plakát seriálu

Slasher

(Slasher)

Názory uživatelů

KAT

Prvních pět minut jsem byla napnutá jak struna,dalších 15 to šlo v klidu a pak se zase zuby kodrcaly.
Hororový téma absolutně miluju a tohle splnuje snad vše,co od strašidelného pokoukáníčka očekávám.
Hlavní hrdinka je sympatická,podle mě to není žádná blbka,akorát ten původní vrah je slizák.
Maska kata mě vyděsila už na poprvé a nic se nezměnilo ani v průběhu seriálu,moc dobře provedená.
Tleskám.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Eh

Tak jsem se rozhodla, že napíšu znovu recenzi na tento seriál. Žánrově je seriál pro mě jako stvořený...miluju slashery. Ale bohužel, tady to moc dobré není.

1. série
Hlavní herečka podle mě není moc dobrá, občas se tam usmívá, i když by opravdu neměla. Měli podle mě obsadit někoho lepšího. Začátek se mi docela líbil a líbily se mi i ty flashacky, kde se dozvídáme, co oběti provedli a proč si je vrah našel. Nicméně, pak to začíná být horší a horší a finální díl byla úplná pitomost. Hlavní hrdinka i vrah jsou tolikrát pobodáni, že už měli dávno vykrvácet, ale ne, vesele si tam běhají pomalu po celém městě. Oceňuju však závěrečnou scénu, která k tomuto žánru patří.

2. série
Ach, já vím, měla jsem se na to vykašlat. Ale první díl mě tak navnadil a říkala jsem si, že tohle snad bude lepší než první série. Chyba lávky. Bylo to docela předvídatelný a jakmile mi došel ten twist, tak mě to tolik nebavilo. A ne proto, že to bylo předvídatelný, to bych i odpustila, ale hlavně proto, že identita vraha mě moc nenadchla a upřímně, vrah byl fakt hodně špatnej už jenom když se měl jevit jako normální osoba. Scény s tou osobou jsem nesnášela, takže když se ukázalo, že je to vrah, dost mě to zklamalo. Taky bylo pro mě těžké fandit obětím, taky dost nesympatické, ale zvlášť u těch určitých to asi byl záměr.

Dávám teda 60 % pro docela dobré první díly v obou sériích. Nevím, jestli to bude mít další řadu, ale snad ne. A pokud ano, tak by to chtělo možná lepší psaní. Vím, že slasher není zrovna známý tím, že by to byl kvalitní žánr, ale určitě se z toho dát vytřískat víc než předvedli tady.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nuuuudaaaaa :)

Normálně jsem pěkný poseroutka, ale tohle je horor asi jako pohádka o šípkové růžence. Hodnotím pouze po pilotu, protože i ten jsem dokoukala jen s největším sebezapřením. Postavy nejsou moc oblíbitelné, atmosféra je nijaká (přestože se tvůrci snaží co můžou) a příběh sice ke konci začne být trochu zajímavý, ale rozhodně ne natolik, aby všechny neduhy předčil. Nejsympatičtější postavou se stane zdejší "Hannibal Lecter" a vlastně možná i aktuální Kat, protože se zatím chová jak pravý samozvaný strážce:D Což asi nemělo být uplně cílem.

Úplně nevím, na koho je seriál cílen, protože pro dospělého je velmi málo strašidelný (já normálně na horory nemůžu koukat, protože pak pár nocí nespím, ale tenhle počin bych klidně zaspala jak mimino) a pro mladší publikum mi zase přijde trochu moc eRkový.

Každopádně za mě radím: neztrácejte tím čas.

PS: mám takový pocit, že tvůrci vyvražďováku se snaží seč můžou, aby se divák při sledování chytal za hlavu a úpěl "proč to děláááá?", "proč neutečeeee?", "proč nekřičíííí?", "proč tam chodíííí?" :D

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

SLASHER

1. série
Ještě jednou si přečtěte název seriálu... Dobrý? Tak a teď jestli čekáte to, co jste si přečetli, budete se královsky bavit. Hlavní hrdinka má pouze jeden výraz, lidé umírají,zápletka je jednoduchá a celkem fajn to plyne. Ano jsou tu nelogické neduhy jako proč by se kurnik stěhoval někdo tam, kde mu zmasakrovali rodiče? Nebo proč by zůstával, když začali vraždy znova? Takhle můžu pokračovat dlouho, ale o čem by to jinak bylo? Bavilo by Vás sledovat slasher, kde nikdo neumře, protože jsou všichni geniální? Já se tu bavil přesně na 70% Není to geniální dílo, ale slasher.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Béčkový horor

Na tento horor jsem narazil úplnou náhodou a jsem za to rád. Musel jsem kvůli tomu začít i s překladem, ale to mi nijak nebrání v nadšení. Jen malé zklamání v podobě toho, že vraha se dozvídáme už v předposledním díle, avšak i poslední díl dokázal v mnohých směrech překvapit. Na vraha jsem do posledního momentu nedokázal přijít, což je velké plus pro seriál. Maska Kata byla velice příjemně zpracována, až budila respekt. Některé vedlejší postavy by v příběhu nemuseli být, ale jinak seriál učitě doporučuji.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

slasher

takze zhliadol som celu seriu

po slubnom zaciatku to podla mna na zaver(posledne dve epizody) cele pokaslali

co by som vytkol tak
- hlavna hrdinka sa cely cas sprava ako sprosta krava
- policia namiesto toho aby hladala vraha tak vlastne vysetruje preco si obet zasluzila byt zavrazdena
- ta novinarska pribehova linka by tam vobec nechybala

pozerat sa to sice dalo ale ak tomu nahodou daju druhu seriu tak si ju s najvacsou pravdepodobnostou odpustim

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

It's just a house.

Pustila jsem se do toho už jen z povinnosti vůči Katie McGarth, mé srdeční záležitosti.

Seriál trpí tím, že je to opravdu Slasher, jak již praví samotný název, proto je zde až moc typických aspektů pro tento podžánr, takže já třeba už hned tušila, kdo je ten tajemný Kat, protože pamatuj, vždycky je to ten, od koho to nejméně čekáš.

ALE
je to překvapivě dobré, nad rámec mých očekávání. Sympatické městečko, lidi s dost špinavými tajemstvími, skládačka, která se pomalu dává dohromady, ačkoliv ve výsledku je prostá, i tak si tu cestu těmi díly musíte prokousat stejně jako hlavní hrdinka. Hlavní hrdinka není žádná tupá husička, co piští a běhá okolo jako potrefená, naopak je docela dost vytrvalá a silná, schopná přesto vše, co má za sebou vést normální život, navzdory tomu, jakým způsobem přišla na svět. Ačkoliv nastěhovat se do baráku, kde z jejích rodičů nadělali sekanou, to je trochu zarážející logika.
Původní Kat v base, který jí pomáhá s onou skládačkou je až moc sympatický, trochu zaráží, čeho byl schopný, nicméně mezi ní a Jenny je taková zvláštní dynamika, kde fakt, že zabil její rodiče neustále visí mezi nimi, přesto navazují takové podivné přátelství, jemně mi to připomnělo Mlčení jehnátek.
Zbytek postav tam je jako takový support a zásobárna masa pro Kata, klasika.

Policie opět stojí za prd, přijíždí pozdě, nezachranují, jen sepisují, hledají motivy víc než samostatného vraha, šerif na baterky. To, co se tam děje už by měla mít správně na starost FBI, ale ne, každodenní vraždění necháme na těch peciválech.

Maska Kata není bůhvíjak děsivá, ale jeho zjev dokáže vylekat, víc ale děsí jeho metody zabíjení, které nejsou za každou cenu hektolitry krve.

Seriál doplnili novináři, protože logicky, když se v nějakém městě o 106 vraždí, tak se o tom svět dozví, to se pod pokličkou udržet nedá, zatím jediný Scream a tento seriál si byli schopní to uvědomit. K tomu seriál obohatil aspoň trochu o něco novější věc, než je jen vraždění a vyšetřování.

Seriál je, jak by řekla Hermiona, je to obyčejný, ale účinný.


K druhé sérii jsem prozatím nedošla, už samotný závěr té první docela vrávoral na hranici a dojela jsem to spíše ze setrvačnosti, k tomu v té druhé již není Katie, takže asi není nic, co by mě přinutilo se podívat i na tu druhou.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí