plakát seriálu

Smallville

(Smallville)

Názory uživatelů

Guilty pleasure...

Asi před rokem mne napadlo, že bych rád dohnal jeden restík. Měl bych nakoukat Smallville, abych pořádně věděl, jak se vlastně Clark Kent stal Supermanem. A tak jsem postupně od první do desáté řady sledoval jeden díl za druhým. Míval jsem dny, kdy jsem zkoukl třeba šest epizod za sebou, potom třeba dva týdny nic. No a před pár dny jsem dokoukal finálový díl. A je ve mne nějaké takové prázdno a je mi smutno z toho, že je konec. A to jsem se Smallville prožil jen jeden rok, co měli říkat ti, kteří při něm zestárli o deset let?! Clark, Lana, Lois, Chloe, Lex i Tess patří mezi mé oblíbené postavy..Zbývá jen jedna otázka - jaký supermanovský seriál sledovat teď?

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

I'm just Clark Kent.

Whooa, to byla jízda.
Seriál se zařadil do mých nejoblíbenějších už v době, kdy jsem nebyla televizí a seriály posedlá a vždycky jsem u televize netrpělivě vyčkávala další díl, nemluvě o té zamilovanosti do úvodního songu "Save me".
Clark Kent je sympaták, který se potýká s dospíváním, aniž by okolí znalo jeho výjmečné schopnosti. Jo, taková idylka, která poklidně začíná.

Co vás během seriálu nemine je neuvěřitelné dospívání a zrání samotného seriálu. Zpočátku se to podobá na takový Dawsonův svět, není to vůbec komiksovka, je to prostě jiné, reálněji zasazené. Nicméně se nemusíte bát, že by jste přišli o nějakou tu akci, protože postupen sérií se začně seriál ztemnovat, přesun do Metropolis celkem začne měnit celou atmosféru. Z takové lehkého, teen seriálu o Supermanovi, který je spíše oddychový a nenáročný to nabere velký spád a od 5.série se to jen zlepšuje a podobá se na dnešní komiksové seriály typu The Flash, Arrow a podobně.
Alternativní verze života Clarka Kenta AKA Supermana se začně více podobat klasickému canonu. Proto je jen dobře, že seriál běžel celou dekádu a zanechal tu celkem 10 sérií. Zkuste si pustit nějaký díl z druhé série a nějaký z osmé a uvidíte ten obrovský rozdíl.


Nejlepší postava ze seriálu je podle mě Lex Luthor, protože narozdíl od toho, co je znám ze starých filmů, tak tohle je opravdu nebezpečný a inteligentní nepřítel a k tomu mu Michael Rosenbaum dodává správnou dávku šarmu a důvtipu, asi první hraný Lex Luthor, který nějak vypadal a ukázal, že je právem Supermanův arch-nemesis.
První serie jsou takové rozjezdové, oddychové, příjemné a koukatelné.
Postupem serií ubývaly a přibývaly postavy a já si naštěstí většinu z nich oblíbila.
Nejvíc jako postavy ocenuji Clarka a Chloe, protože jsou to postavy, které byly ve všech seriích a jejich vztah byl opravdu velice silný, asi nejsilnější v celém seriálu. I když tu byly romance "první láska Lana a dospělý vztah s Lois", tak mě se ke Clarkovi nejvíc hodila právě Chloe.
Lana byla senzační s Lexem, jejich vztah měl tu správnou jiskru a nepředvídatelnost. Jinak, co se týče osudového "Clois", nikdy by mě předtím nenapadlo, že to mezi nimi může tak jiskřit, když si vzpomenu, že zpočátku pro Lois byl Clark jen ten farmář, ze kterého si dělá srandu. Ten obrat byl až neskutečný. Jinak jsme tu konečně měli Lois, která nekřičí neustále o pomoc, ale umí se bránit a nakopat někomu zadek.


Nemám moc výtek k seriálu, ani přátelství Clarka a Lexe, to mi například přijde jako jeden z nejkrásnějších a nejkomplikovanějších vztahů v seriálu.

Neumím si moc představit lepší seriál, který by si tak parádně pohrál se supermanovskou tématikou a udělal z ní takovou podívanou, jako to dokázal právě Smallville. I když se poslední dobou trhá pytel se superhrdinskými seriály, tak Smallville u mě vždycky zůstane ten první a jedinečný(co se týče alternativních verzí)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jednoznačně brilatní...

Smallville jsem sledoval už jako malý kluk, ale nikdy to nebylo moc pravidelně. Ale až letos jsem si řekl, že by bylo dobré si zavzpomínat a seriál shlédnout od začátku až do konce. A chybu jsem rozhodně neudělal. Prvních dvě série jely na konceptu "freak of the week", kdy se objevil nějaký člověk nakažený meteoritem a Clark ho musel zlikvidovat. Ale poté s příchodem Lois a přenusem děje do Metropolis se seriál o dost zlepši. Vrcholem byly poslední 3 série, které jsem shlédnul během jednoho týdne. Nejlepší postavou byli samozřejmě Clark s Lois. Od farmářského synka a dcery generála až po duo uznávaných reportérů Daily Planet. Také nám seriál ukazuje, jak se z prvotního přátelství Clarka a Lexe stávají dva nesmiřitelní nepřátelé. Dále nám seriál představuje ikonické záporáky Brainiaca, který s námi vydrží 3 série a Zoda. A samozřejmě Smallville má jeden z nejlepších opening songů, prostě "Somebody save me! Let your hands break right through, Somebody Save Me! Don´t care how you do it, Just stay stay, come on, I´ve been waiting for you. I´ve made this whole world shine for you, Just stay stay, come on." nejde nemilovat.

