plakát seriálu

Sestra Hawthornová

(Hawthorne)

Názory uživatelů

Kafilérie říznutá krematoriem je dobré místo k přežití.

Bohužel, musím tento pořad hodnotit záporně a hned uvedu proč:

Náhodou jsem jej zahlédl při nočním učení a musím říct, že tak mystifikační seriál jsem dlouho neviděl. Zlatý House!

Hlavní hrdinka (v roli zdravotní sestry) po příchodu do nemocnice udělá minimálně tři základní chyby, za které by ji nejen mohli vyhodit, ale mohla by za ně klidně být i žalována (například se v klidu vybavuje se saniťákem, zatímco pacient, kterého saniťák přivezl si v klidu někde bokem krvácí). Ale idiocie lidí v té nemocnici je až koncentrovaná. Potom totiž na sál přijdou lidi s (neuspaným) krokodýlem a jen tak pro efekt s ním na chodbě nemocnice bojují. Proč krokodýl, který má mít v břiše prsty onoho krvácejícího chlapa, není dávno uspaný, to se můžeme jen domýšlet. Nehledě na to, že ty prsty asi nebudou v krokodýlově žaludku ani trochu rozložené.

Za druhé, potom co se ona sestra převleče, musí být přítomna doktorovi, který je snad nebezpečnější než falanga z dob makedonských válek! Vezměte si tohle: omdlel jste a přivezli vás do nemocnice. Omdlení je většinou ze dvou důvodů: nedostatku vzduchu nebo nedostatku potravin a tekutin. Zrovna jste žena a jste napasovaný ve svatebních šatech. Který z těch důvodů to bude? Aha? Přesto je vám tenhle rádobydoktor bez mrknutí oka schopný naordinovat lumbální punkci (odebrání mozkomíšního moku jehlou mezerou mezi obratly bederní páteře - dělá se jen ve výjimečných případech infekčního onemocnění; zákrok, který je časově náročný a pro pacienta velice nepříjemný) zatímco druhému pacientovi s opakujícím se průjmem dává intravenózní sondu (bůh ví, zda to vůbec existuje nebo to už bylo vynalezeno - google říká, že ne), která v překladu rozuměj znamená kameru zavedenou do žíly - co tím chce při průjmu zkoumat??? Pokud myslel intravenózní výživu (což by v tomhle případě bylo logické), tak je na vině překladatel, který by se měl hluboce stydět. Ale i tak to není košer, protože nitrožilní výživa se dává až při vyčerpání organismu, pokud není schopen nic pozřít (pokud není doktor úplný trotl, nasadí dietu a začne dělat testy na alergie, a ne si hrát s lékařským slovníkem způsobem zapíchnu prst->ordinuji).

Doktor rozhazuje drahá vyšetření, jako by se nechumelilo, nehledě na významnost takového vyšetření vzhledem ke stavu pacienta a nehledě na rozpočet nemocnice. Opravdu, radši bych stál před kráčející makedonskou falangou, než se dostat do rukou tomuto doktorovi.

ps. berte můj názor s rezervou, vypnul jsem to po patnácti minutách. Ano, patnáct minut tam opravdu na tohle všechno stačilo.

20 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Every patient needs a hero.

TNT slogan (We know drama) na Hawthorne sedí dokonale. Na druhou stranu je ale Hawthorne výborným příkladem toho, jak z důstojného seriálu udělat kulturní odpad, ze kterého je vám opravdu do pláče.
Hawthorne začalo na vysoké úrovni. První série mě opravdu překvapila, nejsem zrovna cílová skupina stanice TNT, ale tento seriál jsem si opravdu užívala. Kvalitní případy, poměrně věrohodné zobrazení nemocničního prostředí, sympatické hlavní postavy (s výjimkou 'nejhlavnější' Christiny, Jadu jsem nemohla vystát) a jejich zajímavé životní příběhy. A season finale obsahovalo všechno, co potřebuju k naprosté spokojenosti - kvalitní zápletku, mírně zvýšený výskyt akce a napětí a uzavření jedné kapitoly. Druhá série je ctrl c, ctrl v. No Exit byla jedna z nejlepších episod, které jsem viděla za toto léto (a podzim).
A pak přišla série třetí. Takový propad úrovně jsem nezažila od Prion Breaku. Zde je malý výčet toho, co mi na této sérii přišlo tragické a co mě vedlo k tomu, že celkové hodnocení Hawthorne snižuji na 60%.
a) Christina už nepracuje v nemocnici
b) Bobbi se změní na úplně jiného člověka, který je tak zažraný v managementu (ač pro dobrý důvod), že ztratí své charisma, a kvůli tomu se o ni diváci (já) přestanou zajímat a je jim úplně jedno, že to podělala, že jí ukradli dva miliony nebo že jí nový šéf hrozí vyhazovem
c) axnutí celé řady hlavních postav, které jsem si za první dvě série zamilovala: ve trojce chybí Ray, Candy, Marcus, Isabel, Erin atd. Navíc všichni bez výjimky jsou prostě utnutí bez jediného slova vysvětlení, kam se vlastně poděli.
d) Christina a její dramatické (a kriminální) živé sny/představy..
e) Marc Anthony na scéně.. tenhle chlap nepozná herectví, ani když o něj na cestě zakopne, chyo.
Pokud chcete Hawthorne věnovat svůj čas, určitě jej doporučím. Ale věřte, že je ve vašem nejlepším zájmu, abyste skončili u season finale druhé série a zapomněli, že nějaká třetí vůbec vznikla. Ušetříte si tak pár nervových zhroucení a desítky chomáčů vytrhaných vlasů. No dobře, trošku přeháním, ale víte, co tím chci říct.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí