plakát seriálu

Procitnutí

(Awake)

Epizoda 1×02 – Mrňous (The Little Guy)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Michael pracuje v různých realitách na vraždě doktora a bezdomovce se stejným jménem. Stopy z jedné reality mu opět pomohou odhalit vraha ve druhé. Hannah přijde na to, že si Rex s kamarádem stavěli potají motorku. Michael Rexe ohledně toho konfrontuje.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Michael řeší v práci smrt doktora, ze které se vyklube vražda. Někdo mu zamíchal jed do inzulínu.

M. večeři s Rexem koupený fast food. Rex mu říká, že se takto nemusí nutit do společných večeří. Když dřív M. býval v práci, Rex s mámou spolu večeřeli, ale bylo to hlavně protože, ona mu vařila "skutečné jídlo".

M. přinese domů k Hanně krabici Rexových věcí, které si nechával posílat na jinou adresu. Michael chce vědět, co v krabici je, ale Hannah na to není připravená.

V práci Michael opět najde společné vodítko v obou realitách - tentokrát jméno. V první realitě je to zavražděný doktor, ve druhé bezdomovec.

Hannah se rozhodne otevřít Rexovu krabici. Najde tam součástky, o kterých netuší, k čemu patří. Jde za Rexovým kamarádem Colem, ke kterému věci chodili, a ptá se ho, proč si k němu Rex nechával posílat věci. Ten jí ukáže nedodělanou motorku, na které společně pracovali.

Michael má svědka, který viděl malého člověka, který zabil bezdomovce. Podezřelý ze smrti doktora je ovšem přes dva metry vysoký muž. Michaelovi se podaří muže očistit.

Rex pracuje s Colem na motorce. Plánují třídenní výlet, až ji dodělají. Rex jde na rande a nechá Cola trčet v garáži. Ráno Hannah řekne Michaelovi, že šla za Colem a ten jí pověděl o motorce. Michaelovi dojde, že mu Rex lhal, když mu říkal, že jde s Colem na pláž.

V práci je M. odvolán z vyšetřování smrti bezdomovce, protože nemá žádné důkazy ani čas na tento případ. V druhé realitě přijde na to, že zavražděný doktor zaměňoval sperma dárců za své vlastní a jedno z jeho dětí na to přišlo. Kluk jim řekl, že našel 15 doktorových potomků z posledních tří let. Vražda byla lepší způsob, než předání doktora spravedlnosti.

Oba psychiatři jsou nadšení z toho, jak si Michael dokázal ze svého "snu" vzít důležité info k chycení pachatele. Michael ale stále nemá padoucha u vraždy bezdomovce. Na venek se sice soustředí na nový případ - nabídne Efremovi první křeslo u výslechu, ale Michaelova nadřízená poté přijde k jeho počítači a uvidí, že Michael stále zkoumá podezřelé podle jejich výšky, případ bezdomovce tedy neopustil.

Když Rex zase řekne tátovi, že jde na pláž, ten mu na to pouze odvětí, ať si nasadí helmu. Rex je zaskočený, ale poděkuje mu a zeptá se ho, jestli by jeho motorku nechtěl vidět. Rex souhlasí.

Michael s Hannou vyjdou před dům, kde sedí Cole na motorce. Hannah se na ní projede.

Kapitán Harperová se sejde s tajemným mužem a diskutují Michaela. Chlap jí říká, že mlčením chrání také sama sebe...

Hlavní postavy
Michael Britten
detektiv Efrem Vega
Hannah Britten
Rex Britten
detektiv Isaiah 'Bird' Freeman
Dr. Judith Evans
Dr. John Lee
Vedlejší postavy
Dr. Arthur Taylor
Dr. Banks
Carl Kessel
Sam Harvinson
kapitán Tricia Harper
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevMrňous
Původní názevThe Little Guy
Rok natočení2012
Premiéra8. března 2012
Česká premiéra30. listopadu 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry4 330 000 diváků
Autoři profilu epizody