plakát seriálu

Spartakus: Krev a písek

(Spartacus: Blood and Sand)

Zajímavosti ze seriálu
Představiteli hlavní role Andy Whitfieldovi byl diagnostikován non-Hodgkinov lymfom, z toho důvodu bylo odloženo natáčení druhé sezóny.
Stanice Starz natolik důvěřovala seriálu, že si ještě před uvedením první série objednala sérii druhou.
Trvalo 12 hodin natočit milostnou scénu v maskách Spartaka a Ilithyie.
Ve scéně, kdy Spartakus umírá, scénář říkal, aby ho políbila na rozloučenou Laeta, ale Dan Feuerriegel (herec Agrona) požádal o to, aby to byl Agron, kdo Spartaka políbí na čelo, protože si myslel, že to bude mnohem emocionálnější, když rozloučení přijde od někoho, koho Spartakus považoval za bratra.
Spartakus nikdy nevyslovil jméno Ilithyia.
Viva Bianca (Ilithyia) a Andy Whitfield (Spartakus) způsobili filmařům při natáčení milostné scény v maskách spoustu problémů, protože se nemohli přestat smát.
První série se odehrávala v období jednoho až dvou let, druhá série byla pár týdnů po finále série první a třetí série zaznamenávala nejméně dva roky.
Oenomaeus, Gannicus, Crixus a Spartakus byli všichni šampióni, ale každý jinak. Crixus a Gannicus byli oba šampióni domu Batiatů předtím, než se stali šampióny města Capua. Oenomaeus byl pouze šampión domu Batiatů, nikdy se nestal šampiónem města. A Spartakus zase nikdy nebyl šampiónem domu.
Navzdory tomu, že jde o americký seriál, jediní Američani ve Spartakovi jsou Katrina Law (Mira), Erin Cummings (Sura) a Ellen Hollman (Saxa). Nick Tarabay (Ashur) je americký občan, ale narodil se v Libanonu.
Spartakovo pravé jméno nebylo nikdy prozrazeno.
Liam McIntyre (druhý Spartakus) měl podvýživu kvůli jiné roli, když se dostavil na výcvik na roli Spartaka.
Dan Feuerriegel (Agron) je jediný z původního obsazení hlavních postav, který se objevil ve finálové bitvě. Spartakus a Naevia se objevili také, ale herci byli po první sérii nahrazeni.
Během první série spolu Spartakus a Naevia neprohodili ani slovo.
Všichni herci ze Spartaka měli po dobu natáčení výcvikový tábor a herečky přísnou dietu a lehká cvičení pro udržení své postavy.
Viva Bianca (Ilithyia) a Jai Courtney (Varro) spolu chodili na dramatickou školu a byli v Austrálii blízcí přátelé. Nevěděli, že jsou oba obsazeni do seriálu, dokud se nesetkali na natáčení.
Lucretia v seriálu nikdy nepromluvila s Oenomaeem.
Crixus je jediný, kdo se přátelil (více méně) se všemi Gladiátory ze všech tří sérií. Spartakův jediný přítel z první série byl Varro, Agron nikdy nepoznal Barcu a Gannicus neznal Varra.
Liam McIntyre vtipkoval, že nejtěžší na hraní Spartaka je ovládnutí jeho "vnitřního pitomce".
V každé sérii byla postava, která se jmenovala Tiberius. V první sérii je to jméno jednoho z dvojčat, které porazil Crixus. Ve druhé sérii je to otrocké jméno Nasira, které mu dal jeho pán - přestal ho používat po získání svobody. A ve třetí sérii se jedná o syna Marca Crasse.
Varro měl být původně zabitý v osmé epizodě.
Spartakus se nikdy nedozvěděl, že Ilithyia stála za smrtí Varra.
Ilithyia i Lucretia měly obě zemřít ve finále první série během masakru, ale poté, co byla Andymu (první Spartakus) diagnostikována rakovina a Lesley Ann-Brandt (Naevia) nepodepsala smlouvu pro druhou sérii, nechali tvůrci obě žít, aby v seriálu zanechali více původních postav a pomohli tak fanouškům se zvykáním na nové tváře.
Laeta je jediná žena v seriálu, se kterou Spartakus spal a ona přežila. Sura, Ilithyia a Mira všechny zemřely.
Agron je jediná postava z domu Batiatů, která seriál přežila.
Agron měl původně zemřít místo svého bratra Dura ve finále první série. Tvůrci ale nakonec změnili názor, protože vzhledem k tomu, že Agron svého bratra neustále zachraňoval, jim přišlo emotivnější, aby tentokrát zachránil Agrona Duro.
1/2
12