plakát seriálu

Prime Suspect

(Prime Suspect)

Názory uživatelů

Prime Suspect

Má oblíbená herečka Maria Bello tu hraje vašetřovatelku vražd Jane Timoney, která se v ryze mužském kolektivu dostane k pozici hlavního vyšetřovatele pouze díky smrti svého kolegy. Jane je chytrá, ale ke svému okolí drsná a tvrdá - stejně jako k sobě. Je to volný remake britské série Prime Suspect (1991), kde tuto roli (Jane Tennison) ztvárnila Helen Mirren. Seriál je netradiční v zajímavém pojetí mezilidských vtahů na pracovišti kriminálky (všichni prostě Timoney nemaj rádi - protože je žena v jinak mužském prostředí a protože se leckdy chová dost bezohledně). Bohužel případy jako takové jsou nudné, dějová linka s přítelem Timoney, jeho dítětem a exmanželkou je příšerně nezajímavá a já když se dívám na detektivku, tak mám raději nenáročnou zábavnou detektivku typu Castle nebo Mentalista, tohle je na mě trochu moc depresivní a případy nepříliš zajímavé. Hodnoceno po 4. dílu, pár dílů ještě asi zkusím kvůli Marii Bello, ale jestli se to nezlepší, je tu plno dalších zajímavých seriálů.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Cop. An attitude.

Z Prime Suspect jsem trošku na vážkách. Můj názor je ten, že pokud tento seriál hodnotíte jen na základě pilotního dílu, pravděpodobně jej hodnotíte docela nízko; přišlo mi, že se s přibývajícími díly zlepšoval.
Prime Suspect je klasická detektivka. Hlavními postavami jsou NYPD policisté z oddělení vražd. V každé episodě mají jeden či dva případy, které na konci zdárně rozlousknou. Aby to nebylo jen čistě o vraždách, sem tam se objeví scéna z osobního života hlavní hrdinky. To je tak v kostce asi vše. Co mi na tomto seriálu přišlo zvláštní, nebo ne zvláštní, spíš odlišné od většiny jiných kriminálek, bylo to, že episody začínaly ihned záběrem policistů na místě činu - samotná vražda tedy nikdy nebyla ukázaná, dokonce ani později v episodě pomocí flashbacků. Nevím, na jednu stranu mám záběry zločinů v oblibě, přijde mi to jako takové dobré zpestření episody, ale na druhou stranu oceňuji ušetření času, který pak byl věnován důkladnějšímu propracování vyvrcholení episody.
Právě tyto konce se mi v PS většinou líbily moc. Nebyly vytvořeny typem bum bác ruce vzhůru hotovo, ale chycení padoucha bylo často roztáhnuto do napínavých či akčních scén, u kterých jsem opravdu seděla na kraji židle a ani nemrkala. Objevilo se i pár šokujících momentů; pro mě nejlepší byl bezesporu hned někdy ve třetí či čtvrté episodě, kdy si před Jane nevinný chlap vystřelil mozek, to jsem nečekala! :)
Opravdu jsem si užila celý tým. Oblíbila jsem si je, přišlo mi, že byli do rolí obsazení správní herci, nikdo svým výkonem nestahoval seriál dolů. Celý tým kromě Jane. Zde je pro mě kámen úrazu celého seriálu. Jednoduše řečeno - nenávidím Jane. Jedna z nejhorších postav, co jsem kdy měla možnost na obrazovce vidět. Nemohla jsem ji rozdýchat. Její osobnost byla příšerná. Kdo je schopen přijít za šéfem, jehož nejlepší kamarád zrovna umřel na mrtvici, jestli jí přenechá jeho (toho mrtvého) případ?! Ne, to fakt ne. Skoro stejně tolik mě vytáčel ten její příšerný klobouk. Možná je to tím, že jsem na ní nevědomky hledala co nejvíc chyb, aby se mi zhnusila ještě více, ale opravdu jsem měla sto chutí ten klobouk zapálit. Mariu Bello celkově moc nemusím, ale po této roli už se na ni v dalším projektu vyloženě netěším.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk