plakát seriálu

Pot a slzy

(Flesh and Bone)

Názory uživatelů

Zabitý námět

Podle mě se z tohoto námětu dalo vytěžit mnohem víc a hlavně kvalitně zpracovat. Musím také uznat, že byla zvolena nejspíš zbytečně dlouhá stopáž jednotlivých dílů. Nemohu říct, že by to bylo úplně špatné, ale prostě si myslím, že to mohlo být i lepší. Rozhodně by mně nevadilo více tance a větší citová angažovanost Claire. Chvílemi mně přišla pomalu jako robot. Nebudu však jen kritizovat. Musím pochválit například hudební podkres vybraný pro toto dílo. Zvláště u závěrečných titulků se mně velice líbila. Jinak ne, že by tam to drama či tajemno nebylo, ale celé to bylo zpracované, tak nějak divně a hlavně kolikrát zbytečně zdlouhavě, jak už jsem psal výše. Pro mně je toto dílo nakonec vcelku zklamání. Přitom jsem byl nadšený, když se zde tento seriál poprvé objevil.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Když se netančilo, byla nuda...

Seriál z baletního prostředí mě z popisu zaujal, bohužel moje představy zůstaly nenaplněné a seriál mě dost zklamal. Nepřišlo mi, že by přinesl něco nového, nějaký nový pohled.
Zákulisí baletu bylo docela klišé - arogantní gay ředitel, zadlužená manažerka (?), zlé tanečnice... Nevím, nic moc...
Hlavní postava mě také nezaujala, nevím, jestli to bylo herečkou nebo scénářem, ale její zkroušený pohled mě hrozně nudil. Oceňuji ale to, že na baletu byla sebevědomá, to byl zajímavý charakterový prvek!
Strašně (ale strašně) mě nebavil bezdomovec Romeo, podle mě to byla taková rádoby zajímavá postava s hlubokým skrytým rozměrem, hrůza.
Asi tedy jediné takové realistické postavy byla žárlivá spolubydlící a majetnický bratr. Bohužel spolubydlící byla spíš vedlejší a bratr byl dost záporný, takže kvůli nim jsem seriál nesledovala.
Co se mi líbilo, byla baletní vystoupení a tréninky. Nejsem si jistá, jestli by se z nich bývalo dalo vytřískat víc, ale seriál více zaměřený na to by mě asi bavil víc.
Upřímně, dokoukala jsem to jen pro to, že jsem si říkala, že minisérii zvládnu (kdyby to mělo 22 dílů, tak ani náhodou), a taky proto, že jsem chtěla vidět to finální číslo (a být v obraze).

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

tajuplná Claire

Claire má dosti tajuplnou povahu a své pocity dává pouze u tance. Nedává na povrchu najevo co si myslí, je tajuplná, smyslná, ale za tou slupkou musí něco být, co před ostatními skrývá. Nedokáže se se svými problémy vyrovnat, tak se uchyluje k sebepoškozování. Tím k nepříjemným pocitům má i problematický vztah ke svému tělu. Za to může její minulost v rodině, utrpením, které si prošla, svázáním vztahu s bratrem, od kterého se chce odprostit, ale zároveň to nedokáže. Pocítí jakousi úlevu, když bratr přijde o život, aniž by věděla, že se mu něco stalo. Nachází vnitřní klid duše, jenže jak dlouho tento stav bude trvat? Bude pokračovat v trýznění, když nastane jiný problém, nebo se konečně přes všechno dokáže dostat? I když nádherně tancuje až se tají dech a své pocity skrývá, nic netrvá věčně.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Take no prisoners

Už od svojho oznámenia patril Flesh and Bone medzi tie očakávanejšie, ak nie najočakávanejšie seriály minuloročnej sezóny. Sľuboval všetko od temnej a drsnej drámy, nekompromisného zákulisia baletu až po vyhrotený príbeh. Podľa niektorých sa mu to aj podarilo, podľa iných zase nie a tí potom seriál radia ku sklamaniam sezónny. Bohužiaľ však, aj ja sa musím pridať k tej druhej skupine ľudí. A to som sa naň tak tešila, pretože seriály ponúkajúce takúto kombináciu mám veľmi rada. Flesh and Bone žiaľ sklamalo.

A pritom námet nie je zlý. Práve naopak. Máme tu talentovanú ale neistú baletku, ktorá hľadá sama seba a zároveň bojuje so svojimi démonmi a má búrlivú minulosť. Ďalej je tu zákulisie baletu, kde na to aby ste si vyslúžili svoje miesto nestačí len váš talent a občas treba použiť aj nejaké špinavé praktiky. Potom balet samotný, seriál je plný nádherných tanečných čísel. No a mnoho ďalšieho. To všetko by spĺňalo predpoklady na dokonalú, nezabudnuteľnú a jednu z najlepších drám sezóny. Avšak toto všetko ostalo stáť niekde na polke cesty. Bol sľubovaný vypätý, dramatický, temný príbeh. Aj nám bol naservírovaný. Z časti. Príbeh sa sústreďoval primárne na dve veci. Na Claire. Jej talent, jej hľadanie sa, jej problémy. A potom na balet. Tieto dve veci mali spolu spoločné všetko. Aj spolu fungovali. Ale. Príbeh sa snažil byť až priveľmi temný, priveľmi dramatický, priveľmi vypätý. Pomalých či vypätých scén bolo neúrekom. A tie sa po čase zunovali. To isté platí aj o samotnej atmosfére. Bola dokonalá, k seriálu sa krásne hodila. Ale bolo jej veľa a miestami bola akoby až príliš silená. Akoby sa chcela na niečo podobať. Čo možno seriálu aj uškodilo bolo tempo. Občas totižto všetko pôsobilo až priveľmi naťahované a silené, len aby bolo vypovedané všetko. Pritom by stačilo okresať o pár minút dĺžku jednotlivých častí, niektoré veci povyhadzovať, možno skrátiť aj počet častí a hneď by z toho išiel iný dojem. Okrem hlavnej zápletky tu bolo mnoho ďalších a menších, ktoré však žiaľ na miesto toho aby pôsobili ako súčasť príbehu (ale ustáli to aj ako samostatné príbehy) pôsobili len ako výplň a do počtu. V konečnom dôsledku ide teda o drámu, ktorá je sondou do života mladého a talentovaného dievčaťa. Jej priateľov, ich vzťahov a problémov. Balet je k tomu akoby plusom.

Postavy sú skvelé. Rôzna zmes charakterov, ich problémov, ich života. Príbeh sa žiaľ sústreďoval predovšetkým na samotnú Claire a jej trápenie a ostatní tak potom pôsobili len ako mdlé postavy a vata v celom príbehu. Aj keď sa z toho mohlo ťažiť oveľa viacej a hneď by to bolo o niečom inom. Milá Claiere. Čo k nej povedať. Asi len toľko, že takú mdlú a nezáživnú postavu som dlho nevidela. Na jednej strane sa tvárila ako neviniatko, ktorej bolo nejako. (bohvieako ublížené), na druhej strane zase ako talentovaná a sebavedomá baletka. Sarah Hay žiaľ okrem toho, že dokázala neuveriteľne očariť svojím tancom, hrať moc nevedela. Po celý čas hrala asi na 2-3 výrazy, ktoré sa od seba odlišovali minimálne (naivná- neviniatko, trpiaca- trpiaca so štipkou vzdorovitosti....).

Suma sumárum moje dojmy zo seriálu sú rozpačité. Na jednej strane bavil (najmä tá baletná časť), na druhej zase nie (dejová linka okolo Claire). Nemožno ho označiť vyložené za zlý a podpriemerný seriál. Ponúkol niečo nového a zaujímavého. Ide teda skôr o lepší nadpriemer. No aj mal svoje menšie muchy, ktoré by však potrebovali dotiahnuť.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dobré ale zdlouhavé

Tento kousek je typickým zástupcem kategorie kvalitního rozvleklého dramatu. Nemůžu říct, že bych se úplně nudila, ale kdyby se stopáž každého dílu zkrátila alespoň o 10 minut, seriálu by to prospělo.

Seriál se nebojí být krutý a realistický (hodně mi v tomto připomněl Outlender, jen bez romantické části), přestože se o balet ani za mák nezajímám, taneční pasáže se mi líbily a vůbec mě nenudily.

Pokud budou nějaké další série, koukat asi nebudu, protože od seriálů potřebuji trochu víc guilty pleasure:) Záporně ale hodnotit určitě nemůžu.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

You're my obsession

Flesh and Bone je minisérie z baletního prostředí, i když původně byl plánovaný plnohodnotný seriál, ale pravděpodobně jeho výroba stála víc než Starz byl ochotný zafinancovat, a tak Flesh and Bone zůstal pouze u minisérie. Docela to chápu, protože minisérie opravdu vypadá draze, a také vzhledem k obsazení světových baletních špiček. Ale je zde především pálčivá otázka: jakému publiku je to určeno, kdo se na to bude dívat? Ruku na srdce balet není zrovna mainstreamovou záležitostí a fanoušek baletu není každý druhý.

I přes všechny tyto překážky (a jako nijak zvlášť velký fanoušek baletu, k baletu mám spíše neutrální vztah) si myslím, že se minisérie velice povedla. Baletní prostředí je zobrazeno stereotypně, ale vzhledem k tomu, že se v tomto prostředí nepohybuji, tak nevím jestli je doopravdy diametrálně odlišné než jak nám všichni ukazují. Rozhodně mám pocit, že balet není žádná procházka růžovým sadem.

Vím, že si mnozí diváci stěžovali, že tam vlastně skoro žádný balet není, ale na to je jednoduchá pomoc, pokud chcete vidět balet, zajděte si na něj do divadla. Toto je minisérie z baletního prostředí, ne baletní představení. Dle mého názoru by ale příběh rozhodně nefungoval, kdyby se odehrával jinde než ve vysoce tvrdém a konkurenčním, baletním prostředí.

Myslím si, že minisérie je vhodná pro baletní divácké začátečníky, taková příjemná možnost, ke zjištění jestli byste ty dvě/tři hodiny baletu v divadle zvládli, nebo se naopak utvrdit v tom, že balet není zrovna váš šálek kávy.

Jinak musím podotknout, že úvodní titulky (opening titles/credits) jsou naprosto famózní, možná i to nejlepší z celé minisérii

Flesh and Bone -> 70%

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Flesh and Bone

Na seriál jsem se dost těšila, popis vypadal slibně, žel zůstalo jen u toho.

Ne že by byl seriál úplně špatný, ale strašně natahovaný - hodina pro ten seriál je strašně moc, díky tomu se celý díl vleče a člověk postupem ubíhajících minut upadá do letargie, až ho to nakonci přestane bavit. Já to díky tomu vzdala v půlce čtvrtého dílu.

Navíc mi přijde, že hlavní hrdinka se tváří pořád stejně, ať už má radost, cítí smutek, je naštvaná, prostě pokrčí čelo, nahodí Bambi pohled a je to.

Navrhla bych to někomu jako oddychovku, ale podle mě, si u toho moc člověk neoddychne.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Kde je ten balet?

Seriál mě už při první informaci o jeho vznikl nadchnul. Co si budeme povídat, seriálů o tanci, natož klasickém, je vážně poskrovnu.

Nejspíš jsem měla moc velká očekávání a to bylo trochu kamenem úrazu. Z celé série by stačila polovina dílů, aby se příběh odvyprávěl. Pro mě se to celé vleklo a tance bylo poskrovnu.

Chápu, že pořádné drama musí být aspoň trochu o problémech hlavních postav, ale kromě tance mě Claire svým hereckým nadáním nijak neoslnila. Seriál víc těžil z její nalomené psychiky a rodinného traumatu, než aby se zabýval jejím úžasným tanečním nadáním.

Tady jsem bohužel dost rozpolcená. Nadšení vymizelo, spíš ho vystřídal tupý pocit a ani nádherné závěrečné taneční číslo ten pocit nevymazalo.

Po počátečním hodnocení 60% stahuji na konci série na 50%. Bohužel pro mě to bylo zklamání.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk