plakát seriálu

Síla lásky

(Sturm der Liebe)

Názory uživatelů

Síla lásky.

Soap opera, ještě k tomu německá, z toho nemůže vylézt nic dobrého. Nakonec jsem byla celkem překvapená, protože jako nějaká odpolední kulisa se to dá a je to koukatelné.
První série mi nedělala vůbec žádný problém, až na nesympatickou hlavní postavu(Laura), která mi přišla jako kyselý ksicht, neuvěřitelně moralizující a ublížená. Ne, ta se fakt nepovedla. Scény hlavního páru série mě někdy omrzely(Sandra a Lucas) někdy naopak vůbec(Eva a Robert).
Každá série se soustředí na jeden určitý pár, který sobě nějakým způsobem hledá cestu, není to snadné, ale věřit může divák jednomu. Nakonec spolu stejně budou. A aby nebyl příběh tak monotonní a jednoznačný, tak někoho napadlo přidat milostný trojúhelník Teresa&Moritz&Konstantin, což bylo celkem osvěžení. S odchodem jednoho páru přichází v zápětí další.
Nadruhou stranu chápu, proč to lidi baví, protože je tam sympatické prostředí, postavy, kterým lze fandit, dokonce ani zlé postavy nemusí být nutně záporné pořád a můžou se napravit.
Seriál se mi prostě líbí pro tu odlehčenost, ač je tam drama, tak divák se z toho nepodělá. Někdy jsou tam i úsměvné momenty, většinou u vedlejších linek.
Později už je to taková vykrádačka klasických telenovel, něco se i opakuje, mrtvé postavy vstávají ze svých hrobů, ale i tak mi to nijak neubližuje.
Chápu i, že pro lidi, co jsou zvyklejší na kvalitnější tvorbu, tohle prostě moc neohromí, ale u mě je to celkem ve snesitelných mezích.
Znělka je jako přeslazený cukrkarndl a po pár sériích už je pro mě spíše utrpením. Nemám ráda české soap opery typu Ordinace, Ulice, ale německé Sturm der Liebe mi sedlo.

Co se mi líbí.
+ prostředí
+ některé postavy
+ sympatičtí němečtí herci

Co se mi nelíbí.
- Vernerův nekonečný počet levobočků.
- znělka
- ohranost
- někdy hrozná přecitlivělost.

Oblíbené postavy.
Robert, Eva, Rosalie,Ben, Felix, Konstantin, Miriam, Barbara, Marlene, Samia, Michael, Nils, Annika, Emma, André,

Neoblíbené
Laura, Victorie, Sandra, Marie, Katja

Oblíbený pár(y): Eva a Robert, Felix a Emma, Marlene a Konstantin.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Sturm der Liebe

No i Němci si museli natočit svou telenovelu :) Seriál naprosto o ničem. Nechápu jak tvůrci mohli natočit kolem 1000 dílů. Jediné plus jsou některé hezké německé herečky (Henriette Richter, Susan Hoecke...). Jenom díky nim jsem schopen si to pustit jako "zvukovou kulisu" :)

20 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

never ending story

Seriál som sledovala 1 a 2 sériu, príbeh Alexandra a Laury bol zaujímavý, rovnako tak potom ten Robertov a Miriam. (Robert so svojím ironickým podpichovaním bol tou naj postavou :)) Ďalej som to však nesledovala, príbehy ostávali tie isté (resp. podobné), len postavy sa menili (resp. "ožili" mŕtve postavy alebo sa jednoducho ten istý herec vrátil ako iná postava :D)...
Ako oddychovku odporúčam fakt len prvé dve série :)

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí