plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Epizoda 2×03 – Sebedůvěra (Confidence)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Victoria svolá tiskovou konferenci, na které se hodlá vyšvihnout zpět do záře reflektorů. Amanda se rozhoduje, zda pomůže Emily nebo ohrozí vztah s Jackem. Declanovo kamarádství s Treyem má špatné následky.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V roce 2008, kdy trénoval Emily a Aidena, našel Takeda Aidenovu sestru. Aiden a Emily byli milenci, slíbil, že jeho sestru vypátrají spolu, ale opustil ji.

Když usedla Victoria do letadla, bělovlasý muž ji zavolal, že jsou v letadle výbušniny. Conradovo úmrtí je výhodné pro oba, mohli by použít Charlottino dědictví. Victoria s návrhem souhlasila, protože hrozil smrtí Charlotte.

Totožnost bělovlasého muže je Gordon Murphy. Emily a Aiden u něj objeví i Victoriin padělaný pas. Aidenův cíl je stejný jako její, odhalit a zničit Americon Initiative, kteří stojí za pádem letu 197. Gordonův zničený mobil by je k nim mohl dovést. Emily ho omráčí, mohl by vést i k její matce. Aiden se probudí v kontejneru s letenkou do Japonska. Podle Victorie by Emily měla tisku jednoduše říct, že je od rozchodu s Danielem nekontaktovala. Kvůli svému bezpečí musí okamžitě přerušit vazby s její rodinou. Aiden v pokoji motelu Pine Crest, od kterého vzal Gordonovi klíče, objeví černou skříňku z Victoriina letu. Potká Karu, představí se jako southamptonský detektiv a ukáže jí fotku. Kara ho pozná, po jedné noci zmizel. Na policejním oddělení si potvrdí, že Aiden lhal. Emily požádá Amandu, aby Charlotte doručila její verzi Davidova deníku. Amanda kvůli Jackovi nechce, ale Emily ji přemluví. Aiden poví Emily o černé skříňce, kterou vymění za vše, co má na Gordona. Emily tak učiní, nechá si jen kapesní hodinky s Kařinou fotkou. Řekne Nolanovi, že bělovlasý muž je mrtvý; myslí si, že fluphenazine, jedno z nejsilnějších antipsychotik, který měl u sebe, patří její matce, asi se znali důvěrně. Kenny Ryan donese Jackovi Declanovu občanku. Viděl dva zloděje, ale Declan Treye kryje. Nechá to být, když mu zítra donese, co ukradli. Daniel obdrží Victoriin falešný pas se vzkazem, že tentokrát bude smrt opravdová. Charlotte po přečtení vyznačených stránek v Davidově deníku řekne Victorii, že zjistila, proč nechce, aby měla vztah s Amandou – ví, co způsobila Davidovi. Daniel je naštvaný, to on by ale měl Victorii prosit o odpuštění, měl důkazy na Conrada, ale dal přednost jeho lžím. Emily přinutí Amandu zůstat na Victoriino vystoupení, jinak by prozradila Jackovi pravdu o dítěti. Victoria prohlásí, že Charlotte je dcera Davida Clarkea. Conrad, Charlotte a Daniel si na důkaz loajality stoupnou vedle Victorie, kam je přivítána i Amanda, což vidí Jack v TV. Daniel se s matkou usmíří. Conrad prozradí, že se budou s Victorií brát. Je to cena za to, že z něho přede všemi udělala paroháče. Řekne jí o telefonátu se zaměstnavateli bělovlasého muže, teď je z něho jejich cíl. Jack chápe, že si chce vytvořit vztah s Charlotte, ale nesmí mu lhát. Protože Aiden nezískal spojení na Americon Initiative skrz Gordonův zničený mobil, poslal Victoriin pas, aby Graysonovi mysleli, že po nich bělovlasý muž jde. Aiden dá Emily černou skříňku. Nolan z Gordonova mobilu získal jeho číslo, na kterém si Emily vyslechne vzkaz Kary: Ví, že když se objeví detektiv, zmizí, doufá jen, že je v pořádku, miluje ho.

Hudba v epizoděvložit další píseň

I Will Be Back One Day (Lord Huron)

Emily si jde promluvit s Amandou.

Everything Trying (Damien Jurado)

Jack najde Amandu uprostřed noci dole v baru.
Hlavní postavy
Emily Thorne / Amanda Clarke
Victoria Grayson
Nolan Ross
Daniel Grayson
Jack Porter
Charlotte Grayson
Conrad Grayson
Aiden Mathis
Declan Porter
Ashley Davenport
Vedlejší postavy
Amanda Clarke / Emily Thorne
Kenny Ryan
Padma Lahari
bělovlasý muž / Gordon Murphy
Satoshi Takeda
ochranka
letuška
Rachel Fisk
Trey Chandler
Kara Wallace Clarke
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSebedůvěra (neoficiální název)
Původní názevConfidence
Rok natočení2012
Premiéra14. října 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry8 280 000 diváků (2,60 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody