plakát seriálu

Proof

(Proof)

Názory uživatelů

Čeká nás něco po smrti?

Podle mého názoru v sobě seriál skrývá docela velký potenciál - ať už se jedná o zajímavé téma s mnoha možnostmi, jak uchopit otázku posmrtného života a hledání důkazu o existenci či neexistenci "další cesty", nebo přesvědčivé herecké výkony, či prolínání různých prostředí (nemocnice, Turingova miliardová korporace, či specifické lokace podle zaměření daného dílu). Další pozitivní věcí je, že se tvůrci nezaměřují pouze na samotnou hlavní myšlenku seriálu, ale do popředí se dostávají i jednotlivé postavy a jejich vývoj.
Sledujeme manželský pár lékařů, který žije odděleně, vyrovnává se se smrtí syna a snaží se jít ve svém životě dál a také se věnovat pubertální dceři, která je však na svůj věk až moc racionální a stabilní (vezmeme-li v potaz, že jí umřel bratr). Dále je zde miliardář Turing, jeho problémy a až patologická obsese zjistit, co se odehrává po životě na Zemi. Aby byl seriál rasově korektní, máme zde studujícího lékaře, který přichází z Afriky a ani taková dálka ho před minulostí neochránila (kupodivu). Jsou zde samozřejmě další postavy a epizodní role, které napomáhají propojovat a splétat dějové linie a poodhalovat tajemství zainteresovaných osob a také celé problematiky.
Díky tomu, že má první série pouze 10 dílů tvůrci věci neprotahují, díly neupadají do stejné rutiny a celková propojenost je zde mnohem větší. Podle toho, jak skončilo finále 1. řady, se domnívám, že, pokud seriál prodlouží, bude 2. série v mnoha ohledech jiná a postavy dostanou větší prostor k rozvoji v situacích, na které nejsou tak úplně zvyklé a připravené.
Celkově mi seriál přijde jako odlehčené parapsychologické drama, kterým se prolínají lékařské procedury. Proof je jako letní seriál s menším počtem epizod ideální a pokud hledáte nějaké krátkodobé rozptýlení, u kterého chcete uvažovat, zda ukázané věci mohou být aspoň z části pravdivé či nikoli, tak rozhodně dejte Proof šanci.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé