Spartakus: Krev a písek

Spartakus: Krev a písek (Spartacus: Blood and Sand) — 3. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Představiteli hlavní role Andy Whitfieldovi byl diagnostikován non-Hodgkinov lymfom, z toho důvodu bylo odloženo natáčení druhé sezóny.
Stanice Starz natolik důvěřovala seriálu, že si ještě před uvedením první série objednala sérii druhou.
Vložil: Seraphine313
Trvalo 12 hodin natočit milostnou scénu v maskách Spartaka a Ilithyie.
Vložila: AdaW
Ve scéně, kdy Spartakus umírá, scénář říkal, aby ho políbila na rozloučenou Laeta, ale Dan Feuerriegel (herec Agrona) požádal o to, aby to byl Agron, kdo Spartaka políbí na čelo, protože si myslel, že to bude mnohem emocionálnější, když rozloučení přijde od někoho, koho Spartakus považoval za bratra.
Vložila: AdaW
Spartakus nikdy nevyslovil jméno Ilithyia.
Vložila: AdaW
Viva Bianca (Ilithyia) a Andy Whitfield (Spartakus) způsobili filmařům při natáčení milostné scény v maskách spoustu problémů, protože se nemohli přestat smát.
Vložila: AdaW
První série se odehrávala v období jednoho až dvou let, druhá série byla pár týdnů po finále série první a třetí série zaznamenávala nejméně dva roky.
Vložila: AdaW
Oenomaeus, Gannicus, Crixus a Spartakus byli všichni šampióni, ale každý jinak. Crixus a Gannicus byli oba šampióni domu Batiatů předtím, než se stali šampióny města Capua. Oenomaeus byl pouze šampión domu Batiatů, nikdy se nestal šampiónem města. A Spartakus zase nikdy nebyl šampiónem domu.
Vložila: AdaW
Navzdory tomu, že jde o americký seriál, jediní Američani ve Spartakovi jsou Katrina Law (Mira), Erin Cummings (Sura) a Ellen Hollman (Saxa). Nick Tarabay (Ashur) je americký občan, ale narodil se v Libanonu.
Vložila: AdaW
Spartakovo pravé jméno nebylo nikdy prozrazeno.
Vložila: AdaW
Liam McIntyre (druhý Spartakus) měl podvýživu kvůli jiné roli, když se dostavil na výcvik na roli Spartaka.
Vložila: AdaW
Dan Feuerriegel (Agron) je jediný z původního obsazení hlavních postav, který se objevil ve finálové bitvě. Spartakus a Naevia se objevili také, ale herci byli po první sérii nahrazeni.
Vložila: AdaW
Během první série spolu Spartakus a Naevia neprohodili ani slovo.
Vložila: AdaW
Všichni herci ze Spartaka měli po dobu natáčení výcvikový tábor a herečky přísnou dietu a lehká cvičení pro udržení své postavy.
Vložila: AdaW
Viva Bianca (Ilithyia) a Jai Courtney (Varro) spolu chodili na dramatickou školu a byli v Austrálii blízcí přátelé. Nevěděli, že jsou oba obsazeni do seriálu, dokud se nesetkali na natáčení.
Vložila: AdaW
Lucretia v seriálu nikdy nepromluvila s Oenomaeem.
Vložila: AdaW
Crixus je jediný, kdo se přátelil (více méně) se všemi Gladiátory ze všech tří sérií. Spartakův jediný přítel z první série byl Varro, Agron nikdy nepoznal Barcu a Gannicus neznal Varra.
Vložila: AdaW
Liam McIntyre vtipkoval, že nejtěžší na hraní Spartaka je ovládnutí jeho "vnitřního pitomce".
Vložila: AdaW
V každé sérii byla postava, která se jmenovala Tiberius. V první sérii je to jméno jednoho z dvojčat, které porazil Crixus. Ve druhé sérii je to otrocké jméno Nasira, které mu dal jeho pán - přestal ho používat po získání svobody. A ve třetí sérii se jedná o syna Marca Crasse.
Vložila: AdaW
Varro měl být původně zabitý v osmé epizodě.
Vložila: AdaW
Spartakus se nikdy nedozvěděl, že Ilithyia stála za smrtí Varra.
Vložila: AdaW
Ilithyia i Lucretia měly obě zemřít ve finále první série během masakru, ale poté, co byla Andymu (první Spartakus) diagnostikována rakovina a Lesley Ann-Brandt (Naevia) nepodepsala smlouvu pro druhou sérii, nechali tvůrci obě žít, aby v seriálu zanechali více původních postav a pomohli tak fanouškům se zvykáním na nové tváře.
Vložila: AdaW
Laeta je jediná žena v seriálu, se kterou Spartakus spal a ona přežila. Sura, Ilithyia a Mira všechny zemřely.
Vložila: AdaW
Agron je jediná postava z domu Batiatů, která seriál přežila.
Vložila: AdaW
Agron měl původně zemřít místo svého bratra Dura ve finále první série. Tvůrci ale nakonec změnili názor, protože vzhledem k tomu, že Agron svého bratra neustále zachraňoval, jim přišlo emotivnější, aby tentokrát zachránil Agrona Duro.
Vložila: AdaW
Předchozí

Filtr epizod