Smallville

Smallville (Smallville) — 10. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Zúčtování

Jonathan a Lex se dozví výsledky voleb do senátu. Clark udělá osudové rozhodnutí říct Laně pravdu. Jor-El předpověděl, že Clark ztratí milovanou osobu, a tak se taky stane při jedné nehodě.

Na začátku přichází Lana za Clarkem, který ji pozval na "Tajemné rande&amp". Clark vezme Lanu do jeskyní a zasouvá klíč do stolu. Společně se přenesou do Pevnosti. Lana je překvapená. Clark vysvětlí Laně, odkud pochází a co je zač. Lana konečně chápe, že Clark jí už několikrát zachránil život. Z kusu uhlí vytvoří diamant, který vloží do prstenu a požádá Lanu o ruku.

Clark se přizná rodičům, že řekl pravdu Laně a požádal ji o ruku. Oba jsou na Clarka pyšní. Chloe je překvapena, když ji o tom Clark řekne.

Lana přijde ke Clarkovi a její odpověď na žádost o ruku je „Ano“. Večer na večírku v Talonu se mají ohlásit výsledky voleb do senátu. Jonathan Kent Lexe poráží a oslavuje se. Opilý Lex volá Laně. Ta za ním přijede do sídla. Vyslechne Lexe, ale rozhodne se odejít. Pak se jej snaží utěšit. Když Lex zjistí, že je Lana zasnoubená, vysvětluje Laně, že Clark má tajemství. Poté pochopí, že Lana jej už zná. Od rozzuřeného Lexe Lana utíká a z auta volá Clarkovi, že Lex poznal, že zná jeho tajemství. Lex ji dohání ve svém Porshe. Mluví na Lanu z auta, že si chce promluvit. Najednou do jejího auta vrazí školní autobus. Clark přiběhne na místo nehody o chvíli později. Clarkovy rychlosti si všimne Lex stojící u auta, ale Clarkovi je to jedno. Běží rovnou k Lanině převrácenému autu. Na místo nehody dorazí i Jonathan. Clark pouze křičí: „Lano!“ a neví co dělat. Je pozdě. Přesto to chce napravit, a tak běží do Pevnosti. Křičí po Jor-Elovi. Ten mu dá krystal, který Clarka vrátí v čase.

Clark se objeví zpátky ve stodole, kde celá epizoda začala. Je rád, že je Lana na živu. Ale tentokrát se rozhodl Laně své tajemství neříct. Vymlouvá se, protože Lana čekala „Den, na který nezapomene“. Ta řekne, že ví, že jí lže a chce slyšet pravdu. Rozchází se spolu. Clark jde za Chloe. Řekne jí, že byl v budoucnosti. Ihned ji přesvědčí. Clark ji řekne, že předtím požádal Lanu o ruku a Chloe reaguje stejně překvapeně jako minule. Rozhodnou se, že Chloe bude Lanu hlídat.

V Talonu je párty a Jonathan opět vyhrává. Lana s Clarkem nemluví. Clark zjistí, že je něco jinak. Neobjevila se totiž Lois jako na minulém večírku. Ta leží v bytě nad Talonem. Clark ji zachrání od elektrického šoku. (Všude je voda a na zemi zapojený topinkovač.) Chloe hledá Lanu. Lionel volá Jonathanovi, že si s ním chce promluvit. Lana se objevuje u Lexe doma. Rozhovor je tentokrát jiný. Ta si Lexovi stěžuje, že Clark má tajemství a že se s ním rozešla. Lex ji v tom podporuje a říká, že Clark by ji to tajemství možná nikdy neřekl. Poté políbí Lanu. Ta se od něj odtrhne a utíká ze sídla. Lex se ji snaží dovolat. Ona to nebere. Opět ji dohání autem. Lois už při vědomí berou do sanitky. Chloe se Clarkovi přiznává, že je Lana pryč. Ten včas přiběhne k místě nehody a autobus zastaví. Lana i Lex vylezou z auta. A Lex se Laně omlouvá. Clark zmizí.

Jonathan jede na farmu, aby se setkal s Lionelem. Rozčilený Jonathan říká, že není jeho loutka. Lionel vyhrožuje Johnatanovi, že zveřejní fotografii (která nebyla ukázána). Johnatan fotografii zmačká a zahodí. Začne Lionela mlátit. Chce, ať Lionel zmizí. Udělá se mu zle a odchází ze stodoly. Zmačkanou fotografii si bere Lionel. Na farmu přijíždí Martha s Clarkem. Jonathan před nimi padá na zem a umírá na infarkt.
Další den se Marta připravuje na pohřeb. Clark si smrt otce vyčítá. Zachránil Lanu a přišel o otce. Marta mu říká, že to není jeho vina. Panuje smutná atmosféra.

Všude sněží a koná se pohřeb. Ten je smutný a dojemný. Všichni jsou potichu a rakev se spouští do hrobu. Vedle Clarka stojí Lana a drží ho za ruku. Na pohřbu jsou i Chloe a Lois, které poté odejdou. Dokonce se objeví i Lionel a Lex. Lana také odchází. Zůstávají pouze Clark a Martha.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

naninka358
lukascoolarik
magpie