plakát seriálu

Single Father

(Single Father)

Názory uživatelů

Single father

Single father je hodně smutný seriál, který se zabývá vyrovnáváním se se ztrátou milovaného člověka, objevováním jeho skrytých stránek a tajemství. Nutí diváka ptát se, za jak dlouho po takové ztrátě je "vhodné" začít nový vztah a s kým.
Postavy jsou výborně napsané i zahrané. Seriál je jasně založen na Davidu Tennantovi, který stejně jako v Doctorovi i tady podává strhující výkon, působí tak uvěřitelně, že z něj divák přímo cítí tu jeho bolest na povrchu a zlost skrytou uvnitř. Dál bych ještě vyzdvihla Neve McIntosh jako Daveovu neurotickou švagrovou Annu, která donutí člověka, aby ji současně nenáviděl i litoval.
Velkým kladem je i děj nahuštěný do pouhých čtyř dílů. Nejsou tady tak žádné zbytečné odbočky od toho, co diváka zajímá nejvíc. Nechybí tu chvíle, které člověka úplně dostanou. Pro mě to byl moment, kdy Dave v soudní síni sledoval záznam kamery z policejního auta, které Ritu přejelo. Aby seriál nepůsobil jako jedna velká deprese, je tu i několik vtipných momentů, třeba když se celá rodina zbavuje vší.
Dave sice někdy vypadá, že jsou mu jeho děti úplně fuk, ale hned v další scéně diváka vyvede z omylu. Škoda, že v některých momentech seriál jenom klouže po povrchu, mohl by jít ještě více do hloubky a určitá témata víc rozpracovat. Občas taky Single father působí jako román z červené knihovny, ale celkově jde o velmi povedenou záležitost. Nicméně to rozhodně není oddychovka na zvednutí nálady.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Is there a life after loss

Strata niekoho blízkeho býva krutá a bolestivá, a každého zasiahne inak. A práve na to sa zamerala miniséria Single Father. Je príbehom jednej rodiny, jej života a dôsledkov, ktoré sa jej dotknú po smrti blízkeho človeka
Celá miniséria je dokonalé podaná. Za čo vďačí svojmu spracovaniu, príbehu a hereckým výkonom.

Príbeh SF nie je všedným každodenným príbehom. Je takou menšou sondou do života rodiny. Ukazuje, čo s človekom môže narobiť strata niekoho koho milovali. Odhaľuje veci, ktoré sme o ňom vedieť nemuseli a núti ich pochybovať o tom či ho dokonale poznali.
SF nie je plný len smutných momentov, ale sú tu aj humorné situácie, ktoré vyčaria menší úsmev na tvári. Nik v rodine nie je na smútenie sám a každý nachádza útechu v inom. A je tu aj láska. Láska k rodine, k niekomu novému.

Priznám sa, že k SF ma doviedol David Tennat. Ktorý mi každým novým seriálom/minisériou dokazuje, že je skvelým hercom a že zahrá akýkoľvek charakter (či už pozitívny alebo negatívny). Rolu otca, ktorý zrazu ostal na výchovu deti sám zvládol dokonale. Je na ňom vidieť tá vnútorná rozpoltenosť postavy vo chvíľach keď pochybuje o sebe, o Rite, o svojej rodine.
Nezaostávajú za ním ani ostatné postavy. Každý je iný a každý to vníma inak. Annu by som chvíľami najradšej poslala kade ľahšie, no na konci si má získala aj ona. Koho som ale fakt nemusela bola Lucy, prestala sa cítiť ako súčasť rodiny a dávala to patrične na javo. S časti mala na to právo, no svojím konaním tak trochu ubližovala aj ostatným.

SF je skvelým a milým dielkom, ktoré stojí za zhliadnutie a človeka nenechá chladným čo i len chvíľku.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Veľmi dobrá miniséria

Naozaj vydarený britský seriál so zaostrením na otca, ktorý sa po strate svojej ženy musí postarať o (nie len) svoje deti a vysporiadať sa s nejednou komplikáciou.

Divák je celú dobu ponorený v rýchlo sa meniacich emóciách, čo si myslím, že bol dobrý spôsob ako autenticky opísať situáciu - chaos okolo detí, ktoré si neustále vyžadujú otcovu pozornosť, jeho pocity voči Sarah, s tým spojené výčitky a zmätok, starosti s dospievajúcou nevlastnou dcérou, finančné problémy, ale aj pozitívne emócie a úsmevné situácie spojené s deťmi...
Miestami sa zdalo, že Dave ako otec zlyháva, ale v zápätí vidíme, ako sa k prekážkam stavia ako skutočný chlap.

Herecké výkony bravúrne, David T. to opäť raz zahral absolútne s prehľadom - všetky emócie, ktoré podáva je naozaj cítiť cez obraz, či už ide o radosť alebo smútok a všetko medzi tým, je to proste profesionál. A to dievčatko, čo hrá jeho najmladšiu dcéru je neskutočne podarené :)

Čo by som možno trocha inak riešila, sú tie jeho predstavy a spomienky na svoju ženu, miestami mi to prišlo ako také rušivé klišé. Tam by stačil jeho pohľad, ktorý sám o sebe už nesie tú informáciu, obrazovo to podporiť iba zábermi na fotky a podobne, tie zahmlené sny a vidiny sú z môjho pohľadu až príliš.

Je to naozaj seriál o živote, ktorý vás neraz prinúti sa usmiať, ale tiež siahnuť po kapesníku.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Britská Ordinace

Mám dojem, že nadprůměrné hodnocení pramení z velké obliby Davida Tennanta. Mně se od první minuty chtělo smát, a to se mělo jednat spíše o drama. Tak uměle zahraný smutek jsem ještě nikde neviděla. A to, jak z Tennanta během úmrtí své ženy - přestože byl na druhém konci města - vypadlo "Miluji tě" byla asi nejabsurdnější a nejdebilnější scéna, jakou jsem kdy viděla. Kromě toho, zpracování je tak okatě televizní, že připomíná Ulici nebo Ordinaci v růžové zahradě. Pokaždé, když začala hrát hudba, měla jsem chuť to ihned vypnout. Při dalším sledování bych si zřejmě musela vytrhat všechny vlasy a dát 0. Na britský seriál obrovské zklamání.

40 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Miserable Father

Intimní óda na Davidovo herectví a v první řadě velmi hutná vztahová všehochuť sahající od dojemných chvil přes nepříjemné pointy až po odlehčené momenty odkoukané ze života. Malý počet epizod v tomto případě rozhodně neznamená nedostatek příležitostí k tomu dostat se postavám pořádně pod kůži. Naopak čím větší trpělivost má divák s pokusy vyznat se ve všech vedlejších postavách, o to sladší odměna na něj čeká. Klíčové momenty ze mě dolovaly nejrůznější emoce po hromadách.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

David Tennant

Lákadlem vidět tuto mini-sérii byl David Tennant. Navíc mě potěšil Murray Gold, který skládal hudbu a tentokrát mi připomněl některé skladby z Doctora Who, což mě potěšilo. Samotná série má zajímavé téma, ale dílů je podle mě zbytečně příliš a děj je tak dost rozvařený. Zároveň jsem se tak nějak nedokázala s postavami ztotožnit ani pochopit romanci, která vznikne tak brzy... Přesto zajímavé dílko, pro nedělní žehlení dostačující.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

SF

Seriál jsem si pustila kvůli Lauře Fraser a rozhodně to nebyla chyba! Naopak vysoká úroveň hereckých výkonů mě natolik zaujala, že jsem byla zklamaná z malého počtu epizod . Což naopak přispělo k tomu, že v seriálu nebyla téměř žádná vata. Pořád se něco dělo a bylo se na co dívat. Z herců se mi nejvíce líbil výkon Neve McIntosh, Davida Tennanta a samozřejmě Laury Fraser :-). Téma, kterým se tento seriál zabývá je ze života, ztráta blízkého člověka může potkat každého. Rozhodně od tohoto seriálu nemůžete čekat, že se budete smát od ucha k uchu, ale místo toho má mnoho jiných předností.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí