plakát seriálu

S Italem v kuchyni

(S Italem v kuchyni)

Názory uživatelů

Ital kontra Česko

Emanuel Ridi aneb další trumf televize Prima v boji s gastronomií českých domácností. Aspoň tak by se dala shrnout osoba tohoto televizního kuchaře. V celku s Pohlreichem a Babicou tvoří nejvýraznější osobnosti české cookshow scény.

Řekněme si na rovinu, Emanuel nevaří nejzdravěji. Ale nevaří ani nejhůř. Je to takový zlatý střed mezi hnusy Babicy (sorry Jirko, ale takhle nevypadají ani první pokusy studenta na kolejích) a high-kitchen Pohlreicha, který ale netuší, že na vesnici seženu jen tři druhy zeleniny, šproty a paštiku, z čehož se nic moc neudělá.

Prostředí, ve kterém Emanuel vaří je domácké. Je to výborná volba, žádné umělé a studené studio, žádná zapařená kuchyně v restauraci, příjemné komorní drama pro hrnce a vařečky.

Emanuel ale nesází pouze na své recepty, každý z těchto tří kuchařů má něco, čím se snaží zaujmout. Zdeněk nadává - tím si k sobě přitáhl množství mladého publika, Babica zase... no řekněme, že jeho slovník by se dal označit za kuchařskou pornografii. Schválně ho někdy poslouchejte. Bohužel, tento postup funguje jen na usedlé paničky, které chytily druhou (nebo i třetí) mízu a jejich manžel ne a ty ho pak vehementně a všemi silami všude možně brání. Emanuel naopak sází na svůj roztomilý italský přízvuk, který si najde příznivce (příznivkyně) skrz celé spektrum cílových skupin.

Co nakonec dodat? Emanuel je kuchař, na kterého se vždycky rád podívám, protože je to zklidnění a zpříjemnění už tak dost rozhárané a neučesané programové skladby českých televizí. Je to klidná alernativa k "bombastickým" a "dechvyrážejícím" pořadům ostatních stanic, a místo překvapením se prezentuje příjemnou atmosférou a milým přístupem k divákům.

Za mě 90 %.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

80 %

Ať už tenhle pořad kvality (co se filmu jako umění týče) má, nebo nemá, faktem je, že mě vážně inspiroval a konečně dokopal k vaření. Manu je sympatický chlapík, příprava jídel vypadá v jeho podání neskutečně jednoduše a člověka to fakt žene do kuchyně, aby si to vyzkoušel taky. (mimochodem, jeho čeština mi vůbec nevadí, ba naopak - přijde mi to celkem milé:-))

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

BabPolraich

Něco mezi Polraichem a Babicou. Do Babicovi trapnosti má daleko, ale vtipný jako Polraich není ani z poloviny. Plusem mu je to, že jeho recepty se dají celkem krásně převařit i doma.
Například na jeho Tiramisu, nemá nic.- Takže jo, těm co rádi vaří, je tahle cookshow užitečným společníkem.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí