plakát seriálu

Revoluce

(Revolution)

Epizoda 1×03 – Bez milosti (No Quarter)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Charlie, Miles a Nora si užijí společnost rebelů, milice se ale samozřejmě motá do všeho. Během všech událostí Miles vzpomíná, jak to všechno kdysi s Monroem začalo. Danny zažívá horké chvilky a Maggie s Aaronem zažívají doslova zázrak...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Charlie, Miles a Nora jsou na cestě k rebelům a Miles se marně z Nory snaží dostat informaci, proč se k odboji vlastně přidala. Později se dostanou na základnu, kde se setkají s přáteli Nory pod vedením kněze jménem Nick. Ten jim poví, že byli vlákáni do pasti a přepadeni milicí, přičemž jeden z jejich řad chybím mají mnoho zraněných a celkem 12 mrtvých. Miles si myslí, že by se měli co nejrychleji přesunout, protože zajatec určitě brzy prozradí jejich pozici milici. Nora chce ale půl hodiny na sbalení a Charlie se jí rozhodne pomoc.

Aaron se mezitím s Maggie dostane do domu Grace, ale brzy je jim jasné, že tam došlo k něčemu zlému. Dveře jsou vylomené a v podkroví pak nacházejí rozbitý počítač. Podle všeho tedy žena skutečně v domě měla nějakou energii.

Na místo, kde se ukrývají rebelové, zaútočí milice. Miles v reakci pošle na střechu jednoho z členů odboje, Trevora, aby je udržel co nejdál pomocí pušky, kterou původně donesli s Norou. Je třeba vymyslet plán, jak se z obklíčení dostat.

Danny si zatím užívá pohostinnost svých věznitelů, přičemž jeden se o něj zajímá obzvlášť detailně, protože při obraně otce mu Danny zabil přítele. Pořádně Dannymu naloží, když se pak ale za ním druhý den zastaví, Danny ho téměř svými pouty uškrtí a řekne mu, že jestli na něj ještě jednou sáhne, tak ho zabije. Vše s klidem pozoruje kapitán Neville.

Pokus s útěkem přes vykopaný tunel dopadne špatně, protože dojde k závalu. Miledův nápad tak už není realizovatelný. V tu samou chvíli navíc Trevorovi na střeše dochází munice, což si členové milice rychle uvědomí a na úkryt rebelů provedou útok. Během souboje Miles vezme jako rukojmí jejich velícího důstojníka Jeremyho. O malou chvíli vyjde najevo, že ti dva se dobře znají. Vězeň ostatním prozradí, že Miles byl velitelem milice společně s generálem Monroem. Milesovi zároveň řekne, že se pravidla změnila a Monroe už nehodlá vyjednávat. Miles se obratem přizná, že skutečně původně s Monroem milici založil a velel jí. Nevidí jinou možnost, než se sám vzdát Jeremymu výměnou za svobodný odchod zbylých rebelů. S tím Jeremy souhlasí a Milese si v poutech milice odvádí sebou pryč.

Jeremy se ho později cestou zeptá, jestli opravdu něco ví o tom, jak vrátit na svět energii. Řekne mu také, že od doby, co Miles odešel, se Monroe změnil a je daleko vzteklejší. Charlie a Nora mají na celou výměnu ale jiný názor a jednotku milice přepadnou, Milese osvobodí a podaří se jim všem v pořádku utéct.

Aaron je nešťastný z toho, že nechápe, co se u Grace dělo. Během povídání s Maggie pak dojde k něčemu nečekanému. Na několik vteřin se rozběhne cd přehrávač, hudba hraje a na malou chvíli dokonce naběhne telefon Magiie a ona tak po letech vidí fotografii svých dvou dětí. Ani jeden z nich však netuší, jak k tomu došlo a proč...

Promo k epizodě
Narážky na další seriályvložit další narážku

One Life to Live

Miles, Charlie, Nora a skupinka rebelů zajmou vůdce jednoho oddílu milice. Zajatec Milese pozná z jejich společné minulosti a když pochopí, že Charlie neví, kdo Miles ve skutečnosti je, snaží se rozvířit problémy a odtáhnout od sebe pozornost. Říká: "To je tak napínavý. Lidi, pamatujete si na seriál "One Life to Live"?"
Hlavní postavy
Miles Matheson
Charlie Matheson
Aaron Pittman
Jason Neville / Nate Walker
Sebastian Monroe
Danny Matheson
Nora Clayton
Hostující hvězdy
Militia Soldier
Vedlejší postavy
Militia Soldier
Lon Chetham
Militia Soldier
John Rebel
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBez milosti
Původní názevNo Quarter
Rok natočení2012
Premiéra1. října 2012
Česká premiéra1. února 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry8 400 000 diváků
Autoři profilu epizody