plakát seriálu

Ranč U Zelené sedmy

(Ranč U Zelené sedmy)

Zajímavosti ze seriálu
Slovenský herec Miro Noga byl nadabován Petrem Rychlým.
Proč se ranči říká "U Zelené sedmy"

Název má svůj původ v příběhu - v první řadě seriálu – je to reakce na onen slavný Kudrnův večer, kdy obehrál sousedy v mariáši. Od té doby se bývalému statku Otty Huberta už jinak neřeklo než Ranč U Zelené sedmy.

(Převzato z webu České televize.)
Proč se Kudrnovi stěhovali?

Původní ranč, který rodina podle scénáře zdědila po svém strýci, se natáčel na Zlínsku, nedaleko Valašských Klobúk. Důvodem vyhledání moravského ranče byla koprodukce ČT s Filmovými ateliéry Zlín. Po první řadě Ranče však tato spolupráce skončila a ČT se rozhodla přesunout celé natáčení další řady blíž k Praze. Proto scenáristé museli vymyslet důvod, proč se náhle v dalším pokračování změní ranč. Druhý ranč totiž architekt Petr Fořt našel v křivoklátských lesích. Dějově tuto změnu vyřešila stavba dálnice přes krásné tiché údolí s původním rančem a hledání nového místa pro klidný přírodní život a následné stěhování rodiny Kudrnových "přes kopec" do hájovny – do druhého ranče.

(Převzato z webu České televize.)
Co návštěvy vidí a co se jim neukazuje...

Na zařízení ranče zaujme a nadchne diváky okamžitě velká pec. Ta ovšem nebyla hned od počátku součástí kuchyně, tu pec se rozhodl postavit tatínek (ve druhé řadě). Jenže nějak se dílo nezdařilo a "pec nám spadla!" Zdrcený tatínek odjel na konferenci a rodina zatím zjedná řemeslníky, kteří pec znovu postaví. Tatínkovi pak tvrdí, že pec se sama narovnala, ten jejich lest ovšem rychle prohlédne.

Dalším zajímavým faktem v zařízení ranče je zcela moderní koupelna, skrytá ovšem očím návštěvníků natolik, že její vchod je maskovaný jako starodávná skříň. Původ tohoto architektonického úskoku je v seriálové druhé řadě, kdy se rodina rozhodla podnikat na poli ekoturistiky, a tak na radu agenta cestovní kanceláře přebuduje ranč zcela ve starobylém duchu.

Interiéry ranče se točily ve studiích na Kavčích horách a je zásluhou jak architekta, tak i pracovníků stavby, že jsou k nepoznání od reálu.

(Převzato z webu České televize.)
Ač děj seriálu se odehrává nedaleko Českých Budějovic, v průběhu první série se objevuje většina aut se zlínskou poznávací značkou. Je to důsledek toho, že zpočátku na seriálu spolupracovaly Zlínské Ateliéry. Rovněž úvodní scény seriálu, které se odehrávaly na pražském sídlišti ve Vysočanech, byly filmovány ve Zlíně, konkrétně na sídlišti Jižní Svahy.
Po natočení první a druhé série následovalo knižní zpracování příběhu. U třetí série kniha předběhla seriál, neboť její natáčení bylo v jednu chvíli pro nedostatek peněz odloženo.
Hájovna se nachází v Ostrovci. Další natáčecí místa byla v Hořovicích, Cechovicích, Zbirohu, skiareálu Zadov. "Dům na prodej" v díle "Černý pátek na ranči" je Kouřimecká rybárna nedaleko Týřovic na Rakovnicku. Ta si "zahrála" taktéž ve filmu Smrt krásných srnců (1986).