plakát seriálu

Svatby v Benátkách

(Svatby v Benátkách)

Zajímavosti ze seriálu
Ústřední píseň nazvanou "Spolu" složil, otextoval a nazpíval Ondřej Brzobohatý, který je zároveň spoluautorem hudby k celému seriálu.
Lucie Benešová ztvárnila v seriálu dvojroli. Vedle postavy Barbary Karasové také její dvojnici Mášu. Pro lepší odlišení těchto postav Benešovou jako Mášu nadabovala Jana Mařasová. Rovněž Zdeněk Mahdal. V roli dvojníka mu propůjčil hlas Bohdan Tůma.
Kromě Benátek nad Jizerou natáčení probíhalo i v obci Mořina u Karlštejna, kde stojí statek Drozdových. Benátky naštěstí trvaleji proslavili i jiné skutečnosti, než natáčení seriálu. V roce 1599 dostal slavný dánský alchymista a astronom Tycho Brahe od císaře Rudolfa II. nabídku, aby se ubytoval na některém ze zámku v okolí Prahy. Vybral si Benátky, kde vybudoval alchymistickou dílnu a ještě tentýž rok poslal císaři elixír proti moru. Začátkem února 1600 za Tychonem Brahe přijel další známý učenec Johannes Kepler. Na zámku působil v rodině Thunů jako učitel hudby i Bedřich Smetana.
Jedná se již o druhý seriál, ve kterém se objevil pozměněný název hry "Tramvaj do stanice Touha" od Tennesseho Williamse. První byla 4. série Simpsonových (od r. 1989).
Hana Gregorová, Miroslava Pleštilová, Ladislav Potměšil, Dana Verzichová a Lenka Zahradnická se společně objevili už dříve, konkrétně v první sérii Ordinace v růžové zahradě (od r. 2005).
Ondřej Veselý a Dana Verzichová, představitelé manželů Krejzových, byli partnery i v reálném životě. Seznámili se díky společnému angažmá v Jihočeském divadle.