plakát seriálu

Případ pro Sam

(Profiler)

Epizoda 3×05 – Skládačka (Sum of Her Parts, The)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V bývalém obchodním domě je nalezena zavražděná žena bez hlavy. Je to už druhá oběť na stejném místě, první měla odříznuté ruce. Ani jedna nebyla znásilněna a vrah je vždy vysvlékl a očistil desinfekčním roztokem. Věk obětí se postupně zvyšuje.

Sam Watersová se domnívá, že se pachatel cítí uvězněný v nějakém manželském vztahu, sex pro něj nic neznamená, naopak hledá romantiku. Poté, co jí myslí blesknou upravené ruce s dlouhými nalakovanými nehty, si uvědomí, že oběti jsou jen náhražky, u první oběti byly důležité pravděpodobně upravené nehty a u té druhé vlasy nebo účes. FBI hledá stopy po pachateli ve čtvrti, kde oběti žily a pracovaly.

Na zcela jiném místě je nalezena třetí zavražděná, tentokrát starší žena Mavis. Pachatel jí vyřízl hrtan. Sam je jasné, že pachateli tentokrát vadil její hlas. Opraví také svůj profil vraha – je si jistá, že nejde o manželku, ale o jeho matku. Pachatel ji chce zabít a oběti jsou předstupínkem k její vraždě. Pachatel si jimi dodává odvahu. Když se Sam a agent Bailey Malone probírají Mavisiným nákupem, najdou věci, které si určitě nekoupila. Dojdou k závěru, že je tam ve zmatku zanechal pachatel, který musí pracovat v nějakém obchodě. FBI nakonec ve čtvrti vytipuje tři muže...

Hlavní postavy
agent Bailey Malone
detektiv John Grant
Grace Alvarezová
George Fraley
Dr. Samantha 'Sam' Watersová
Angel Brownová
Vedlejší postavy
Chloe Waters
Mrs. Boudreaux
Raymond Boudreaux
Detective
Customer
Tom Waters
Real Estate Agent
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSkládačka
Původní názevSum of Her Parts, The
Rok natočení1998
Premiéra14. listopadu 1998
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody