plakát seriálu

Slečna Marplová

(Agatha Christie's Marple)

Názory uživatelů

Vivat Christie

Miluji Agathu Christie. Byla to skvostná spisovatelka a zfilmování jejích příběhů slečny Marplové je vynikající. Osobně mám radši ztvárnění Geraldinou McEwan, ale i druhá herečka je výborná. Pouštím si ji na uklidnění a pro dobrou pohodu. Z příběhů dýchá jakési kouzlo, které mě naprosto pohltilo a proto dávám naprosto subjektivně a bez rozumového zdůvodnění 100 :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Další kvalitní seriál

Tento seriál je velmi kvalitní jak z intelektuálního (způsob řešení všech případů), tak z historického (vše je tak, jak to v té době skutečně bylo) hlediska. Seriál je však také zábavný a navíc je překvapující, že se v něm ve vedlejší roli bývalého policejního inspektora l
Luka Fitzwilliama objevil herec, který má i vlastní detektivní seriál (samozřejmě píšu o Benedictu Cumberbatchovi). Co se Slečny Marpleové týče, Gerladine McEwan byla lepší, ale Julia McKenzie měla lepší epizody. Jinak mě na seriálu také velmi bavilo, jak slečnaMarpleová leze na nervy policejním inspektorům (kromě Luka Fitzwilliama). Za mě má seriál krásných 90%

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ach ty změny...

Opravdu nevím, zda bylo nutné provést tolik zásadních změn oproti výtečným románům Agathy Christie. Nehledě na to, že v několika předlohách slečna Marplová ani nevystupuje. V některých epizodách je změněno naprosto vše, možná maximálně prostředí a pár postav zůstává, dokonce párkrát změnili i postavu vraha. To si skutečně myslí, že dokážou napsat lepší zápletky než Agatha?
Například Sittafordská záhada, která je toho úžasným příkladem, mi místy přijde neuvěřitelně překombinovaná a zaplácaná zápletkami, které jsou někdy až přehnané a působí spíš komicky. Ale třeba Tajemství Chimneys, které nemá s knižní zápletkou společného vůbec nic, se mi líbilo díky nepřehnanosti a uvěřitelnosti.
Epizody, které jsou své knižní předloze věrné, jsou pak ale opravdu povedené. Ale někdy se tvůrci snaží zaujmout "dojemnými scénami", které jsou opět až komické (Zkouška neviny, Modrá pelargonie), což je opět mínus. Ale také se snaží vytvořit tajemnou atmosféru a emotivní konec (V hotelu Bertram, Rozbité zrcadlo), což je zase příjemné.
Herečky Geraldine McEwan i Julia McKenzie mi na postavu staré panny, která se až nápadně často připlete k vraždě, sedí. Nakonec mi z toho vychází 74%.
Oblíbená epizoda - Ohlášená vražda / Rozbité zrcadlo

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Slečna Marplová

Další zpracování Agathy Christie, které je sice slabší než Poirot, ale rozhodně stojí za to. Zbožňuju anglický venkov a ve spojení s Agathou je to téměř dokonalé...
I tento cyklus má svou nezaměnitelnou a dokonalou atmosféru. I tento cyklus má skvělé obsazení. Geraldine McEwan byla lepší jako slečna Marplová, Julia McKenzie má zase lepší epizody.
Tento seriál má jen pár malých mínus - občas slabší epizody se střídají s těmi naprosto bravurními. Příběhy, ve kterých v originále slečna Marplová nevystupuje to mají také tak.
Vždy se rád podívám, doporučuji všem Agathofilům.
Za mě je hodnocení jasné.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Miss Marple Numero Due

Tak tato paní Marplová mi nesedla. Není nad Joan Hicksovou. Tato paní Marplová vypadá jako pomlouvačná sousedka, která neustále jen plete a chlemtá litry čaje. Oproti tomu, Hicksová je čiperná, usměvavá stařenka.

A protože je hlavní hrdinka nesympatická už od začátku, špatný pocit se potom táhne celým seriálem. Případy jsou vyřešené jakoby mimochodem, doslova náhodou, kdy Marplová přijde na něco, po čem už je i mentálně zaostalému slepému psovi jasné, kdo je vrah (i když to bylo všem jasné už od začátku, a divák se pak už jen tragicky baví tím, jak jsou všechny postavy v seriálu tak stupidní, že to nevidí).

I když bych rád dal víc, musím být přísný. Změna Marplové neprospěla a z příjemných jinotajných a prosluněných příběhů se staly pošmourné a obtloustlé detektivky s dětským vyzněním.

30 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí