Plakát

Ross Kemp: Afghánistán

(Ross Kemp in Afghanistan)

Žurnalista a herec Ross Kemp tentokrát doprovází členy britské armády během jejich nasazení v nebezpečném Afghánistánu. Vojáci jsou členy mezinárodních jednotek ISAF a jejich misí je boj proti hnutí Taliban. Kemp se připojí k malé jednotce, kterou sleduje již během výcviku... [více]

2008–2009 | Velká Británie | 60 minut | Sky One | Dokument / RealityTV | 10 epizod | status: ukončeno v roce 2009
Poslední odvysílaná v ČR

1×05 – Episode 5

(premiéra 14. 8. 2013 – před 10 lety)
závěr série
Poslední odvysílaná

2×05 – Episode #05

(premiéra 1. 3. 2009 – před 15 lety)
závěr seriálu

Ross Kemp: Afghánistán – O čem to je

Žurnalista a herec Ross Kemp tentokrát doprovází členy britské armády během jejich nasazení v nebezpečném Afghánistánu. Vojáci jsou členy mezinárodních jednotek ISAF a jejich misí je boj proti hnutí Taliban. Kemp se připojí k malé jednotce, kterou sleduje již během výcviku v Británii. Následně se s nimi přesune do Afghánistánu, kde je jednotka nasazena v provincii Helmand a dokumentuje její činnost během operace Herrick. Dokument končí návratem vojáků zpět do Británie. V druhé sérii se Kemp vrací s jinou jednotkou na místo po roce, aby zjistil, co se v zemi za tu dobu změnilo.

Během natáčení první série se štáb při jednom ze střetů jednotky s nepřítelem ocitl ve smrtelném ohrožení, v sérii druhé se Kempovi podařilo vběhnout na minové pole. Oba incidenty přežil ve zdraví.

Himself
Info box
Stanice

Sky One

Délka

60 minut

Žánr

Dokument
RealityTV

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

2008–2009

První vysílání

21. ledna 2008

Ukončení seriálu

1. března 2009

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)
Oficiální stránky

Související