Plakát

Klíče od pevnosti Boyard

(Les clés de Fort Boyard)

Klíče od pevnosti Boyard je francouzská dobrodružná televizní soutěž, v níž soutěží vždy šestičlenný tým, který v průběhu soutěže plní nejrůznější úkoly a konečným cílem týmu je uhodnout heslo, kterým otevřou trezor. Výhru pak obvykle věnují na charitativní účely. Soutěž vznikla... [více]

1990–???? | Francie | 60 minut | France 2 | Dobrodružný / RealityShow / Soutěžní | 38 epizod | status: právě se nevysílá
Poslední odvysílaná

32×11 – Équipe « CerHom »

(premiéra 28. 8. 2021 – před 2 lety)

Klíče od pevnosti Boyard – O čem to je

Klíče od pevnosti Boyard je francouzská dobrodružná televizní soutěž, v níž soutěží vždy šestičlenný tým, který v průběhu soutěže plní nejrůznější úkoly a konečným cílem týmu je uhodnout heslo, kterým otevřou trezor. Výhru pak obvykle věnují na charitativní účely.

Soutěž vznikla v roce 1990 a v Česku ji vysílala Česká televize a později také TV Nova. V průběhu let byla také vysílána v různých regionálních mutacích, dokonce i na Slovensku.

Soutěž samotná je rozdělena na čtyři části. V první z nich je úkolem soutěžících v časovém limitu 45 minut získat 7 klíčů. Klíče získávají za splnění úkolů v místnostech po celé pevnosti. V další části se pak tým přesunuje do podzemí, kde může získat bonusovou truhlu s penězi a také se musí osvobodit zajatci, kteří nestihli včas odejít z místnosti se soutěžním úkolem. V třetí části získávají soutěžící indicie, které jim napoví konečné heslo k trezoru a konečně v části čtvrté bojují proti mistrům pevnosti o čas pro získání peněz.

Zdroj: Wikipedia

Články k seriáludalší články
Další názvy, pod kterými můžete seriál znát

Pevnosť Boyard (slovenský název)

Info box
Stanice

France 2

Délka

60 minut

Žánr

Dobrodružný
RealityShow
Soutěžní

Země původu

Francie

Roky vysílání

1990–????

První vysílání

7. července 1990

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)
Oficiální stránky

Související