plakát seriálu

Princess Tutu

(Princess Tutu)

Názory uživatelů

Překvapení

Docela dlouho jsem Princeznu Tutu obcházel. Věděl jsem sice, že hodnocení z řad těch, na které dám, je vysoké, ovšem pohádkám jsem už odrostl a na to, abych se do dětství zase vracel, přece jen na druhou stranu věk ještě nemám. A pak je tady ten balet. Nejsem možná snad úplně nekulturní dřevák, alespoň v to doufám, nicméně zrovna ten balet...

A hleďme! Jakmile jsem se k Tutu posadil, už jsem od ní nevstal. Nějakou dobu už jsem totiž na tak imaginativní a příběhově funkční věcičku nenarazil, přestože svět anime je obrazotvorný a originální dalo by se říci takřka standardně. Upoutá hned úvodní mystické intro, postupně se prohlubující, které probouzí poutavou atmosféru, vzápětí překvapí originalita pojetí postav a nakonec nepochybně zaujme příběh. O to více, že hlavní postavy jsou velice živě lidské, vícevrstevné a přirozeně sympatické, a že poselství je jednoznačně pozitivní, aniž by zároveň působilo jakkoliv šablonovitě a mentorsky.

V popisu jsem využil jména a názvy z perfektního překladu od Colourful Subs, na jejichž stránkách se o Tutu dozvíte víc.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Tutu

Princess Tutu bylo první anime na keré jsem se kdy dívala a které mě přivedlo i na další díla tohoto typu. Tanec se mi vždy líbil, právě schopností vyjádřit své emoce, o kterých příběh především je. Tutu mě zaujala hned několika body: příběhem, tancem, i emocemi které postavy cítí. Každá postava má důvod k tomu dělat to co dělá. I proto se mi toto anime zalíbilo, ukazuje, že i ti, které z prvu vnímáme jako špatné a nemáme je rádi, mohli mít šlechetný důvod proto co udělali a jsou ve své podstatě dobří. Při pohledu na Tutu si uvědomíte, že nikdo z nás nezná všechny okolnosti a důvody proč lidé dělají to co dělají. :)
Tomuto seriálu bych dala hned 90% Právě za toto a těch 10% za postavy,příběh i ten tanec a sem tam nějakou tu klasiku. Jediná věc (nebo spíše postava) co mi nesedla je "vypravěč" :D

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk