Pomsta

Pomsta (Revenge) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Iluze

Mason Treadwell svým zkoumáním minulosti Amandy Clarke donutí Emily zakročit. Znovuotevření Stowaway opět rozvíří kouzlo mezi Declanem a Charlotte a snoubenci Jackem a Amandou. Svatba Victorie a Conrad probíhá bez problému, dokud na ni nevpadne policie.

Výměnou za doprovod na svatbu, získá Emily od Aidena zbraň, kterou zabil Gordona. Ashley poradí Danielovi, aby za účelem zjistit, zda je Aidenova teorie o NolCorpu jako utajené pobočce Grayson Global pravdivá, pozval na svatbu Nolana, který přes Emilyn nesouhlas přijímá, chce si podezření ohledně Padmy potvrdit. Podle Emily riskuje celou společnost, ale Nolan Daniela za hrozbu nepovažuje.

Podle Emilyna plánu Amanda přesměruje Masonův zájem na Graysonovi; Victoriin údajný únosce spolupracoval s Conradem, minulé léto je viděla v domě hádat se. Když Conrad odešel, prohlédla si v jeho mobilu poslední volaná čísla a jen jedno bylo bezejmenné zřejmě bělovlasého muže. Mason požádá Nolana o přiřazení jména a adresy k číslu. Na Emilynu prosbu tak Nolan učiní.

Charlotte dá před svatbou přednost pomoci Declanovi se znovuotevřením Stowaway. Daniela překvapí Aidenův doprovod – Emily. Mason objeví v přívěsu Gordonovu mrtvolu s Conradovým manžetovým knoflíčkem na zemi. Policie najde v Conradově autě vražednou zbraň. Daniel řekne Padmě, že nezískal Clarkeovu smlouvu. Padmě to nevadí, audit jde bezproblémově.

Emily řekne Danielovi během společného tance, že nikdy není pozdě se změnit. Policie pak zatkne Conrada za Gordonovu vraždu. Nolan řekne Padmě, že ví, že v Grayson Global hledala Clarkeovu smlouvu. Asi sama ví, že to pokazila, jinak by to před ním netajila. Píchla do vosího hnízda a jedinou otázkou zůstává, jak daleko je ochotná zajít, aby je ochránila před bodnutím. Mason řekne Victorii, že až odkryje její fiktivní historku o únosu, budou mít úřady důkazy i motiv. Neodpustí si poznámku o Danielovi a jeho snížení s chození s „pomocnicí“, celkem propad od Emily Thorne. Victoria mu odpoví, že akorát dokazuje, jak málo ví, Emily je totiž jen holka z pasťáku, která se pěkně vyšvihla.

Helen z Americon Initiative navštíví Conrada. Kvůli jeho unikátnímu postavení a finančním službám, které jim úspěšně v minulosti poskytl, mu zařídí propuštění z vazby. Conrad slíbí, že s jeho službami mohou počítat, avšak ani tentokrát nebude vědět, co naplánovali. Declan a Charlotte spolu stráví noc. Kara zjistí ze zpráv o Gordonově vraždě a Victoria v jejích očích nevidí úlevu, ale ztrátu. Kara v duchu vzpomíná, jak Gordon hodlal po téhle práci skončit. Jack požádá na lodi Amandu o ruku a ona souhlasí. Aidenovi i Emily je jasné, že za Conradovým propuštění stojí Americon Initiative. S Aidenovým přístupem ke společnosti se jistě dozví více než jen jejich odpověď. Aiden se pokusí Emily políbit, ale ona na poslední chvíli uhne, raději by měl jít. Nevzdává se, nezbývá mu než věřit, že to ani ona nevzdá s ním. Emily vzpomíná, jak vyndala Gordonovo tělo z mrazáku, umístila ho do přívěsu, dala video-smyčku do kamer v Conradově kanceláři, z níž vzala jeho manžetové knoflíčky, pak ukryla vražednou zbraň do jeho auta.

Poznámka o Emilyně umístění ve stejném pasťáku, v jakém byla Amanda, vnukne Masonovi myšlenku; na nástěnce plné fotek spojí jejich fotografie.

HUDBA V EPIZODĚ

Paradise Circus (Massive Attack)

Závěrečný monolog Emily.

Don't Get Hung Up (The Stevenson Ranch Davidians)

Ve Stowaway, když je Jack u pokladny.

V.O.G. (Sleepy Sun)

Slavnostní otevření Stowaway.

Cosmic Blues (The Stevenson Ranch Davidians)

Jack a Amandna na lodi probírají svoji budoucnost.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Iluze (neoficiální název)
 • Illusion
 • 2. série, 6. epizoda (celkově 28. díl)
 • 4. listopadu 2012
 • 2012
 • 45 minut
 • 7 940 000 diváků (2,70 rating ve skupině 18-49)
 • www.imdb.com/title/tt2424910/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Frozen99
La.Volpe