plakát seriálu

Star Trek: Voyager

(Star Trek: Voyager)

Názory uživatelů

Voyager..

Můj první (a do značné míry zatím i jediný) Star Trek.
Ke kterému jsem se teď vrátil, protože jsem byl zvědav, co že mi to tak utkvělo v paměti jako kvalitní zábava ještě z dob, kdy jsem to žral jako malý fracek při vysílání v televizi.
Je to běh na dlouhou trať zhlédnout všechno - proto hodnotím zatím jen po dvou a půl sezónách. I s vědomím, že to nejlepší by mělo teprve přijít.

Voyager má hlavně několik vad, bez kterých by byl mnohem lepším seriálem. Přestože samotné ocitnutí se na opačném konci vesmíru je námět, ze kterého by se toho dalo vytěžit opravdu hodně, Voyager stojí někde na půli cesty (opět, nemám moc srovnání, čili nevím, nakolik se jen drží linie nastavené startrekovským vesmírem) a opakuje se neustále jedno schéma - něco objevíme, prozkoumáme, skončí to špatně, opravíme, skončí to dobře. Základní motiv seriálu - cesta domů - tak je ve většině dílů odsunut na pozadí a řeší se pouze epizodní zápletky. Seriál zatím ani nepřipouští, že by se někomu mohlo něco stát, právý opak takové BSG. Takže tam, kde si v jednom případě nemůžu být jist, jak díl dopadne, kolik postav nás opustí a kolik se jich nějak změní, v případě druhém tu jistotu vidím. A to rozhodně neberu jako plus, alespoň ne v tomhle případě.
Za největší chybu ale považuju to, že postavy nejsou dle mě úplně dobře napsány, a i ty, které dostávají docela dost prostoru (Chakotay, Harry, Tom.. no, vlastně skoro všichni) dělají stále to samé a nezaznamenal jsem žádný jejich vývoj.

I když jsem to zkritizoval, mám tenhle seriál hodně rád; přes všechny chyby mě baví, má svou atmosféru a dokáže mě zaujmout. Nebýt těch chyb, byla by to bomba :)
Deset procent navíc za nostalgii.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Star Trek: Voyager.

Je to zatím rozhodně nejoriginálnější Star Trek, ve smyslu, že posádka lodi Voyager je ztracená v Delta kvadrantu, odkud se snaží dostat zpět do Alfa kvadrantu. Není to jako Nová Generace, která je sice lepší, než TOS, ale je to vlastně jeho pokračování. Samotný Voyager je velice zajímavá loď a o posádce se nelze vyjádřit opačně. Navíc na začátku čtvrté série přibyla Sedmá z Devíti a celý seriál tím ještě víc oživila. Celý seriál je prostě perfektní a snad nejlepší vůbec byla sedmá série. Z ní byly podle mně nejlepší díly: Q Junior a dvojepizoda Dohra. Seriál samotný má u mně 70%

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Voyager..

Co dodat moje hobby, kéž by člověk mohl jednou nasednout :-))

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

něco nového

Tento Star trek je vcelku převratový. Kapitán je žena, máme novou loď už to není enterprise ale tentokrát je to U.S.S. Voyager NCC-74656
i děj je nový a neotřelý když se slodí dostanou do kvadrantu delta a jsou na své cestě uplně sami. Hodně se mi líbily boje z borgy ty byly opravdu impozantní. Postavy byly dobře vykresleny ikdyž ne všichni mi sedělí, zato sedmá z devíti tam byla opravdu sexy :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

skvělé pokračování

Star Trek Voyager pojednává o něčem úplně jiném než předcházející Nová generace (pomineme-li DS9, který se odehrává na stanici) a je taky jiný než následující Enterprise. Na druhou stranu se ale snaží startrekovskému univerzu hodně přiblížit.

Je to seriál, který je svou kvalitou někde jinde než Generace. Loď už nevypadá jako nepovedený deseticentimetrový plastový kit (i když do dokonalosti má v jistých chvílích taky daleko) a můstek, triky i vůbec cestování vesmírem už má jakous takous úroveň.

Přesto přese všechno, co dělá Star Trek Star Trekem, jde tento Star Trek ještě dál. Nezatěžuje se lodními vychtávkami ála "nové, inovované postupy, které ještě nikdo nikdy nevyzkoušel a které by mohly fungovat jen teoreticky a jasně že fungovat budou, protože jsme na Enterprise, kde je vše možné a vše se povede napoprvé". Ne. To zde není. Loď je loď a divák od začátku ví, čeho je schopná.

Je ale skvělé, že startrekovské universum je tak krásně propojené, a že máme možnost poznat osudy i jiné lodi než je právě Enterprise. Co mi třeba ale ještě chybí mezi tímto "kánonem" je osud ztracené lodi Farragut. Rozhodně by mě zajímalo, jak by to vypadalo.

Ale zpět k Voyageru. Posádka je složená z různých ras, jak už jsme u Star Treku zvyklí. Kapitánku Janewayovou netřeba představovat, objevila se už v několika filmech i epizodách, kde byl hlavní postavou Picard. Zbytek posádky jako obvykle tvoří Vulkánec (který kupodivu v Nové generaci chyběl), pak Klingonka (což je další zajímavý exkurz do klingonské anatomie, vzhledem k tomu, že Klingonky v Nové generaci vypadaly stejně jako muži), pak jsou zde lidé a nakonec Neelix (to je jméno, ne rasa, jen se mi to teď nechce hledat). Po cestě se k nim připojí ještě Sedmá z Devíti, Borg, v podstatě zpět asimilovaný lidmi (a upřímně - masturbační sen mnoha startrekovských nerdů po celém světě).

Tento Star Trek byl tím pravým směrem, který jsem od této ságy čekal. Epizody jsou chytlavé, zajímavé, i když je pravda, že občas to spíše vypadá jako běžná mise, a ne jako návrat domů.

Seriál byste si neměli nechat ujít. Je to skvělý základ pro závislost na jednom sci-fi fenoménu, který (doufám) jen tak nezestárne.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nejlepší Star trek

jaký znám a jaký jsem dosud zkoukla je mnohem lepší než Nová Enterprise. Je mnohem zajímavější už od prvního dílu budete chtít vidět další a další Až se od něj nebudete moci odtrhnout.Voyager už taky není úplně nejnovější ale je nejlepší.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

ST:VOY

Voyager je nejoriginálnější Star Trek seriál. Posádka Flotily ztraená na malé lodi na druhé straně galaxie, která není prozkoumaná pod velením ženy, kapitána Janewayové a v seriálu s Tuvokem.

1.série
Bombastický pilot, noví nepřátelé, nové druhy, úžasné postavy Holodoktora a Tuvoka, bližší seznámení s postavami a úžasné zápletky se skvělými epizodami. Geniální herecké obsazení, úžasná hudba i efekty a povedený český dabing. Jediné mínus je méně epizod. Quark v pilotu potěší, zatím nemám co kritizovat, první řada Voyageru je zároveň i nejlepší rozjezdová série všech ST seriálů.

2.série
Jak byla první série výborná, druhá občas pokulhává, ale vývoj postav je tu patrný, některé epizody jsou nezapomenutelné, některé slabší, ale já jako fanda ST nemůžu moc kritizovat. Docela dobrej nářez, a třeba epizody jako Tuvix nebo Pátrání stojí jistě za zvýšenou pozornost. Doktor, Neelix a Tuvok opět táhnou celý seriál. Já jsem stále spokojen a celkově hodnotím 80%.

3.série
Třetí řada je opět o úroveň výš. Je tu jedna úžasná epizoda s Hikaru Suluem, velmi zajímavé zápletky a konečně přišly na řadu Borgové! Potěšil samozřejmě i náhled do Q kontinua, ale ti Borgové.... Mmm. Po slabší druhé sérii mě tahle řada opravdu potěšila. Roste to opravdu v povedené sci-fi. 95% za sérii, 90% za seriál.

4.série
Sedmá, boha jeho Sedmá, ta to ale oživila a udělala celý seriál mnohem zajímavějším... Zápletky výborné, kvalitu si to udržuje, mnohdy epické... prostě ST jak má být - jen Kes mi chybí míň než jsem čekal, teda skoro vůbec, ale ta Sedmá to vynahrazuje. Stále 90%.

5.série
5.série - úžasný dvojdíl s Borg Queen, pohádka pro malou Naomi Wildmanovou, občas jedny z nejlepších epizod, občas epizody horší. Jo, a potěšil mě Geordi, hodně. Ale pořád je to úchvatná pecka a hlavně sci-fi, jak má být, takže stále... Lahůdkou pak pro mě jsou kromě Temné hranice ještě třeba Chaotikova nevěsta, 11:59, Relativita a mnohé další, tady jsou fakt jedny z nejlepších epizod. 90%.

6.série
Lepší, než ta minulá. Jsou tu dva úžasné díly s Reggiem Barclayem a Deannou Troi, epizoda, ve které hostuje The Rock, nebo epizoda s Kes. Kvalita se nesnižuje, ani nestoupá - stále se drží na skvělé pozici a to je moc dobře. V šesté řadě jsem se mnohokrát pobavil a některými epizodami uchvácen (za všechny - Bárka mrtvých a hlavně asi úplně nejlepší epizoda celého seriálu Voyager, naprosto dokonalá, úžasná, vtipná a ohromující Tinker, Tenor, Doctor, Spy). Robert Picardo exceluje a díl s Borgy nebyl nic moc. Za mě 90%. Těším se na finálovou sérii.

7.série
V sedmičce už je trochu znát větší úpadek. Některé epizody jsou peckoidní, dokonce je jich stále většina, ale docela dost je jich i slabých. Navíc i finále je ve Star Trekovské historii asi nejslabší, i když, pravda, s fenomenální borgskou královnou. Potěšil mě Q, epizoda Autor,autor. Roztříštěný v čase, Rodokmen nebo Prororoctví. Odchod Neelixe mě dojal asi méně než měl a ani už dvojdílné epizody nemají takovou nálož co dřív. Stránka digitální je bezchyby a scénáře a epizody mají stále ohromný náboj a každý mě něčím dostal. Celkově je to ale závěrečná série velmi slušná, ale pokles je opravdu znát. A to nemluvím o tom, že VOY měl největší potenciál, ale využil ho jen minimálně. Proto 80%. Celý seriál je ale velmi slušné drama a návrat domů byl přese všechno úžasný, i když s tím strašně moc spěchali a nedotáhli to. A co dál? Voyager stále zůstává mým 3.nejoblíbenějším ST seriálem z mnoha, mnoha rozmanitých důvodů a celý seriál je za 90%, i když mu to malinko kazí ta poslední řada. Ale je to úžasnej seriál a jedno z nejlepších sci-fi, co znám a to mu už nikdo neodpáře.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Domů.....

To nevolá E.T. ale posádka celé lodi,která ať chce nebo nechce musí spolupracovat s různými rasami na své cestě k domovu.Název už sám o sobě vypovídá o čem to celé je.
Díky 7 z 9 se na tento seriál díval i zarytý odpůrce sci-fi.:)

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

live long and prosper :)

Voyager je skvělý seriál. Osobně upřednostňuji Novou generaci, ale Voyager je hned v závěsu. Viděla jsem ho celý a některé díly i několikrát. Na star treku jsem vyrostla, takže je to moje srdeční záležitost. Jediné co mi vždy kazilo trošku chuť byla afektovaná kapitánka, ta mi nikdy nesedla, ale naštěstí ostatní postavy vše skvěle vyvážili.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Star Trek

Jediná série kterou sem dokoukala celou a vůbec toho nelituju.

Voyager , byl PRVNÍM star Trekem , se kterým sem se setkala - Nová Generace , uý byla o něčem jiném a nechytla mně tolik.

Sedmá z Devíti , je zajímavá postava , a myslím že poprvé se tady setkáváme s něčím cpo později okopčily i jiné seriály - postava bez emocí.

Celý koncept Star Treku , je celosvětově přirovnáván ke kultu , a já ne že bych souhlasila , ale pochopím proč tomu tak je.

Všechny série a filmy , sem bohužel nestihla zkouknout , ale obrázek mám už hotový - seriál jak má být.

Víte že to sci-fi , ale stejně si přejete aby to tak obravdu v budoucnu byl.

Zasloužených 100 %

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Warp factor 9

Star Trek Voyager jsem nedávno s odstupem času shlédnul znovu, jsem o něco starší a tak nadšení z tohoto seriálu trochu opadlo. Je to ale stále romantika, když bloudíte vesmírem a navazujete kontakty s neznámými civilizacemi, prohledáváte každou planetku a zapadlí kout vesmíru v Delta kvadrantu.
Postavy jsou ale skvělé a nemohu říct že by mi některá byla protivná, spíše naopak. Většinou mi všechny přirostli k srdci včetně někdy nepříjemného doktora.
V seriálu najdete v některých dílech vyloženě perly ale popravdě nebudu Vám ani sobě nalhávat že se najdou i takové díly které nestojí bohužel za řeč. Ale i přes to si Voyager zase určitě někdy z nostalgie za pár let pustím.
Jsem alespoň rád že seriál dotočili do konce a nedopadl jako například Enterprise.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí