plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Epizoda 2×06 – Iluze (Illusion)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mason Treadwell svým zkoumáním minulosti Amandy Clarke donutí Emily zakročit. Znovuotevření Stowaway opět rozvíří kouzlo mezi Declanem a Charlotte a snoubenci Jackem a Amandou. Svatba Victorie a Conrad probíhá bez problému, dokud na ni nevpadne policie.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Výměnou za doprovod na svatbu, získá Emily od Aidena zbraň, kterou zabil Gordona. Ashley poradí Danielovi, aby za účelem zjistit, zda je Aidenova teorie o NolCorpu jako utajené pobočce Grayson Global pravdivá, pozval na svatbu Nolana, který přes Emilyn nesouhlas přijímá, chce si podezření ohledně Padmy potvrdit. Podle Emily riskuje celou společnost, ale Nolan Daniela za hrozbu nepovažuje.

Podle Emilyna plánu Amanda přesměruje Masonův zájem na Graysonovi; Victoriin údajný únosce spolupracoval s Conradem, minulé léto je viděla v domě hádat se. Když Conrad odešel, prohlédla si v jeho mobilu poslední volaná čísla a jen jedno bylo bezejmenné zřejmě bělovlasého muže. Mason požádá Nolana o přiřazení jména a adresy k číslu. Na Emilynu prosbu tak Nolan učiní.

Charlotte dá před svatbou přednost pomoci Declanovi se znovuotevřením Stowaway. Daniela překvapí Aidenův doprovod – Emily. Mason objeví v přívěsu Gordonovu mrtvolu s Conradovým manžetovým knoflíčkem na zemi. Policie najde v Conradově autě vražednou zbraň. Daniel řekne Padmě, že nezískal Clarkeovu smlouvu. Padmě to nevadí, audit jde bezproblémově.

Emily řekne Danielovi během společného tance, že nikdy není pozdě se změnit. Policie pak zatkne Conrada za Gordonovu vraždu. Nolan řekne Padmě, že ví, že v Grayson Global hledala Clarkeovu smlouvu. Asi sama ví, že to pokazila, jinak by to před ním netajila. Píchla do vosího hnízda a jedinou otázkou zůstává, jak daleko je ochotná zajít, aby je ochránila před bodnutím. Mason řekne Victorii, že až odkryje její fiktivní historku o únosu, budou mít úřady důkazy i motiv. Neodpustí si poznámku o Danielovi a jeho snížení s chození s „pomocnicí“, celkem propad od Emily Thorne. Victoria mu odpoví, že akorát dokazuje, jak málo ví, Emily je totiž jen holka z pasťáku, která se pěkně vyšvihla.

Helen z Americon Initiative navštíví Conrada. Kvůli jeho unikátnímu postavení a finančním službám, které jim úspěšně v minulosti poskytl, mu zařídí propuštění z vazby. Conrad slíbí, že s jeho službami mohou počítat, avšak ani tentokrát nebude vědět, co naplánovali. Declan a Charlotte spolu stráví noc. Kara zjistí ze zpráv o Gordonově vraždě a Victoria v jejích očích nevidí úlevu, ale ztrátu. Kara v duchu vzpomíná, jak Gordon hodlal po téhle práci skončit. Jack požádá na lodi Amandu o ruku a ona souhlasí. Aidenovi i Emily je jasné, že za Conradovým propuštění stojí Americon Initiative. S Aidenovým přístupem ke společnosti se jistě dozví více než jen jejich odpověď. Aiden se pokusí Emily políbit, ale ona na poslední chvíli uhne, raději by měl jít. Nevzdává se, nezbývá mu než věřit, že to ani ona nevzdá s ním. Emily vzpomíná, jak vyndala Gordonovo tělo z mrazáku, umístila ho do přívěsu, dala video-smyčku do kamer v Conradově kanceláři, z níž vzala jeho manžetové knoflíčky, pak ukryla vražednou zbraň do jeho auta.

Poznámka o Emilyně umístění ve stejném pasťáku, v jakém byla Amanda, vnukne Masonovi myšlenku; na nástěnce plné fotek spojí jejich fotografie.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Paradise Circus (Massive Attack)

Závěrečný monolog Emily.

Don't Get Hung Up (The Stevenson Ranch Davidians)

Ve Stowaway, když je Jack u pokladny.

V.O.G. (Sleepy Sun)

Slavnostní otevření Stowaway.

Cosmic Blues (The Stevenson Ranch Davidians)

Jack a Amandna na lodi probírají svoji budoucnost.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Nolan: (na Emily) Nechat Conrada zatknout za vraždu na jeho vlastní svatbě, to je příležitost pro all star pomsty.
(Charlotte přišla pomoc Declanovi s otevřením Stowaway.)
Charlotte: Můžu umývat lahve od kečupu, nebo se snažit dělat z ubrousků labutě.
Declan: A co svatba tvých rodičů?
Charlotte: Půjdu na tu další.
Nolan: Haló, Masone? Jistěže umím vysledovat číslo a zjistit jméno a adresu. To je hračka. (na Emily) Předpokládám, že za tím stojíš ty?
Emily: Řekni, že to uděláš.
Nolan: (Položí telefon.) S čím jsem to právě souhlasil?
Emily: Se začátkem konce Masona Treadwella.
Emily: Pěkný oblek. Snad si ho nechceš vzít na Graysonovic svatbu? Nejdeš.
Nolan: Jak vůbec víš, že mě pozvali? No jo. Zase ses dívala na své domácí video?
Hlavní postavy
Emily Thorne / Amanda Clarke
Victoria Grayson
Nolan Ross
Daniel Grayson
Jack Porter
Charlotte Grayson
Conrad Grayson
Aiden Mathis
Declan Porter
Ashley Davenport
Vedlejší postavy
důstojník Rivers
5letá Amanda Clarke
Kara Wallace Clarke
Amanda Clarke / Emily Thorne
Kenny Ryan
Padma Lahari
Mason Treadwell
bělovlasý muž / Gordon Murphy
policejní důstojník
Helen Crowley
detektiv Robert 'Rob' Gunther
reportér
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevIluze (neoficiální název)
Původní názevIllusion
Rok natočení2012
Premiéra4. listopadu 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry7 940 000 diváků (2,70 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody