plakát seriálu

Saturnin

(Saturnin)

Názory uživatelů

:)

Saturnin je moje platonická láska :). Asi před 2 měsíci jsem dočetla knihu (i když film jsem už znala) a byla jsem ještě nadšenější. Humor pana Jirotky v této knize je opravdu úžasný :) Takový dvojmyslný a "nevyřčený" - musíte si ho jistým způsobem domyslet:)
Tento seriál je výborným zpestřením a skvělým průvodcem uzívaným nedělním dopolednem. Herecké obsazení dokonalé - pan Vízner se svým vážným obličejem a úšklebky je jako Saturnin skvělej. Jeho cviky taky nemají chybu ;) Pan Havelka jakožto "jiří Oulický" vypadá jako takovej "ťulda", ale patří to k jeho roli. Přesně to sedí na jeho "balící" techniku na slečnu Barboru :) Teta Kateřina je skvěle podaná, ale (alespoň v knížce) byla moje nejoblíbenější postava Milouš - měl nejzajímavější vývoj postavy:).
V seriálu (knize i filmu) se povedla skvěle jedna věc- ač je celý příběh vystavěn na Saturninovi, i ostatní postavy mají dostatek prostoru - já neměla pocit, že by se nějaká dostatečně neprojevila.

Klasika, která nezestárne a ani si to nezaslouží :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Saturnin

Suchý "anglický" humor, který Saturnin obsahuje, mi obvykle příliš nesedí, ale sem pasuje perfektně. Pohodová atmosféra je zde cítit prakticky v každém okamžiku a některé postavy jsou nezapomenutelné (teď mám na mysli zejména Petra Vacka aka Milouše nebo ironický Dr.Vlach v podání Milana Lasici). Prim zde však hraje Oldřich Vízner. Jeho nejlepší filmová postava,Saturnin, je prostě nepřekonatelná. Je úžasné co dokáže vyjádřit např. jen povytažením obočí nebo krátkým úšklebkem, o suchých hláškách nemluvě. Celý tenhle seriál se prostě povedl a strefil se mi perfektně do noty.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí