plakát seriálu

Šumná města

(Šumná města)

Názory uživatelů

Vávra jede, co to veze?

Projekt Davida Vávry, který doplatil tak trochu na svoji bezbřehost a vysokou oblíbenost. Seriál je to kvalitní, dokument, poeticky smíšený s kapkou dobové atmosféry. Jenže poetika se s časem neudrží a nakonec je spíše otravná. S přibývajícími díly seriál i nudí, ale podívat se na něj jednou za čas - je pořád úžasný. Takto si představuji regionální dokument na úrovni. Je jen škoda, že Vávra nehledá nová témata a v městech, kde není dostatek moderní srchitektury se uchyluje k té historické.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Vávra umí i mimo sklep

Mám rád dokumenty o architektuře, proto jsem neváhal shlédnou i dílko Davida Vávry. Z výsledku jsem byl zaskočen, samozřejmě v dobrém. To by nebyl Vávra aby nepojal dokumentární žánr naprosto odlišně. Podařilo se mu spojit poučné vyprávěné o krásách české architektury s dokonalou poetickou atmosférou. Pravda zejména ke konci celé série je tento přístup možná už na obtíž, ale i tak všem vřele doporučuji.

Stejně kvalitní je i pokračování v podobě putování za stavbami českých architektů po světě. (např. Balkán, Izrael, Japonsko).

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Rozhodně originální.

Když jsem náhodou občas zhlédla nějaký kousek dílu, vždy jsem si říkala, co je to tam za šaška. Ale pak jsem tomu přišla na chuť. David Vávra totiž nepřizpůsobil architekturu k vyprávění ale vyprávění architektuře. Jako by se snažil s ní splynout. A to mě pohltilo. Samozřejmě, že mi to někdy přišlo i otravné, ale originalita se tomu upřít nedá.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk
Ajam
30. listopadu 2012

Jeden z nejoriginálnějších českých dokumentů

Dokumentární pořad co opravdu dokáže pobavit i i poučit. Člověk se dověděl mnoho o architektuře a i historii mnoha významných i méně významných českých měst.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí