plakát seriálu

Procitnutí

(Awake)

Epizoda 1×03 – Vinen (Guilty)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V jedné z realit utíká z vězení odsouzený vrah Cooper, kterého Michael dostal za mříže. Na útěku unese Rexe a výměnou za něj požaduje, aby Michael dokázal, že je Cooper nevinný. Cooper ale zemře dřív, než stihne Michaelovi říct, kde Rexe schovává, a Michael se tak za ním musí vydat v druhé realitě, aby mohl Rexe zachránit.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Z vězení utekl vrah Cooper, kterého Michael před lety poslal za mříže. Michael se k případu vrací a je rozhodnutý znovu ho chytit.

Rex má velký tenisový zápas. Michael na něj chce přijít, ale Rex ho tam moc nechce, nevěří si, že by mohl vyhrát. Michaelovi stejně zavolají z práce, nemůže přijít. Tara ho na zápas odveze. V autě jí Rex říká, že se bojí, že jeho táta jednou pozná, že by Rex byl raději, kdyby místo Michaela přežila Hannah.

Hannah řekne Michaelovi, že se pořádá sbírka, během které chtějí pořadatelé pojmenovat jednu z pozic na počest Rexovi. Původně tam jít nechtěli, ale kvůli tomuto změnili názor.

Tarra s Rexem mají nehodu. Z auta za ní vystoupí Cooper, uspí ji a unese Rexe. Rex stihne vzít Tařin telefon. Probudí se v opuštěné budově. Snaží se zavolat 911, ale Cooper zrovna vchází, takže Rex musí telefon rychle schovat.

Michael pátrá po Rexovi. Přijde za ním Tara, které Cooper volal. Dal jí číslo a chtěl po ní, ať mu Michael zavolá. Michael vyjde ven, kde zvoní telefonní budka. Cooper chce, aby přišel na smluvené místo sám, jinak Rex zemře. Michael souhlasí.

Cooper říká Michaelovi, že byl odsouzen neprávem, že nikoho nezabil. Chce po něm, aby výměnou za Rexovu svobodu našel pravého vraha. Na místo vtrhne policie a Coopera zastřelí dřív, než řekl Michaelovi, kde je Rex.

Michael běží domů a vezme si prášky na spaní. Ráno se probudí u Hanny. V této realitě je Cooper pořád ve vězení a M. se za ním rozhodne vydat. Kvůli tomu ale nestihne sbírku na počest Rexe. Hannah je na něj naštvaná.

Michael si promluví s Cooperem a přijde na to, že vraždu spáchal policista - Michaelův bývalý partner Jim. Zahraje na něj divadýlko se štěnicí, chce po něm svůj podíl peněz, jinak všem řekne pravdu. Jim se ale nenechá zviklat a nic nepřizná. Michael mu dál vyhrožuje a Jim už to nevydrží a přizná se, nabídne Michaelovi peníze. Jima zatknou.

Cooper řekne Michaelovi o budově v poušti a ten pak zachrání Rexe.

Oba psychiatři si myslí, že si Michael uměle vytvořil sen, který ospravedlňuje jeho chování a osvobozuje Coopera.

Tara předá Michaelovi zprávu na mobilu, kterou pro něj Rex nahrál, když si myslel, že umře. Přiznává mu, že neví, jak fungovat bez mámy. Ale říká mu, že ho nevinní za to, že Hannah umřela.

Hlavní postavy
Michael Britten
detektiv Efrem Vega
Hannah Britten
Rex Britten
detektiv Isaiah 'Bird' Freeman
Dr. Judith Evans
Dr. John Lee
Vedlejší postavy
John Cooper
Jim Mayhew
David Walker
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVinen
Původní názevGuilty
Rok natočení2012
Premiéra15. března 2012
Česká premiéra7. prosince 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry5 120 000 diváků
Autoři profilu epizody