Plakát

Princess Tutu

Žil byl spisovatel Drosselmeyer, který rozepsal pohádkový příběh „O Princi a Havranovi“. Než však stačil příběh dokončit, zemřel. Příběh ožívá a spolu s ním v roli hybatele a vnějšího deus ex machina i sám Drosselmeyer. Sleduje plynoucí děj knihy a občas zasáhne poťouchlou radou do... [více]

2002–2003 | Japonsko | 23 minut | NHK | Komedie / Anime / Drama | 37 epizod | status: ukončeno v roce 2003
Poslední odvysílaná

1×37 – Hinshi no hakuchô kô hen

(premiéra 9. 10. 2012 – před 11 lety)

Princess Tutu – O čem to je

Žil byl spisovatel Drosselmeyer, který rozepsal pohádkový příběh „O Princi a Havranovi“. Než však stačil příběh dokončit, zemřel. Příběh ožívá a spolu s ním v roli hybatele a vnějšího deus ex machina i sám Drosselmeyer. Sleduje plynoucí děj knihy a občas zasáhne poťouchlou radou do rozhodování malé kačenky, baletní žačky Kačky a kouzelné princezny Tutu, aby napomohl roli té, která má princi Mýtovi za cenu oběti vrátit srdce, roztříštěné v tisícero kousků, nalézt završení příběhu a rozhřešení tužeb. Kdo je vlastně Mýtos? Kdo se skrývá za symbolikou jeho poručníka, principála Fakíra, a krásné, leč bezcitné Mýtovy partnerky, primabaleríny Rút? Co s tím má společného kachna, Kačka a Tutu?

Ve třináctidílné první řadě anime seriálu sledujeme klasický pohádkový příběh jako z pera Dickense či Andersena, ve kterém se smí umřít a konce jsou nejisté. Několik pojmů naznačuje poněkud netypické prostředí baletní školy, která spoluvytváří formu příběhu. V seriálu proto mimochodem zaslechneme celou řadu děl známých baletních mistrů.

Drosselmeyer
Info box
Stanice

NHK

Délka

23 minut

Žánr

Komedie
Anime
Drama
Fantasy
Romantický

Země původu

Japonsko

Roky vysílání

2002–2003

První vysílání

16. srpna 2002

Ukončení seriálu

23. května 2003

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)
Oficiální stránky