plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Epizoda 2×14 – Oběť (Sacrifice)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

I přes všechna ohrožení, která hrozí jejich rodině, se Graysonovi hodí do gala a převedou se v neobyčejné formě během jejich smělé výroční oslavě ke Svátku práce. Jack a Amanda vyplují na své líbánky, avšak moře jim ukáže, jak dovede být smrtící. Tentokrát ani Emily nebude schopna zvrátit nevyhnutelný výsledek.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Victoria si oblékne Heleniny šaty a nechá se odvézt jejím řidičem, který na ni netrpělivě čekal. Daniela překvapuje, jak oba k vraždě přistupují, jakoby nic. Nezruší ani večírek na Den práce, aby nepřilákali nechtěnou pozornost. Za účelem zbavit se pomstychtivé prospěchářky, hodlají svalit vinu na Amandu. Conrad nařídí Ashley, aby zabránila Amandě ve zničení jeho guvernérské kampaně. Aiden navrhne, aby jako nové spojení s Iniciativou využili Padmu. Emily jí nevěří, ale pokud Aiden potvrdí příběh o únosu, měli by to zkusit. Ashley řekne Emily, že Amanda vydírala Conrada nějakým notebookem. Emily ji vyprovodí a zjistí, že Amanda ukradla ten její. Jack připluje k pobřeží, aby měl Nate se zbraní v ruce signál a přesvědčil se, že na Conrada žádnou páku nemají. Emily ukáže Nolanovi obrázek Natea, kterého si všimla na Charlottině fotce Jackovy lodi. Podle Nateova mobilního signálu je napůl cesty do hotelu Jacka a Amandy. Victoria a Daniel zahrají před kamerou Iniciativy divadélko; Victoria řekne, že předala Helen důkazy ve jménu jeho záchrany; Daniel ji označí za lhářku a vyhodí ji. Pokud získá od Amandy laptop, Conrad Nateovi slíbí, že obnoví jejich dohodu. Amanda označí Jacka za záminku, aby mohla zůstat v Hamptons a sbírat důkazy proti Graysonovým; Nateovi se zamlouvá vydírat Graysona, ale chce laptop vidět. Jelikož je ukrytý ve Stowaway, otočí Nate loď. Jack a Amanda sehrají pro Natea představení; v zápalu hádky Jack řekne, že si vzala laptop na palubu. Amanda zamkne Natea v ložnici a zatímco s Jackem nafukují člun, Nate se snaží dostat na palubu. Jedna z kulek do zámku zasáhne Jacka. Amanda odváže člun a sama zůstane na lodi. Emily i Nolan ví, co se děje díky hacknuté web kameře z Declanova počítače na lodi. Najdou Jacka a Emily s ním pošle Nolana do nemocnice. Sama vypluje v motorovém člunu za Amandou. Victoria Traskovi z Iniciativy přizná, že Helen odevzdala důkazy výměnou za Danielovo bezpečí. Conrad zmíní, že s tím možná má něco společného Amanda Clarke vlastnící federální důkazy, které jejich lidi nezničili při loňském pádu letadla. Victoria ji o Amandě informovala a Helen slíbila, že se o ni postará. Trask najde u Amandy Victorií nastrčené důkazy. Přehraje si hlasovou zprávu od Padmy; na radu Aidena žádá potvrzení, že její otec stále žije. Amanda udělá díru do lodi a Nate je při jejím nalezením praštěn. Rychle se na ni vrhne, ale v tom ho srazí Emily; sice ho přepere, ale než utečou, Nate zapalovačem způsobí výbuch unikajícího plynu. Emily odtáhne krvácející Amandu na téměř vyfouklý člen. Odpřísáhne, že se postará o Carla i Jacka. Trask řekne Padmě, že v balíčku má své potvrzení. Aiden v něm objeví prst. Než Amanda zemře v náručí své jediné rodiny, Emily se jí úplně za všechno omluví. Musí její tělo nechat spadnout do moře, jinak by se utopily obě. Pak dorazí Nolan.

Hudba v epizoděvložit další píseň

I Got You Babe (Bahamas)

Nolan má konferenční hovor s Emily a Aidenem.

I Move Around (Gospel Claws)

Ve Stowaway, kde Padma hledá Nolana.

Ceilings (Local Natives)

Charlotte připravuje prezentaci, když za ní přijde Emily.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Conrad: Victorie, mohu říct, že ve svém přirozeném prostředí záříš?
Victoria: Myslíš uprostřed krize nebo s krví na rukou?
Conrad: Ne, myslím v těch šatech na jednom z tvých zvráceně extravagantních večírků.
Victoria: Conrade, ty mě nikdy nepřestaneš odpuzovat. Zjevné lichotky stranou, tento extravagantní večírek neoznačuje pouze začátek tvé groteskní politické kariéry, ale také konec léta a tudíž i naší osobní zápletky. Měli jsme dohodu.
Conrad: Ne, ne, ne, zvířátko moje. Provedla jsi oznámení, se kterým jsem nesouhlasil. A pokud jsi nezapomněla, teď už se nemůžeme rozdělit.
Victoria: Kvůli včerejší noci?
Conrad: Jednak je tu tohle. A protože voliči obdivují rodinné hodnoty a bez tebe po mém boku mé ambice neuspějí.
Victoria: Víš velmi dobře, že tvoje ambice jsou mi ukradené.
Hlavní postavy
Emily Thorne / Amanda Clarke
Victoria Grayson
Nolan Ross
Daniel Grayson
Jack Porter
Charlotte Grayson
Conrad Grayson
Ashley Davenport
Declan Porter
Aiden Mathis
Vedlejší postavy
asistentka Grace
Amanda Clarke / Emily Thorne
Padma Lahari
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevOběť (neoficiální název)
Původní názevSacrifice
Rok natočení2013
Premiéra17. února 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry5 990 000 diváků (1,80 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody