Plakát

Stopa Xapatanu

(La piste de Xapatan)

Stopa Xapatanu je dobrodružná televizní soutěž. Natáčela se v Mexiku, v přitažlivém prostředí poblíž města Ciudad Valles. Jejím duchovním otcem byl Jacques Antoine a jako moderátoři v ní vystupovali Sophie Davantová (jako průvodkyně a řidička) a Grégory Franck (jako profesor... [více]

1992 | Francie | 80 minut | Dobrodružný / Rodinný / RealityShow | 0 epizod | status: právě se nevysílá

Stopa Xapatanu – O čem to je

Stopa Xapatanu je dobrodružná televizní soutěž. Natáčela se v Mexiku, v přitažlivém prostředí poblíž města Ciudad Valles. Jejím duchovním otcem byl Jacques Antoine a jako moderátoři v ní vystupovali Sophie Davantová (jako průvodkyně a řidička) a Grégory Franck (jako profesor Grégory).

Idea soutěže vychází z této pověsti:

V samém srdci Mexika ve státě San Luis Potosí, jehož jméno značí v kečuánštině „bohatství“, se nachází mýtické místo zvané Xapatan. Legenda praví, že xapatanští bohové na sebe brali všemožné podoby – lidí, zvířat nebo věcí. Každá mladá dívka se musela jednou ve svém životě za východu slunce odebrat do tajemné jeskyně, aby tam hledala jednu ze sošek bohů, která ji měla ochraňovat.

Do každé z nich je však vsazen drahý kámen a stalo se, že jedna z dívek chtěla odnést všechny. Bohové se rozhněvali, zajali ji a na jedinou stezku vedoucí k posvátnému místu nastražili pasti, k nimž postavili strážce hory.

Sedm mladých mužů se rozhodlo podstoupit dobrodružství, avšak pouze tomu nejstatečnějšímu z nich se podařilo vrátit se zpět se soškou i se zajatkyní...

Professor Grégory
Další názvy, pod kterými můžete seriál znát

Po stopách Xapatanu

Info box
Délka

80 minut

Žánr

Dobrodružný
Rodinný
RealityShow

Země původu

Francie

Roky vysílání

1992

Odkazy

IMDb.com

Související