plakát seriálu

Soumrak templářů

(Knightfall)

Názory uživatelů

Oddechovka

Od History channelu nečekám nikdy historickou akurátnost a tak se zbytečně nerozčiluji, že místo seriozní historické sondy do života templářů nebo francouzských dějin, mě autoři zavádějí do dobrodružného fantasy světa ve středověkém hávu. A tak si klidně mohu vychutnávat skutečně pěkné kostýmy a kulisy, které se v dnešní době tak často nevidí (třeba v poslední adaptaci Prokletých králů mě kostýmy a výprava neskutečně iritovaly). Děj seriálu se nepohybuje závratnou rychlostí, ale plyne spíš tempem románů A. Dumase staršího, což mi vůbec nevadí. Z hereckých výkonů chci upozornit na Eda Stopparda v roli krále Filipa, který s lehkostí "krade" všechny scény, ve kterých vystupuje, svým kolegům. Se svým lehce zastřeným hlasem a zajímavým obličejem (tolik se podobá svému otci, kterým je čs. rodák sir Tom Stoppard) nemá ovšem vůbec těžkou práci.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

A můj názor je ...

1. série - 70%
Celkem slušná snaha přiblížit nám příběh templářů. Musím uznat, že to dokáče skvěle zaháčkovat a hlavní sympatické postavy tomu hodně napomáhají. Příběhově je to sice jednoduché, ale krásné a věrné kulisy, dobře propracované souboje, tomu dávají hezký háv, který mě baví.

2.série - 90%
Tak takový progress jsem skutečně nečekal. Je vidět, že do toho narvali víc peněz a pohráli si se struktorou postav. Více linek, které se čas od času protnou. Celý příběh se nám ponořil to temna a je to rozhodně krok kupředu. Opět jsem si víc zamiloval hlavní postavy, s některými žel rozloučil. Plusové body za české hrady a zámky! Snad se dočkáme další řady!

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Never more

Knihgtfall je pro mě letos zatím největším seriálovým zklamáním. Nesledovala jsem jen v rámci výzvy, těšila jsem se. Jako pozitiva vnímám vizuální stránku (asi pěkně řemeslně natočené). Také hlavní hrdina by byl pěkný, škoda, že herecké kvality značně pokulhávají.
Proč dávám tak nízké hodnocení je ale děj. I když si odmyslím veškeré historické "hlouposti", vypadne na mě tak nesmyslný příběh, že výš prostě nemohu.
Za mě never more...

20 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Zábavný průměr

Tenhle seriál mohl být fakt skvělý po všech stránkách. Luxusní námět, jedno z nejzajímavějších historických období a kanál History. Prostě není co zkazit, říkal jsem si. Bohužel jsem se mýlil. Existuje sice hromada mnohem horších seriálů, přesto ale Knightfall zůstává jen průměrným dílkem se šíleně nenaplněným potenciálem. Jeho pozitivy sice zůstává to, že má dobré herce, luxusní vizuální stránku a fajn výpravu, každá epizoda má jen čtyřicet minut a co je nejdůležítější, že to vlastně docela utíká a ani u jedné epizody jsem se vyloženě nenudil. Ani ten příběh není sice úplně pitomej, jenomže je to fakt extrémně nedotažený po scenáristické stránce. Za ty peníze je to fakt škoda, seriál si zasloužil mnohem větší péči a to i po stránce historické přesnosti, tohle je učiněný fantasy. A jako celek je to prostě těžce průměrné koukatelné neurážející béčko jako řemen. Nic míň a bohužel ani nic víc. U případné druhé série už nejspíš budu chybět. 60%.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Po 5. dílu

No nevím... Seriál vůbec není kdovíjaká pecka, ale zase tak strašný mi taky nepřijde. Je teda pravda, že minimálně první díl se fakt nepovedl. Ale nějak jsem jej přetrpěl a dokonce si za čas pustil další. A on se s nabývajícími díly ten děj pomalinku sune dopředu a občas je to i zajímavé. Samozřejmě se zde objevuje spousta negativů, od nepříliš zajímavých postav, přes nepřesvědčivé herecké výkony některých postav, po vysoce klišoidní zvraty. Svatý grál je kapitola sama pro sebe. Přesto všechno mě ten seriál svým způsobem baví, což nechápu. Zatím hodnotím průměrem...

Po shlédnutí celé série mě to nenutí dívat se na další. Některé díly byly lepší, některé horší, ale pořád se motalo kolem toho průměru. A ještě mě k tomu nezaujala ani jediná z postav...

50 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Minela History channelu

Dějová i vizuální mizérie na pokračování ..Anatomické pláty na koních z konce 15. století zasadit do doby Templářů. A celé to natočí na hradě (patrně Kost) s renesančními okny. Řekl jim někdo, že pěšáci a seržanti měli jinou uniformu než bratři rytíři? Že okolo roku 1290 měli na štítech už skoro 60 let černý horní pruh (břevno)? Že ve druhé polovině 13. století by už nikdo přilbu jen s horním krytem hlavy nenosil, protože je sto let stará, z doby okolo Hattínu? Že nemají mít kříž přes celý pupek, ale jen menší prsní křížek? Takovejch peněz a takové zásadní chyby. To je na kriminál. ..Do děje zakomponují postavu Parsifala který je ale z úplně jiného časového období a především z "Artušovské" legendy .Scénarista i celá parta která tenhle děs sesmolila by zasloužila natáhnout na skřipec.Tohle je opravdu shit určený pro americké(tupé) publikum a obdivovatele princezny Xeny. Pochopit proč HBO v tom utopilo docela velký ranec je snad jediným mystériem téhle slátaniny kde Fleur de lis («květ lilie») je symbol květu lilie pohledem zepředu, kdy jsou patrné tři okvětní lístky, dva boční a vztyčený středový promítán na zeď skrz sklíčko a tím je jasné ,že grál je ve Francii..proč ? Tím se zatím nikdo neobtěžoval diváky spravit.

20 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Templáři

Vzhledem k tomu,že mi byl tento seriál zmíněn, rozhodla jsem se ho sledovat, už právě protože pojmy Grál a templáři jsou poměrně zajímavé téma. Ráda čtu historické romány. Pokud však neočekáváte tak jako já do puntíku zvládnutou historii, dočkáte se slušně natočeného seriálu a místy i velmi dobrého hereckého obsazení. Polemizovat o ději a příběhu nechávám na těch více náročných. Za mě 9* a těším se popřípadě na další pokračování.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

zklamání ale.......

Historické věcičky mám ráda, proto jsem se na tento serial těšila... a po prvních dvou dílech jsem byla zklamaná.Nedalo mě to a koukla na třetí a pak další a další.Teď můžu říct, že je to serial na který se dá koukat.Dějová linka se hodně zlepšila a jsem zvědavá na další.... :-)

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Druhá série je lepší než první

Seriál mne nijak výrazně nenadchl, ale ani mne nepohoršil. Druhá série mne bavila více. Zpracování efektů a atmosféry se mi líbilo. Historická fakta zde nehrají moc roli a tak je to spíše hezké fantasy.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

lepší průměr

Oddechový středověký seriál. Trocha intrik, trocha bojování, trocha soap opery... Ti, kdo čekali nějaké historické drama nebo úžasně akční seriál plný konspiračních teorií budou asi zklamáni. Samo o sobě mi to přijde jako celkem koukatelné a třeba se z toho časem něco vyklube, ale za mě bych spíš hádal, že zůstane u jedné série

Edit:
Jo no, ne. Ta druhá polovina to totálně zabila. -30%

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nesmyslné

S historii to nema nic spolecneho, po trech dilech jsem to zabalil. Jestli tohle jsou templari, tak ja jsme asi makova panenka. Kdyby aspon ty herci umeli hrat.

10 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí