plakát seriálu

Proč bychom se netopili

(Proč bychom se netopili)

Názory uživatelů

50%

Tak jsem asi před dvěma měsíci sedla k televizi, že se budu koukat na ČT 1 na ten úžasný seriál podle dobré knihy ze zajímavého prostředí.
Ale po první dílu jsem byla lehce rozčarovaná. Prostředí bylo zajímavé (a já jako vodák jsem nostalgicky vzpomínala na svoji dovolenou na vodě:-) )ale scénář byl místy docela trapný, herci byli přirození asi jako ryba na poušti a režisérsky to bylo docela nezvládnuté.
Tak jsem očekávala, že by se to třeba s dalšími díly mohlo zlepšit, ale ono je to čím dál horší.
50% dávám hlavně za krásný prostředí, občasný docela povedený vtip a úvodní písničku.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

No konečně;)

Tak jsme se konečně dočkali českého seriálu, který je aspoň o něčem jiném než nekonečné seriály na jedno brdo! Navíc každý vodák musí uznat, že i zachycení atmosféry a věrohodnost se docela povedla. No a k tomu všemu ještě věčně polonahej Vaculík!!:) Takže co dodat, než že je to po dlouhé době povedenej seriál.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nesouhlasim s Juditou

Smrt Křižáka (Vaculíka) je již v původní třetí knize, intermezzo na horách je podle druhé knihy. I podle knih se všichni vezmou, pouze je v nich trochu víc postav, ale i pro to by měl určitě Zdeněk Šmíd vysvětlení. Byl dobrý tah, aby autor knih spolupracoval i na seriálu podle této trilogie. Bohužel se žádných nových nedočkáme. Seriál byl natočen velmi pěkně, a kdo touží po odreagování, mohu jim jej doporučit.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jsem zklamaná

Když začali dávat na "Vodáky" v televizi upoutávky, začaly jsme se ségrou neskutečně těšit a byly jsme rozhodnuté nevynechat jediný díl. První díl byl docela slušný. Vždycky jsem ráda jezdila na vodu a ten pilot byl pro mě hrozně nostalgický. I-když to jak se dali dohromady a herecké výkony byly nic moc... A takhle podobně to šlo (s menším poklesem) až do pátého dílu (z deseti), kde se to fatálně zvrtlo. Ten příběh byl hrozně nereálný, to provedení mizerné (přesun z cca začátku 90. let do půlky byl hrozně nepřirozený), příběh se přestal odehrávat na vodě (hrozná škoda) atd. Když to navíc skončilo SPOILER! smrtí Vaculíka a prapodivným koncem s jejich lovestory a ostatní si vzali jeden druhého, moc mě to nepřekvapilo, ale ani nepotěšilo.
Padesát procent dávám hlavně za provedení částí na vodě. Protože vodáctví samotné jinak popsali vlastně docela hezky.

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

kvalita srovnatelná s knihou

Seriál je natočený podle mých oblíbených knížek takže jsem byla zvědavá jak se s tím česká televize popere. Byla sem příjemně překvapená jak hereckým obsazením, tak i tím že se drželi předlohy. Za mě 90% :)

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

až na dno

Prvních pár dílů jsem sledoval se zájmem, bohužel ke konci se seriál dostal někam úplně jinam. Moc nechápu přesun děje mimo vodu, což považuji o vodáckého tématu jako zásadní chybu. V knihách to možná funguje v televizi bohužel ne. Herecké obsazení je víc než zajímavé, samá zvučná jména, ale herecké výkony tomu neodpovídají. Asi se víckrát nepodívám.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí