Plakát

Poste restante

Poetický a humorný seriál ze současnosti, jehož hlavními hrdiny jsou mladý pošťák Jaroušek a duch bezdomovce Kercla. Jaroušek utekl z domu a nechal se zaměstnat na malé pobočce pošty, aby unikl před svou panovačnou matkou a začal nový život. Pan Kercl zahynul při nehodě, avšak jeho duchu... [více]

2009 | Česká republika | 50 minut | Česká televize | Drama / Komedie / Fantasy | 7 epizod | status: ukončeno v roce 2009
Poslední odvysílaná v ČR

1×07 – Poste restante

(premiéra 9. 4. 2010 – před 13 lety)
Poslední odvysílaná

1×07 – Poste restante

(premiéra Kdysi dávno)

Poste restante – O čem to je

Poetický a humorný seriál ze současnosti, jehož hlavními hrdiny jsou mladý pošťák Jaroušek a duch bezdomovce Kercla.

Jaroušek utekl z domu a nechal se zaměstnat na malé pobočce pošty, aby unikl před svou panovačnou matkou a začal nový život. Pan Kercl zahynul při nehodě, avšak jeho duchu se nedaří opustit povrch zemský a začít život posmrtný. Musí bloudit světem, jeho duše nemůže najít spočinutí, on nemůže najít příčinu rozpolcenosti své "neexistence" a navíc jej to z nepochopitelných důvodů táhne právě k Jarouškovi.

Tato poněkud nesourodá dvojice bude v průběhu děje hledat způsob, jak vysvobodit pana Kercla z jeho prokletí, bude pátrat po jeho největším životním pomýlení, které mu neumožňuje smířit se s odchodem. Přitom bude Jaroušek hledat dívku svého srdce a prchat před svou matkou. Najde Jaroušek svou životní lásku? A najde pan Kercl spokojenou smrt?

Zdánlivě morbidní téma pojal autor scénáře s humorem a poetikou sobě vlastní, a tak seriál vůbec nebude smrtelně vážný, ale především vtipný, lyrický, dramatický a magický.

Jaroušek Vidím
Václav Kercl / duch
zahradnice Lída Rantlová
Info box
Stanice

Česká televize

Délka

50 minut

Žánr

Drama
Komedie
Fantasy

Země původu

Česká republika

Roky vysílání

2009

První vysílání

26. února 2009

Ukončení seriálu

9. dubna 2009

Na CZ obrazovkách

ČT1 (2016)
Rok udává poslední vysílání.

Odkazy

IMDb.com

Související