Jack Porter
Charlotte Grayson
Conrad Grayson
Margaux LeMarchal
Aiden Mathis
Vedlejší postavy
Delivery Guy
Lydia Davis
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSurrender (neoficiální název)
Původní názevSurrender
Rok natočení2013
Premiéra8. prosince 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry6 040 000 diváků (1,60 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody