Smallville

Smallville (Smallville) — 10. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Spoustu herců a hostů v seriálu si už někdy předtím zahrálo v seriálu či filmu s tématikou komiksu Superman: Christopher Reeve (Dr. Virgil Swann) hrál Supermana ve filmu Superman (1978) a i jeho třech pokračováních; Terence Stamp (Jor-El) hrál obyvatele Zóny přízraku Zoda ve filmu Superman II (1980); Annette O'Toole (Martha Kent) hrála Lanu Langovou ve filmu Superman III (1983); Dean Cain (Dr. Curtis Knox) hrál Clarka Kenta v serálu Superman (1993); Helen Slater (Lara) hrála Karu (Superdívka) ve filmu Superdívka (1984); Lynda Carter (Moira Sullivan, matka Chloe) hrála Wonder Woman ve filmu Wonder Woman; Jeannot Szwarc, který režíroval 9 epizod Smallvillu (do května 2008), také režíroval film Superdívka.
Vložil: Redík
Noviny Smallvillské střední školy, ve kterých Clark a Chloe píší, se jmenují podle novin Glenvillské střední školy - "The Torch" (Pochodeň), ve kterých tvůrce Supermana Jerry Siegel psával, když byl studentem této školy.
Vložil: Redík
V každé epizodě nosí Clark aspoň jednu nebo kombinaci barev červená, žlutá a modrá. Tedy barev, které nosí Superman.
Vložil: Redík
Smallville je založen na komiksu o Supermanovi, který vydává DC Comics.
Vložil: Redík
Chloe a Whitney byli vytvořeni speciálně pro seriál. Nikdy se předtím v komiksu neobjevili. Přesto však v roce 2003 vydavatelé komiksu rozhodli, že Chloe bude do jejich komisku začleněna.
Vložil: Redík
Všechny epizody mají jednoslovný název.
Vložil: Redík
Zvuk doprovázející radiaci kryptonitu je stejný jaký byl použitý v seriálu Superman(1993)
Vložil: Redík
Sídlo Lexe Luthora je stejné sídlo jako sídlo mutantů ve filmu X-Men 2 (2003).
Vložil: Redík
Jensen Ackles, který hraje Jasona Teagua ve čtvrté série, byl původně náhradník na postavu Clarka Kenta. Kdyby Tom Welling roli nepřijal, připadla by jemu. Nakonec však nezískal, ale zahrál si hlavní roli v jiném seriálu, který vysílala stanice WB - Lovci duchů (Supernatural).
Vložil: Redík
Po páté sérii se začal seriál vysílat po hlavičkou televize CW namísto WB. To kvůli tomu, že došlo ke spojení společností WB a UPN a vytvořila se televizní společnost CW.
Vložil: Redík
Kristen Bell byla původně uvažována do role Chloe Sullivan.
Vložil: Redík
Číslo pokoje, ve kterém Lana a Chloe bydlí je 222. Odkaz na seriál Room 222 (1969).
Vložil: Redík
Milo Ventimiglia byl původně uvažován do role Clarka Kenta. Nakonec role připadla Tomu Wellingovi, ale producentům se Milo tolik líbil, že mu nabídli roli Jesse v seriálu Gilmorova děvčata (2000).
Vložil: Redík
Ačkoliv Tom Welling hraje hlavní roli v seriálu o Supermanovi, v jednom z rozhovorů se přiznal, že není fanouškem této komiksové postavy.
Vložil: Redík
Seriál Smallville se natáčí v Kanadě. Centrum města Smallville se natáčí v městě Cloverdale. Metropolis je ve skutečnosti centrum města Vancouveru v provincii British Columbia v Kanadě. Exteriéry Lexova sídla se natáčejí na Halley Castle ve Victorii, BC. Hrad je ve vlastnictví kanadské vlády a slouží jako vojenská univerzita nazvaná Royal Roads University. Kromě Smallville se zde natáčel i X-Men 2. Exteriér Talonu se natáčí ve městě Cloverdale na 57. a 176. ulici. Exteriér Smallvillské školy se natačí v Templeton Secondary School a interiéry se natáčejí ve studiu.
Vložil: Redík
V seriálu si zahráli dvojčata Aaron a Shawn Ashmorovi. Shawn Ashmore si zahrál v dílech 1x12 - Leech a v 3x09 - Asylum. Ztvárnil postavu Erica Summerse. Aaron Ashmore od začátku šesté série (září 2006) hraje postavu Jimmyho Olsena.
Vložil: Redík
Hlavní postavy Clark Kent (Tom Welling), Lex Luthor (Michael Rosenbaum) a Lionel Luthor (John Glover) se během celých 10 serií společně nikdy nesešli v jedné místnosti.
Vložil: Vegen

Filtr epizod