Samozřejmě měl seriál spoustu postav. Nejhorší byl Whitney. Sice se zdržel jen jednu sérii, ale přesto jsem ho dokázal nesnášet. Další neoblíbenou postavou byla Lana. Zprvu jsem to Clarkovi přál, aby ho milovala, ale s příchodem 6. a 7. série se Lana stala naprosto nesnesitelnou. Vždy si hrála na dívku v nesnázích, zato Lois se o sebe vždy dokázala postarat. Oblíbenými postavami byli kromě Clarka a Lois, Chloe, Oliver, Tess a Kara.

V seriálu bylo spoustu skvělých momentů. Například: Clark poprvé vidí Pevnost Osamění, Clark sděluje Lois své tajemství, dochází ke smrti Lexe, Clark potkává Karu, Clark je uvězněn v Zóně přízraků.

Seriál nám také představil spoustu komiksovým postav. Od Green Arrowa přes Aquamana až k Brainiacovi. Vždy jsem býval velkým fanouškem seriálu Arrow. Stephen Amell, který hraje ve zmiňovaném seriálu Arrow nesahá Oliverovi ze Smallville ani po kotníky.

Seriál jsem si velice oblíbil a mrzí mě, že mu musel skončit... Snad se někdy dočkáme pokračování, třeba "Smallville po 20 letech".

1. série: Clark se učí nové schopnosti, jede se podle scénáře "freak of the week", Clark se zamilovává do Lany
2. série: Clark se učí další nové schopnosti, umírá Whitney, Pete zná tajemství
3. série: přichází první náznaky vztahu Clarka a Lany, Lionel Luthor je ultimátní záporák, na konci série odchází Clark do Metropolis
4.série: Přichází Lois, mezi Clarkem a Lexem to skřípe, Clark hraje fotbal a přitom se snaží najít Kameny Moci a pomocí krystalu staví Pevnost Osamění
5.série: Clark studuje vysokou, umírá Jonathan, mezi Clarkem a Lexem to stále více a více skřípe, přichází Zod v podobě Lexe a Clark je uvězněn v Zóně přizraků
6. série: Z Lexe se stává plnohodnotný záporák, přichází Oliver Queen a s ním počátek Justice League, Martha odchází do senátů, JImmy Olsen je představem
7. série: Clark potkává Karu, sestřenici z Kryptonu, Clark s Lanou bydlí u Kentů, Chloe a Lois pracují v Daily Planet, umírají Lionel s Lexem
8. série: Lana nadobro odchází seriálu, Oliver se stává hlavní postavou, potkáváme Tess, Lexovo nevlastní sestru, mezi Clarkem a Lois to začíná jiskřit, na scénu přichází Davis Bloome alias Doomsday, který na konci zabíjí Jimmyho
9. série: Zjišťujeme, že Clark není jediný Kryptoňan na Zemi, je nám představena mladší verze Zoda, Clark už je plnohodnotným členem a vůdcem Justice League a stává se z něj "The Blur", Clark a Lois spolu začínají chodit
10. série: Clark konečně Lois sděluje své tajemství, Chloe odchází do ústraní, Tess se přidává na stranu dobra, Clark naplňuje svůj osud a musí zlikvidovat největší hrozbu v podání Darkseida.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Srdeční záležitost

Smallvillle jsem začala sledovat jako malá a hned jsem si ho oblíbila, protože Superman je prostě můj nejoblíbenější hrdina.
Ale jak to tak bývá, v TV byly nejdřív první 2 řady, po roce to zopákli a přidali 3. atd.
Přesně si pamatuju, jak je ten díl, kdy Clark se ocitne v té pevnosti z ledu...tenkrát jsem nestíhala v TV a tak jsem si to nahrávala, ale ten konec tohoto dílu jsem neviděla, protože byl konec kazety a byl to poslední díl řady a dál to nedávali! Já jsem začala tak brečet a vztekat se, že jsem utekla na zahradu a vylezla na strom, mamka nevěděla, jak mě má dostat dolů.
Pak jsem si to začala stahovat a asi poslední 4 řady jsem se koukala podle stanice CW, takže jsem na každý díl týden čekala. Ale stálo to za to.
Nejdřív jsem fandila Laně, ale pak jsem si strašně oblíbila Lois (není taková princeznička, ale trochu drsňačka)a Lanu jsem začala nenávidět. Smallville měl své chyby i slabší série jako 8., ale nic není perfektní pořád.
Konec byl úžasný. Vzpomněla jsme si na to, jak jsem se na něho začala dívat a jako od té doby Clark vyrostl a kolik toho dokázal a musím se přiznat, že jsem na něho v tu chvíli byla hrdá.
Kdykoli někdo nadává na tenhle seriál, tak se ho zastávám a nikdo mi nevymluví, že je to úžasný seriál.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Somebody save me!

Než jsem začala psát tento názor, přečetla jsem si ty ostatní a musím se přiznat, že to vidím trochu jinak než ostatní.
První dvě nebo tři série mi přijdou hodně podobné, vždy se objeví nějaký 'freak' se schopnostmi, kterého Clark zažene. Od čtvrté série dál ale začínám vidět určitý vývoj postav i děje. S příchodem Lois seriál dostal novou šťávu, a i když se střídaly silnější a slabší série, nikdy ji podle mě zcela neztratil.
Vrcholem je u mě série šestá, kdy se poprvé objevuje Oliver. I když od osmé série je to jedna z hlavních postav, už nemá takové kouzlo jako v těch několika dílech šestky. Jinak ale nejvíce oceňuji Chloe, dokázala si udržet kouzlo po celých deset let, a v pozdějších sériích se mi víc a víc líbila Lois, u čtvrté série jsem nevěřila, že by někdy mohli mezi ní a Clarkem lítat jisrky, ale pak jsem se v deváté nestačila divit, jeden z mých nejmilejších seriálových párů.
A velmi mile mě překvapila série desátá. Čekala jsem, že už bude story natolik vyždímané, že tam nebudou mít co vymýšlet. Ovšem s výjimkou Lexových klonů jsem nenašla negativum. Hlavně v první polovině jsem se výborně bavila, ve druhé půlce mě dostal díl se začarovaným šampaňským a finále bylo dokonalé, obsahovalo vše od svatby přes záchranu světa, létání až po zrození klasického Supermana, jak ho známe.
Jak už tu někdo psal, u mě Smallville také spadá do kategorie 'guilty pleasures'. Dívala jsem se na všech 217 dílů naráz a za celou dobu mě seriál nepřestal bavit. Musím proto hodnotit vysoko.

80 %
94 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

It's time to get drunk.

Smallville je seriál o dospívání Supermana. Když byl ještě jinoch, chodil v teplákovce, neuměl létat, trpěl opruzeninami, akné a po očku koukal po pubertálních spolužačkách. Smallville je seriál pro mladé s onou trochou příměsí jakéhosi sci-fi. Ani nevím proč na něj zkrátka koukám, ale je jasné že se z dřívější položky "závislost" přesunul do šuplíku s názvem "guilty pleasure". Seriál je tu s námi už sedm let a přožil si své vrcholy (season 3) i strmé kvalitativní pády (season 5). Nyní v USA běží sedmá sezona a nevypadá to že bude poslední.
Smallville je ale také kvalitní český fandom. Nebo respektive byl :(. Srazy českých smallvilláků patří mezi mé oblíbené vzpomínky :). Možná to je ten důvod, proč při vyslovení jména tohoto seriálu, pojme člověka příjemný pocit....

70 %
94 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
76 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

...

Tenhle seriál je v mém srdci a už v něm navždy zůstane. Vyrůstal jsem s ním, ale teprve správné Smallvillácké šílenství přišlo až před dvěma roky, kdy už jsem se začal zajímat o postavu Supermana a naprosto mu propadl. Tento seriál těžil z toho na co si nikdo předtím netroufl a myslím si, že co se týče efektů byl naprosto ve své době revoluční!!!, co se týče příběhů občas jsem nechápal scénáristy a nevěřícně kroutil hlavou, proč furt chce Clark Lanu, ale pak se to rozjelo přišla Lois Laneová a já začal sledovat seriál s titulkama a teď to konečně přišlo, to na co jsem čekal. Psal se včerjšek 14.5. 2011 a já ráno o půl 2 ladil online stream The CW a čekal na velké finále, které se nakonec dostavilo a to se vším všudy. Efekty byly skvělé epizoda měla svoje kouzlo a já opět zpatřil Jonathan Kenta, poslechl si hlas Jor-Ela, viděl znovu Aaron Ashmora a viděl jsem nádherný moment jak Jonathan předal Clarkovi Supermanovský oblek a od té doby mi začali až dokonce téct slzy, které nezastavím ani teď, když jen na to myslím, a za tohle všechno dávám Smallville 100%, tenhle seriál mě inspiroval a doufám, že mi pomohl stát se lepším člověkem než jsem byl...

100 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Smallville

Seriál, který prošel během 10 sezón obrovským dějovým vývojem a celkem se tu vystřídalo hodně hlavních postav. Do konce snad vydržel pouze sám Clark společně s Chloe (díky za ní). Když se myslí seriál o mládí Supermana, tak se vším všudy, tzn. od teen problémů ve Smallville v prvních sezónách až postupně k vážnější problematice v Metropollis od půlky seriálu.

80 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Nemám ráda sci-fi, ale...

"Clarku Kente, tys nás okradl!" Ne, použil kreditky". Tato hlášky mi naskočí první, když se řekne seriál Smallville. Sledovat, jak Superman získával postupně své schopnosti, je pro někoho možná vrchol blaha, ale já to nejsem. Přesto se sem tam na nějaký ten dílek podívám. Hlavní hrdina je sice fešák, ale je to bohužel moc kladný hrdina a to já nerada, takže směruji své sympatie k Lexi Luthorovi. On svou arogancí a hláškami dává seriálu šťávu, on a nikdo jiný, a i když zbytek hereckého týmu občas něco vtipného plácne, kam se na Lexe hrabou? Zápletky jednotlivých dílů se dělí na dva druhy- hodně přehnané a extrémně hodně přehnané. Koukám na to a hlavě mi probíhá- Bože, to je kravina. Proč na to koukám? Nevím, ale i když nejsem fanda sci-fi seriálů, tenhle seriál mi vůbec nevadí.

70 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

REMY ZERO

Seriál o Supermanovi jsem si nemohl nechat ujít.Má opravdu spousty epizod.Jak už jsem četl,tak někomu se nelíbili první série a někomu zase poslední série.Mě se však líbily všechny.

První série:Takové seznámení s postavami.Některé epizody byly blbé,ale bez nich by to nebylo ono.Máme tu Clarka a jeho přátelství s Lexem.Whitney a Lanu.Zamilovaného Clarka,skvělou kamarádku Chloe a kamaráda Peta a jeho bezva rodiče.Zkrátka je to takové seznámení a poslední díl byl parádní.Ten ples a hudba a tornádo :-).Paráda.

Druhá série:Takové pokračování a člověk se dozvídá víc.Lionel tu má větší prostor a Whitney nám umřel.Clarkovi se rozšiřují schopnosti.Pete zná tajemství.Také má větší šance u Lany,ale tuším,že ke konci si to podělal.A zase poslední díl výborný.

Třetí série:Seriál začíná mít jakýsi vnítřní děj.Je to lepší a lepší.Lionel nedá pokoj.Lex na tom ostrově,tak to němělo chybu.Nakonci seriálu nám oděšel Pete.Tato sériě mě bavila ještě o něco více než předchozí a poslední epizoda byla trefa do černého.

Čtvrtá série:To už bylo fakt něco.Začínalo to mít pořádný grády.Chloe myslím,že už to o Clarkovi zjistila.Máme tu také nové postavy a perfektní zápletku.Lionela trochu,jak ho neznáme
a mezi Clarkem a Lexem to skřípe,ale pořád jsou kamarádi.Poslední epizodou nám končí školní léta a ten teen seriál je pryč.Ale začíná nám ukazovat,že se máme na co těšit.Jo a Lois je libová.Lepší než Lana.

Pátá série:Trošku zlomová série.Je tu pár změn.Chloe zná tajemství na tuty a já jí mám pořád moc rád.Clark s Chloe řeší stále záhady,akorát už ne na střední,ale Chloe pracuje v Daily Planet.Otec Clarka zemřel.Lex a Clark už se více hádají a už to není ono.Na devátou epizodu si vzpomínám.jmenovala se Lexmas a byl to krásný sen Lexe,to se mi líbilo.Poslední díl byl luxus.

Šestá série:Čím dál tím lepší.Sladký Oliver Queen alias Green Arow mě dostal.Jimmy Olsen mi také udělal radost.Lex a Clark už se nenáviděli.Lana mi lezla už na nervy.Zkrátka parádní série s ještě lepší závěrem.

Sedmá série:Lex už byl pěknej sráč.Přišli jsme o Marthu a Lionela.Zato tu máme sestřenku Karu.A ve finále jsme přišli o nejlepšího záporáka na planetě.Lexe Luthora.Oliver se tu jen mihnul.Mohli jsme po dlouhé době také spařit Peta.Tato série se mi líbila snad nejvíce.

Osmá série:Wow...Doomsday....pecka.....V této sérii jsme naposledy spatřily Lanu(no konečně,už nebyla totiž tak sladká jako dříve.Oliver měl více prostoru.Také se nám tu objevila Tess.Smallville se začal více přibližoovat komiksu.Chloe se mi také přestala líbit,ale pořád jsem ji měl rád.Clark začal pracovat s Lois v Daily Planet a jejich vztah se začal prohlubovat.Jimmy nám umřel a to jsem vůbec nečekal.To byl pro mě šok.

Devátá série:Příchod Zoda a já čekal neskutečnou bombu a jednu z nejlepších sérií.Bohužel byl jsem zklamán.Tohle byla nějaká kritická řada a dokonce jsem myslel,že to vzdám,ale vydržel jsem a byl jsem odměněn.Závěrečný souboj Clarka a Zoda byl fantastický!!!! :-)

Desátá série:Byla tou největší odměnou,že jsem se Smallvilem vydržel,tak dlouho.Náprosté vyvrcholení.A Poslední finále snad netřeba komentovat.To bylo jedním slovem GENIÁLNÍ.


MILUJI SMALLVILLE

Nejoblíbenější postavy:Clark,Lex,Oliver,Lois a v prvních sérií Lana

100 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

červená a modrá

Ze začátku celkem dobrý seriál, bylo zajímavé sledovat začátky Clarka-supermana, celkem dobrý nápad byl, že Lex a Clark byli ze začátku kamarádi. Bohužel postupem času se z toho stalo dalo by se říct i tenenovela-neustálé rozcházení Clarka a Lany mě tak otrávilo, že jsem začala Lanu jako postavu děsně nesnášet, nejvíc se mi asi příčilo když se snažila hrát si na drsnou. Teď na konci 7.řady snad nadobro zmizí-i když kdoví třeba se zas vrátí:(, bohužel ale odchází i Lex a myslím si, že s jeho odchodem odejde i zbytek kvality tohoto seriálu.

70 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Tak to vidím já...

Docela dobrý, jenom mě dost nudila nekonečná romantika a otravné "mám jí to říct, nemám jí to říct", které se řešilo neustále dokola a skoro nezbylo místo pro akci, kterou bych od Supermana čekal. Musím pochválit herce, kteří jsou na teenagerovský seriál dobří...

Slyšel jsem, že v pozdějších řadách už je Smallville lepší, ale tak dlouho jsem ho sledovat nevydržel.

Celkově jde o další promarněnou šanci na něco víc. Takhle jen slušné.

70 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Když nad tím uvažuju s odstupem...

