plakát seriálu

Sestřička Jackie

(Nurse Jackie)

Názory uživatelů

Klišé a černý humor

Když jsem začala sledovat tento seriál, málem jsem se na něj nedokoukala- sama jsem sestra a tak se na to dívám z trochu jiné perspektivy. Černý humor pobaví, ale klišé ve stylu- každá sestra zahýbá svému muži, spí s doktorama (zde lékárník, budiž) a bere drogy, protože může... Uchvacuje mě, jak v lékařských seriálech veškerou činnost provádějí lékaři, protože sestry jsou neschopné a v sesterských seriálech sestry, protože doktoři jsou neschopní. Zajímavé, že je na službě pořád stejná parta, nikdy se nestřídá (což není jen v tomto seriálu) a studentka je na "praxi" tak dlouho, že jí tam rovnou zaměstnali.
Je faktem, že přes svoji kritiku se dívám již na 7. sérii, protože černý humor a některé absurdní situace jsou mi velice blízké. A i přes výše uvedené klišé jsou sestrám přiznány některé kvality.
Celkové hodnocení: Má své mouchy, ale pokud někdo chcete vědět, jak to v nemocnici očima personálu vypadá, je to spíše toto, než většina dalších seriálů z lékařského prostředí.
Dávám 60%.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nurse Jackie - kráľovna tohto leta

Po zhliadnutí piatej epizódy (mimochodom jedna z naj epizód seriálu aké som videl za posledný polrok) som sa definitívne rozhodol pozitívne ohodnotiť snaženie hlavnej predstaviteľky žiť a prežit (za výraznej podpory medikamentov - keď to tak teraz čítam, že by inšpirácia u Dr. Housa?). Jej nenásilný, primerane vulgárny humor si ma získal od prvej epizódy. A neviem ako to tvorcovia (scenáristi) robia, ale každá epizóda je lepšia ako tá predošlá. I ďalšie postavy stoja za zmienku: milujúci manžel, milujúci milenec, doktorka "nemámcity", učnica, ktorá je naivná, ale zároveň milá, prísna direktorka, teplý kolega (ktorý má tiež dobré hlášky). Seriál má veľký potenciál, ak si aspoň udrží momentálnu kvalitu. Jedným slovom: odporúčam!

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Sestřička Jackie...

Pro tenhle seriál asi nejsem správný divák. Seriál je pro mě sice koukatelný, ale i tak jsem z něj nadšená rozhodně nebyla. Většina postav je nesympatická ve všech směrech, a to bohužel i včetně sestřičky Jacks. Během každého dílu jsem seriálu věnovala maximálně jeden úsměv, což je katastrofálně málo. Nezaujaly mne ani postavy, ani příběh. Vážně nechápu srovnání s géniem Dr. Housem. I když mám mnoho dalších seriálů mnohem radši, dala bych si raději celotýdenní maratón House než jediný díl Jackie. Celkově koukatelné, ale jinak je to... hrůza. Bohužel.

20 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sestra v akci

Jedním slovem černé až za hrob...Až se bude blížit můj čas, chtěla bych to ukončit na jejich oddělení. Jen na okraj pro fanynky Stmívání, není doktor jako doktor.

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Mazec

Se studem priznávam, že Jackie sem začala sledovat kvuli Petrovi Facinelli. Díkybohu za to. Po prvním díle sem už nebyla schopná prestat. Černý humor jak sviňa, postavy dokonale vybroušené. Do Thora sem se prímo zamilovala :-). Za pár tydnú začina tretí serie zústáva jen doufat, že bude stejne kvalitní.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Keď sa namotáš, nedá ti to nepozreť

Tá Jackie ma niekedy fakt sere svojou arogantnosťou a vôbec, neni mi sympatická tak ako by hlavná hrdinka mala byť. Ale všetko to zas vynahradí doktorka O"Hara, ktorá je až neskutočná sympaťáčka a asi aj dôvod prečo tento seriál pozerám.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk