Rob

Rob (Rob) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
carbondioxide

13. ledna 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nic moc. Seriál nesplnil očekávání

Hodně jsem se na tento seriál těšil, hlavně kvůli hlavní postavě. Ovšem při sledování prvního dílu (a že od pilotů většinou čekám nejsilnější zážitek, který má diváka nabudit, aby sledoval dál) jsem se přistihl, že se vlastně ani nechci dívat. Situace jsou buď vykradené odjinud nebo jsem se u nich prostě nezasmál. Pro mě spolu s I hate my teenage daughter propadák sezóny.

Avatar uživatele
ragelly

14. června 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

If getting married impulsively was a bad idea,wouldn't have chapels open at 3:00 in the morning.

Nechápu, jaktože měl Rob jednu z těch vyšších sledovaností. Taková nevtipná kravina. Nebo mi to prostě jen nesedlo, stejně jako loňské Shit My Dad Says.

Rob je sitcom o postarším chlapíkovi, který se ožení se svou krásnou mexickou přítelkyní. Tím ale nezíská pouze ji, ale také celou její rodinu, která Roba nemá příliš v lásce. Následuje 8x22 minut nuceného smíchu, trapných situací, prkenných hereckých projevů a děje bez špetky vtipu. Tak se dá Rob do puntíku shrnout.

Schneidera jsem jako malá měa docela ráda. Některé jeho filmy správně balancovaly na hranici vtipnosti a nevkusu. Zde ale přestřelil. Možná je to tím, že už opravdu stárne, ale ani jednou za celých osm epizod mě nedokázal zaujmout. Situaci v seriálu pro mě mírně zachraňují rodiče Maggie. Fernando a Rosa, jejich vzájemný vztah (typicky nadřazené postavení tvrdé manželky), urážky na hlavu Roba a celkově jejich hlášky patří rozhodně k vrcholům seriálu. Naopak Rosin bratr Hector už spadá do té oblasti nevtipné trapnosti. Postava Hectora je až neuvěřitelně jednoduchá a klišovitá, hercův projev se omezuje na stále se opakující gagy, které po třetím repete začnou výrazně otravovat.

Když tak o těch postavách přemýšlím, napadá mě jedna otázka. Proč každý sitcom obsahuje úplně stejné typy lidí? Zamyslete se.. Kolikrát už jsme to viděli? Máme tu dva páry. Jeden je spolu dlouhou dobu, jsou sehraní, sem tam se pohádají, ale ví, na čem stojí. Druhý pár je spolu teprve krátc, učí se vzájemnému soužití a často se dostává do (pro ně) nových situací, kterými si pár číslo jedna dávno prošel a může tedy páru číslo dvě radit, jak se z nich vymotat. A nechybí ani páté kolo u vozu, svobodný chlapík, který má rád sebe, svůj vzhled a ženy. Je kamarád nebo známý obou párů. A všichni spolu tráví čas. Všechen čas. Nemůže někdy někdo vymyslet trošku něco nového? Myslím, že pár z nás by to jistě uvítalo.

Přemýšlím, zda bych vůbec někomu tento seriál doporučila. Pokud opravdu nemáte co dělat a jste zoufalí, tak asi do Roba jděte. Pokud ale máte špatnou náladu, chcete vypnout a hodně se smát, tak budete od tohoto sitcomu odcházet zklamaní. Ale jak jsem psala výše, možná že seriál nesedl jen mně. Pokud se vám líbilo Shit My Dad Says, nebudete zklamaní ani tímto kouskem.