plakát seriálu

Smash

(Smash)

Epizoda 1×08 – The Coup
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Budoucnost muzikálu není jasná. Derek a Eileen se snaží navrhnout nový směr, kterým by se muzikál měl ubírat, Tom a Julia ale nejsou nadšení. Dev má v práci konkurenci a rozhodne se hrát nepoctivě. Ellis získá novou práci.

Písničky:
Three Little Birds (Bob Marley) - Frank: Frank se snaží rozveselit Julii
Dance to the Music (Sly & the Family Stone) - Ivy a spol.: Přátelé z workshopu se snaží bowlingem přivést Ivy na jiné myšlenky.
Touch Me (originál) - Karen: Derek a Eileen prezentují Tomovi a Julii nový směr, kam by se muzikál mohl ubírat.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Julia a Tom se nemůžou dovolat Eileen. Vůbec netuší, jak to s jejich muzikálem po workshopu vypadá. Stejně jsou na tom i všichni herci.
Eileen přijede z Indie navštívit dcera Katie. Přijela kvůli tomu, že se jí na účtě najednou objevily tři miliony dolarů. Katie bylo hned jasné, že jí je táta poslal proto, aby je nedostala Eileen. Katie se rozhodne oba rodiče posadit do jedné místnosti a jejich problémy vyřešit, což se vůbec nepovede. Aby své mámě pomohla alespoň nějak, jako překvapení jí plně vybaví byt.
Tom pošle Ellise špehovat k Eileen. Ten toho ale využije k tomu, aby u ní získal práci asistenta a od Toma odešel.
Julia se setká s Michaelem. Oba se shodnou na tom, že Michael z muzikálu musí odejít, že jejich rodiny jsou důležitější.
Derek se potají sejde s Karen. chce, aby nazpívala jednu písničku k Marilyn, ale zakáže jí o tom komukoliv říct, včetně Julie a Toma. Karen má obavy, nechce nic dělat za jejich zády.. nakonec ale svolí. S Derekem a zpěvákem OneRepublic Ryanem Tedderem nacvičí scénu na písničku Touch Me.
Dev se v práci rozhodne hrát špinavou hru. Vyhrabe na svého konkurenta nezákonné věci, ale je mu to k ničemu, protože protivník má víc moci, než se na první pohled zdálo.
Leo má stání u soudu kvůli kouření trávy. Julia sice vybouchne, všechno ale nakonec dobře dopadne, hlavně díky Tomovu příteli Johnovi, a Leo je sproštěn všech obvinění.
Ivy se přetvařuje, ale uvnitř hoří nedočkavostí. Nejhorší je nejistota, nikdo neví, jak to s muzikálem vypadá, jestli bude pokračovat, jestli ho zruší, nebo co jiného se stane. Její přátelé ji proto vytáhnou na bowling.
Ellis jako vždy špehuje a intrikuje. Infikuje i Ivy - řekne jí, že Derek na něčem pracuje s Karen. V Ivy se samozřejmě hned smíchá zvědavost se strachem a rozhodne se zjistit, co se děje.
Karen předvádí před Tomem a Julií Derekovu vizi nové, moderní Marilyn. Ti jsou z toho ale znechucení a všichni se pohádají. Katie promluví Eileen do duše a ta si uvědomí, že tudy cesta opravdu nevede. Derek je tedy poslední, komu se tento nápad zamlouvá, ale musí se podrobit většině.
Tom a Derek si konečně vyříkají, co se stalo před jedenácti lety. I když se ani potom nesmíří, jejich hádka skončí tak, že ani jeden z nich nemá právo rozhodnout, v jakém světle je vhodné Marilyn ukázat.
Eileen všem oznámí své rozhodnutí: Styl muzikálu zůstane stejný, nebudou se nabírat žádní noví skladatelé. Ale k úspěchu je potřeba hvězda, takže se Eileen pokusí najít někoho, kdo by po Ivy převzal hlavní roli.
Tom Ivy řekne, že jí pravděpodobně nahradí. Ta je zničená, Derek ji přijde povzbudit domů.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Three Little Birds (Bob Marley)

Frank rozveseluje Julii jedním z hitů Boba Marleyho.

Dance To The Music (Sly & The Family Stone)

Ivy s partou se baví na bowlingu.

Touch Me (Katharine McPhee)

Karen ukazuje vedení muzikálu Derekovu vizi jiné Marylin.
Hlavní postavy
Karen Cartwright
Ivy Lynn
Julia Houston
Tom Levitt
Derek Wills
Eileen Rand
Dev Sundaram
Ellis Boyd
Vedlejší postavy
Sam Strickland
Michael Swift
John Goodwin
Frank Houston
Katie Rand
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevThe Coup
Původní názevThe Coup
Rok natočení2012
Premiéra26. března 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry6 355 000 diváků
Autoři profilu epizody