Když se tak zamyslím tento seriál mě hodně pobláznil. Pět řad jsem zhlédla za dva týdny a stále se ho nemohla nabažit. Dívala jsem se na něj pořád a pořád do kolečka, protože Lex, Clark, Chloe nebo Lois za to stáli. Každou řadu jsem viděla aspoň čtyřikrát. Musím říct, že jediná postava, kterou jsem nejvíc nesnášela byla Lana! Ale čekání na to jak všichni vyspějí, mě jistilo vtom, že se mám dívat dál.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Horší a horší...

Nevím nevím, ale ten seriál je čím dál horší...jde to s ním z kopce...nekonečné protahování seriálu do neúnosných mezí je pro ten seriál zhoubný...navíc jsou tam všichni neskutečně zakomplexovaní, a chovají se nelogicky, koneckonců i děje některých epizod jsou tak nelogické až nad tím zůstává rozum stát, jak někdo mohl něco takového vypotit...taky mě dost iritují ty "krásné tvářičky", které se v seriálu objevují...samé dokonalé "barbíny" a "kenové"...to je dost nechutný, nedivím se, že pak mají některé dospívající divačky podobných seriálů problémy se stravováním a trpí depresemi kvůli vlastnímu vzhledu...a to nemluvím o tom, že z našeho oblíbeného Supermana udělali "Šmouhu" nebo taky jak je v titulcích překládáno "Skvrnu"...odchod Jimmyho Olsena je taky na prd, Lois je čím dál míň snesitelná a prostě celé to jde ke všem čertům...po 9. řadě u mě tento seriál hodně klesl...bohužel...10. řadu asi nerozdejchám..

40 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

It's time to fulfill my destiny.

Nevím, proč na to ještě koukám. Je to vlastně hrozná ptákovina. Obzvlášť první sezóna je neskutečně šablonovitá. Postupem času se dostáváme víc a víc k supermanovskému motivu a opouštíme "meteor freaks" a to se mi líbí. Za zmínku stojí velice slušná úroveň vizuálních efektů a kvalitně zvládnuté akční scény a technická stránka celkově.

70 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

....

Seriál si mě dostal už po prvním díle a bylo mi celkem líto, když skončil. Začala jsem na něj koukat o prázdninách a všech deset řad jsem shlédla cca za 15 dní možná ani ne. Myslím, že byl dobrý nápad popsat dětství supermana a všechno čím si musel projít (od vypořádání se se svými mimozemskými schopnostmi až po lásku). Nevím proč, ale více se mi líbili díly od 4. řady výše. Takže seriál mohu jedině doporučit a věřím, že se do děje zažerete tak jako já.:)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Asi nikdy neztratí jiskru...

Pamatuji se že jsem vždy spěchal ze školy abych stihnul v Tv další díl seriálu Smallville. Je to jeden z těch seriálů na kterých člověk vyrůstal podobně jako na Gilmorových děvčatech, Hvězdné bráně nebo později Lovcích duchů. K hereckému obsazení, ději a celkovému pojetí seriálu nemám moc výtek, hlavní představitelé jsou v pohodě ale opravdu nejvíce jsem si oblíbil Chloe. Když to vypadalo že ve čtvrté řade umře myslel jsem že se na seriál dokonce přestanu dívat. Když se teď ohlédnu zpět na desetileté putování se Smalville tak musím říct že (alespoň pro mě) byly nejlepší série asi od čtvrté po osmou. Tím nechci tvrdit že v prvopočátcích se mi seriál nelíbil to vůbec ne ale bylo to takové pořád na "jedno brdo". A co se týká konečných epizod seriálu tak už myslím začínal pomalu ztrácet šmrnc. Zejména téma kriptoňanů se mi příliš nezamlouvalo. Je podle mě dobře se seriál ukončili řadou desátou a dočkali jsme se velkolepého finále. Také jsem rád že se stanice CW odhodlala k natáčení dalšího hrdinského seriálu a to seriálu Arrow. Prozatím vypadá že Smallville v mnoha ohledech předči, i když Smallville už vždy zůstane mým oblíbeným ne jen školáckým seriálem.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Malá vesnička, malé hodnocení

Když jsem Smallville začal sledovat, ani jsem nevěděl proč se mi to vlastně líbí a proč se na to dívám dál.
Možná to bylo sympatickými postavami nebo tím že to bylo od DC a mělo to velký potenciál (nebo to tak alespoň z těch 10 sérií vypadalo). Skutečně nevím. Sice jsem se bavil ovšem když se na to dívám zpětně, nechápu jak mi nemohlo vadit tohle.
Milujem se, Rozchod, Milujem se, Rozchod, Milujem se, Rozchod, Milujem se, Rozchod, Milujem se, no a víte jak je to dál. Od seriálu s budoucím supermanem bych očekával to co nám ukazovalo 40% každé epizody. Akci, tajemství a důvod sledovat tento seriál dál. Zbylých 10% vyplňuje naprostá nuda a posledních 50% romance mezi Clarkem a Lanou. Jednou jsem se dokonce zamyslel nad tím kolik litrů slzného spreje tvůrci Smallville pro Lanu spotřebovali.
Kdyby alespoň ten příběh o něčem byl. Ale když jste malí, je nouze a nějaký seriál vás chytl, jste ochotní sledovat cokoliv. Například recyklaci scének, příběhů, akcí, ba dokonce samotných epizod. Jako u Smallville. Krom toho jsme se v seriálu mohli dočkat zápletek které asi někdo poslal místo do seriálu Sabrina-mladá čarodějnice, do Smallville. Během 5.série (sám nechápu jak jsem to mohl tak dlouho vydržet) přestávám Smallville sledovat. Má sice i pozitiva jako sympatické postavy, děj který vás chytne a nepustí či guilty pleasure. Dokonce máte ten seriál hrozně rádi! Ovšem ta recyklace... ta mi opravdu nedává jinou možnost než ohodnotit Smallville takto:

50 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Greatest Hero !

Smallville je prostě nezapomenutelnou součátní mého školního života. Ty časy, kdy jsem spěchal domů a čakal až SM začne byly krásné. Později už jsem nechtěl čakat na další části a tam jsem sednul k počítačí a začal SM hltat v originále.

Nebýt Smallville neznal bych Supermana tak jako ho znám teď. Díky SM jsem si Supíka zamiloval.

Nechci tady zmiňovat negativa. Seriál jich má určitě spoutu, ale vem to čert mě po dobu všech dílů bavil. Kvalita jednotlivých řad, kolísala, ale u kterého seriálu se tohle nedělo/neděje. Ale vůbec jsem si nemyslel že se tvůrcům povede po 8 letech přijít s tak parádní 9 a 10 řadou, které řadim mezi TOP.

Seriál mého dětství ! Nemůžu hodnotit jinak než plným počtem bodu ;-)

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Záčátky největšího hrdiny v dějinách

superman a jeho příběh je nesmrtelný. Tento seriál je opravdu mistrovský kousek! U supermana at už u filmu nebo u seriálu jsme byly zvyklí na něco jiného v tomto seriálu pozdvihly supermana na vyší level možná to udělala moderní technologie možná vyšší nároky diváka na lepší a víc schopností-např v seriálu superman superman steží uzdvihl auto tady je ovšem vykreslen jako nepřemožitelný bojovník který nemá hranice.
Tento seriál mi sedl ihned a ze všech nejlépe. Tom welling skvěle zapadl do role a stal se mým nejlepším supermanem, takže když se řekne superman představím si jeho.
Jako velikou přednost tohoto seriálu stavím to, že jako jeden z mála seriálu i po 10 řadách neupadl do stavu kdy by se z něj stala "nastavovaná kaše" toho dosáhne jenom několik málo vyvolených seriálu.
Středoškolské prostředí jenaprosto skvělé, také chválím tah tvůrců obsadit do rolí neznámé tváře, tím dali vyniknout spoustě skvělich herců jako např Kristin Kreuk.
Dá se říct že tento seriál obnovil noví zájem o superhrdiny a ustalil fakt že superman je stále největším hrdinou na světě.

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Smallville

Já jsem si nejdřív myslela že je to blbost...Ale potom když jsem se na Smallville začala dívat zamilovala jsem si ho.Líbí se mi na něm že prostě takový já nevím jak to říct prostě mě se líbí že ten Clark má ty schopnosti vždycky všechny zachraňuje a jsou tam super akce.A taky mám ráda Lois ona je skvělá s tím Clarkem jak se vdycky baví.Já Smallville hodnotím 100%
Miluji ten seriál

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Clarkova telenovela

Smallville je dle mého názoru celkem zajímavý nápad a příjde mi i lepší než superman co běžel v televizi. Nicméně seriál má tendenci stagnovat na místě a možná to, společně s občasnou až přehnaností je jeho největší slabina.

Tak jako tak je to příjemná podívaná, která tu s námi ještě chvíli bude. Minimálně do doby než Clark nasadí pláštěnku. Což by při tendenci s jakou to tvůrci natahují, mohlo být za dlouho.

70 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Smallville

Moje závislost. Série od série lepší a lepší. Nejlepší moment byl, když konečně odešla Lana. Kdo trošku zná příběh Supermana, tak musel vědět, že to nemůže skončit Clark a Lana, bylo jasné, že ke slovu musí přijít Lois, která co si budeme povídat, je fakt kočka! Nějaká Lana.. pche.. Ztvárnění Lexe se mi zde líbilo, ta postava na mě dýchala přesně to co měla, pocit, že je Clarkův nejlepší přítel a zároveň nepřítel. Chloe, nelíbilo se mi, že se tak trápila kvůli Clarkovi, pak ta nesmyslná svatba.. No, závěr se mi líbil. Byla jsem moc spokojená. Stejně tak závěr Olivera má u mě malé bezvýznamné plus. A takhle bych mohla vyjmenovat ještě další spoustu postav. Takže to shrnu, má to děj, má to akci, sem tam romantika, láska, přátelství. Jo, jasných 100 %. A Clark a Lois :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Svět komiksových postav

V poslední době sleduji dost komiksových seriálů a tak mi byl doporučen také Smallville. Dala jsem si takový prázdninový maraton ve sledování a musím říct, že jsem za to ráda.
První dvě série byly sice slabší, moc se toho nedělo. V každém díle se objevil někdo se schopnostmi a Clark se o něj postaral. Bylo zajímavé sledovat vývoj seriálu ve všech směrech. Jak rozvoj postav, rozvoj děje tak také efekty. V první sérii byly efekty spíše vtipné, ale postupně se vypracovaly.
Opravdu mi vadila Lana. Při scénách s ní jsem trpěla. Ale když se objevila Lois Laneová byla jsem ráda. Lois jsem si oblíbila.
V seriálu se objevilo dost dalších komiksových postav a mezi oblíbené patří Oliver.
V každém případě seriál všem doporučuji a hlavně těm, kteří se chtějí dostat víc do komiksového světa.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Až do r. 2013 nej Superman

První série jsou možná slabší, ale někdy od 4. řady se to začíná s příchodem Lois Laneové rozjíždět. Ale seriál je poté kepší s každou sérií. Na konci sedmé se sice musíme rozloučit s Michaelem Roseanbaume, pro mě nejlepším Lexem Luthorem, ale vynahradí to příchod Tess Mercerové, nejzajímavější postavy seriálu. Na rozdíl od filmů se záporáci neomezují jen na Lexe a Zoda (i když oba jsou tu perfektní), ale objevují se další, jimž kraluje Darkseid a Brainiac. Skvělé je i množství dalších superhrdinů, v jejichž čele stojí Green Arrow. Jenom je škoda, že si Clark nenechal černý kostým z deváté série. Vypadá to mnohem líp. Oblíbené postavy: Lois, Tess, Lex, Zod. Série 1 - 40% Série 2 - 46% Série 3 - 56% Série 4 - 66% Série 5 - 75% Série 6 - 80% Série 7 - 90% Série 8 - 95% Série 9 - 150% Série 10 - 100%

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Superman + střední škola = eSVéčko

Když jsem tyhle prázdniny poprvé slyšela o Smallville, bylo velká náhoda. A jakmile jsem si přečetla, o co jde, řekla jsem si: tohle není náhoda.

Už dříve jsem milovala originální film "Superman". Je to film o suprovym chlapíkovi s úžasnýma schopnostma, který je prostě jedinečný a dělá dobrý věci a tak dále a tak dále. Takže když jsem si přečetla, že existuje něco jako seriálová verze, ve kterém hraje Tom Welling, řekla jsem si, že to prostě musím vyzkoušet.

A rozhodně mě nezklamal. Sice mi přijde, že chvilkami je to troošku moc zdlouhavé a během závěčných romantických scén Lana & Clark se dá dělat miliony věcí, ale ne dávat pozor na to, co se děje na televizní obrazovce.

Nejlepší série (tedy z těch, co jsem prozatím viděla), je asi 4, jelikož Lois Lane má skutečně nejlepší hlášky a je i sympatická. Chloe má prostě svoje neuvěřitelný kouzlo, který jak jsem četla, by jí mělo vydžet až do konce seriálu, tak se nechám překvapit :)

Lana Langová i ze začátku přijde fajn, ale postupem času mi připadá už trošku jako Sleeping Beauty - Šípková Růženka která prostě jen čeká na to, až ji Superman zachrání. A ještě ke věemu je pořád tak monotónní a neví, co pořádně chce.

Jinak je to ale rozhodně fajnový seriál, kterým si můžete zpříjemnit páteční odpoledne.

--------------------------- REFRESH
Po osmé sérii jsem trošku rozhořčená. Lex a Lana jsou už v tahu (i když scénáristi si neodpustili Lany velkolepý comeback), ale místo nich se tam objevila jedna postava, která mi dost pije krev. Záchranář Davis Bloome. Nejdřív je dost v pohodě, ale pak se z něj vyklube sériový vrah a že zabil Jimiho ho úplně odepsalo.

--------------------------- REFRESH
Devátá série je naprosto boží. Lois & Clark, Kandořané a Tess v úzkých se Šach-matem. Red Queen překvapila. Tahle série opravdu potěšila.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Man of Steel

Zkráceně: Nejlepší seriál o dospívajícím Supermanovi :)

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Mladý superman

Seriál o supermanových začátcích a mladých letech, skvělý nápad. Jen nevím, někdy mi to příjde tak trochu přeplácané. Děj ve žhavé současnosti (21. století), to ještě jde (navíc to má i docela říz ;-D), ale ať mi někdo vysvětlí, co tam dělá Lois, vždyť se s ní Clark měl seznámit až v Daily Planet (aspoň podle filmové předlohy).
Každopádně nápad se mi líbí a mladý superman i jeho (budoucí) rival jsou docela sympaťáci :-)

80 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

zacalo to skvele

Prva a druha seria bola uzasna, skvela...Ale potom to uz bolo horsie a horsie,ze som serial nakoniec ani nedopozerala, lebo to ako menili vztahy zo serie na seriu mi akoze vazne zacalo liest na nervy a prestavalo ma to bavit...skoda...davam 70% za prvu a druhu seriu

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

???

Tenhle serial je opravdu užasny na ten nikdy nezapomenu hlavne na Clarka

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Docela dobré

Pro mladší diváky je to poměrně dobrej seriál. Osobně bych řekl, že je to spíš průměr o vstazích(začátek). Postupně mají tvůrci více peněz a je to velmi vidět na tricích, kůli kterým se podívám i já na poslední díly. Nikdy bych nekoukal znovu, ale jednou se to docela dá. Hlavně doufám v pořádném posunutí děje-momentálně(poslední díly poslední série:) je to takové nijaké. Nic to semnou nedělá a je mě to celkově jedno. Uvidíme.

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Somebody save me

Kdysi jsem na to koukal, to bylo v dobách, kdy to nova vysílala myslím od třetí řady. Seriál mě strašně bavil, zápletky byly super, Superman i Lex Luthor taky. Už roky jsem to ovšem neviděl a ani nevím, jak to skončilo, ale na tenhle seriál mám velice dobré vzpomínky a tak dám z nostalgie 70%. A pouvažuji nad kompletním shlédnutí... Tom Welling je machr a Kristin Kreuk strašná kočka.

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Smallvile

Celkom fajn pozerať na to, čo sa stalo Supermanovi pred tým, ako sa stal supermanom. Akurát že je tam mierny chaos v čase, lebo pokiaľ viem, Superman ako taký sa odohráva v 80-90 rokoch a Smallvile je nové storočie...

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

láska už od malička - prostě kvalitka ♥

Co prostě říct, aby si člověk udělal o seroši lepší obrázek. Zvlášťě ti , kteří o něm neslyšeli- neviděli ho. Pro fanoušky hridiny Supermaana - povinnost! A rozhodně nebudou litovat. Jak uživatel spike napsal nelepších seriál o dospívajícím Supermanovi. :) Pro mne osobně totálně řadou , kterou jsem "žrala" byla čtvrtá. Od té to začalo mít grády. Osobně tím, ale nemyslím příchod Lois , nijak mi nevadí, ale vždy jsem milovala pár Clark a Lana. To, který pár je pro Vás lepší můžete posodite, když se podíváte. - Hostující hvězdy a postava Braniaca hraná Jamesem Marstersem skvělé.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

...

Já nevím... dřív, při prvním vysílání, se mi to líbilo a to dost. Ale když se to vysílalo znovu a pak znovu, nějak se mi zajedlo... A jak kvalita s každou další sérií klesala, klesalo i mé zaujetí tímto seriálem. Jako superman dobrý, ne jako originální seriál.

40 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Moje srdcovka

Štve mně že Clárk vždy vyhraje, jeho hovory s rodičema. Nemám ráda Lanu. Chybí tam snad už jen růžový kryptonit (schválně co by s Clarkem dělal:-) CHloe je přechytralá... atd. Ale jinak NEJLEPŠÍ SERIÁL!

100 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

s

dobrý,první série je fakt dobrá...ale s přibývajícími díly je to víc a víc švihlý:D

80 %
8 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

ach jo

Začátky supermana byli super ale od ani už nevím kolikáté řady se mi to zdálo už opravdu oničem a pořád dokola .... bohužel :-(

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
15 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Celkem dobrý

Smallville je celkem dobrý seriál. Někdy mi to sice příjde trochu přehnaný a přeplácaný, ale zase se u něj člověk nenudí. Takže až na Lanu je to pěknej seriál...

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

...

No jako malej jsem měl rád seriál Superman, říkal jsem si že tohle bude uplna blbost, ale řekl bych (+ to že neuměl lítat) že tenhle seriál byl celkem povedenej.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
10 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

deváta řada

O serialu vím dlouho pravidelně jsem ho ale začla sledovst od až od 6. řády. Ta mě nadchla. Ze 7. řady jsem byla lehce sklamaná a po 8. řadě sem se nemohla dočkat 9. no! síla. jsem zas sklamaná. nějak se to ne a ne rozjet. žádná akce, trápení Olivera je taky takový divný a o vztahu clarka a lois radši ani nemluvim. no jsem zvědavá co bude po zimní pauze..jinak stašně fandím všem hrdinům a hrdinkám ze smallville..chce to šťávu!

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

smallville

Priemerny serial, nie ktore casti su dobre ,ine zle. to ze clark a lex boli priatela a v supermanovy su najhorsi nepriatela mi vobec nevadi

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

sv

ako tka som mala rada skutočného supermana. tento mladý superman ma nebavil, nezaujímal a hlavný hrdina mi bol nesympatický. bolo to až príliš sci fi

10 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Smallville

Vzdycky jsem milovala pribehy superhrdnu a koneckoncu, kdo by neznal supermana? Mlady Clark byl mily farmarsky chlapec s problemama stredoskolaka. Ty zacatky me hodne bavilo sledovat. Co mi kazilo kazdy dil prvnich seriich je Lana Langova a kdyz ji potom dali oblecek, ktery ji daval Clarkovi schopnosti, tim me dorazili uplne. Pak prisla naprosta zmena k lepsimu a to Lois, ktera se postupne zacala do Clarka zamilovavat. Lois si clovek musel zamilovat. Lex byl uzasny jak kladny tak zaporny a byla jsem silene rada, kdyz se Michael vratil na finale. Kdyz do 8. rady zavital Sam Witwer, usmivala jsem se jak slunicko na hnoji (i kdyz jeho postava nebyla nic moc). Jakmile serial posilil Justin v roli Olivera, tak uz jsem proste od serialu odejit nemohla. A popravde, diky jedne sympaticke blondate kamaradce Clarka Kenta, jsem ani odejit nechtela. Smallville pro me je a zustane srdcovkou.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Už to není jako dřív

1. série fakt super,postupně dle mého názoru seriál upadá a je čím dál tím horší kvalita,děj,vztahy atd.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Clark

No, Smallville je docela vtipný seriál. Chápete... niečo medzi teenegerským a nadprirodzeným. Na prekvapenie, dobre to spolu funguje.

Asi nikoho neprekvapí, ako to celé skončí, no sledovať vývin udalostí je viac ako uspokojivý. Kto by na začiatku čakal, že mladý Superman nám bude pred očami rásť tak dlho. Ja určite nie, čakala som tak po koniec strednej školy.

Neskôr mi tam skutočne chýbal Lex, ale zase viacej Louis bola uspokojivá kompenzácia.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Stále mě baví

Vlastně asi jedinej Supermak který mě baví. Jsem schopná se na tento seriál podívat znovu a znovu. S tímhle seriálem jsem vyrostla a už ve mě navždy zůstane. Moc se mi líbilo, že popsali dětství supermana až do doby, kdy už začal zachraňovat svět. Tento seriál mě prostě nikdy nepřestane bavit.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí