Plakát

Snowboarďáci

Vojta Kotek a Jirka Mádl dobývají na prknech zasněžené svahy i dívčí srdce v třídílné verzi ztřeštěné filmové komedie o první "pánské jízdě" šestnáctiletých. Když Snowboarďáci vznikali, jejich tvůrci tušili, že by se mladým mohli trefit do noty, ale že filmem vyvolají... [více]

2005 | Česká republika | 52 minut | Česká televize | Komedie / Teen / Sportovní | 3 epizody | status: ukončeno v roce 2005
Poslední odvysílaná v ČR

1×03 – Epizoda 3

(premiéra 26. 12. 2005 – před 18 lety)
závěr seriálu
Poslední odvysílaná

1×03 – Epizoda 3

(premiéra 26. 12. 2005 – před 18 lety)
závěr seriálu

Snowboarďáci – O čem to je

Vojta Kotek a Jirka Mádl dobývají na prknech zasněžené svahy i dívčí srdce v třídílné verzi ztřeštěné filmové komedie o první "pánské jízdě" šestnáctiletých.

Když Snowboarďáci vznikali, jejich tvůrci tušili, že by se mladým mohli trefit do noty, ale že filmem vyvolají celorepublikovou snowboarďáckou horečku, o tom nikdo nesnil. A přece se tak stalo. Po desetiletích vznikl film, který přijali teenageři za svůj. Dokonce tak, že byli ochotni stát fronty na různých autogramiádách. Obchody se snowboardy náhle měly vyprodáno. Filmová písnička vítězila měsíce ve všech hitparádách. Teenageři se vraceli do kina, aby si znovu a znovu vychutnávali dnes už legendární hlášky svých vrstevníků. A český film hravě předběhl všechny zámořské trháky a lámal rekordy v návštěvnosti.

A právě po tomto veleúspěšném teenagerovském filmu o Rendym a Jáchymovi, kteří zažijí na horách týden plný kiksů, pádů i splněných snů, přichází Česká televize s jeho rozšířenou třídílnou verzí. Vojta Kotek a Jirka Mádl v této ztřeštěné komedii o první "pánské jízdě" šestnáctiletých opět dobývají na prknech zasněžené svahy i dívčí srdce.

S třídílným seriálem Česká televize počítala už při vzniku scénáře a realizaci filmu.

Počítalo se i s různými kiksy během natáčení, ale skutečnost předčila nejbujnější fantazii.
Představitel Rendyho Vojta Kotek zažil při natáčení ve Špindlerově Mlýně situaci jako vystřiženou z filmu - při pádu na zledovatělé cestě utrpěl lehký otřes mozku, tři dny ležel v nemocnici a hrozilo, že vyděšení producenti utrpí hromadný infarkt. Naštěstí všechno dobře dopadlo a diváci se těší z neuvěřitelných eskapád Rendyho a Jáchyma při jejich první skutečné pánské jízdě.

Nehody se nevyhnuly ani dívčím hrdinkám. Všechny byly podrápané od ledového sněhu a Martina Klírová dokonce film dotáčela s rukou v sádře, což bylo třeba důmyslně maskovat zvláště v milostných scénách. (Schválně si dejte pozor na to, kterou ruku při těchto scénách má schovanou.)

Kdo byl v čase natáčení ve Špindlerově Mlýně a stavěl sněhuláky, možná se divil jejich záhadným ztrátám. V době, kdy sněhuláci "hráli", bylo sněhu pramálo. Sněhuláčí "úmrtnost" byla veliká a štáb je pro opakované záběry sháněl, kde se dalo. Pak zase bylo sněhu tolik, že se do Špindlu nedalo dostat.

Zdroj: Česká televize

Info box
Stanice

Česká televize

Délka

52 minut

Žánr

Komedie
Teen
Sportovní

Země původu

Česká republika

Roky vysílání

2005

První vysílání

12. prosince 2005

Ukončení seriálu

26. prosince 2005