Svatby v Benátkách

Svatby v Benátkách (Svatby v Benátkách) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Ústřední píseň nazvanou "Spolu" složil, otextoval a nazpíval Ondřej Brzobohatý, který je zároveň spoluautorem hudby k celému seriálu.
Vložil: Syrda
Lucie Benešová ztvárnila v seriálu dvojroli. Vedle postavy Barbary Karasové také její dvojnici Mášu. Pro lepší odlišení těchto postav Benešovou jako Mášu nadabovala Jana Mařasová. Rovněž Zdeněk Mahdal. V roli dvojníka mu propůjčil hlas Bohdan Tůma.
Vložila: Mistin
Kromě Benátek nad Jizerou natáčení probíhalo i v obci Mořina u Karlštejna, kde stojí statek Drozdových. Benátky naštěstí trvaleji proslavili i jiné skutečnosti, než natáčení seriálu. V roce 1599 dostal slavný dánský alchymista a astronom Tycho Brahe od císaře Rudolfa II. nabídku, aby se ubytoval na některém ze zámku v okolí Prahy. Vybral si Benátky, kde vybudoval alchymistickou dílnu a ještě tentýž rok poslal císaři elixír proti moru. Začátkem února 1600 za Tychonem Brahe přijel další známý učenec Johannes Kepler. Na zámku působil v rodině Thunů jako učitel hudby i Bedřich Smetana.
Vložila: Mistin
Jedná se již o druhý seriál, ve kterém se objevil pozměněný název hry "Tramvaj do stanice Touha" od Tennesseho Williamse. První byla 4. série Simpsonových (od r. 1989).
Vložila: Mistin
Hana Gregorová, Miroslava Pleštilová, Ladislav Potměšil, Dana Verzichová a Lenka Zahradnická se společně objevili už dříve, konkrétně v první sérii Ordinace v růžové zahradě (od r. 2005).
Vložila: Mistin
Ondřej Veselý a Dana Verzichová, představitelé manželů Krejzových, byli partnery i v reálném životě. Seznámili se díky společnému angažmá v Jihočeském divadle.
Vložila: Mistin

Filtr epizod